Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I teraz ja
#11
(19-04-2019, 11:30)Darek8505 napisał(a): Niestety nikt nie jest w stanie nic zrobić. ucisku nie ma a jak był ucisk to już doszło do obumarcia i stad ten niedowład. mój lekarz prowadzący skomentował to jednym zdaniem które tkwi w mojej głowie "nawet jak był ucisk to teraz nie jesteśmy w stanie przywrócił utraconych funkcji... jest już za późno a operacja może tylko ujemnie wpłynąć na SM"

A miales badanie przewodnictwa nerwowego na ta noge?
Masz foot drop? Nerwy sie regeneruja, ale bardzo wolno, trwa to nawet kilka lat, pod warunkiem ze to jest ucisk czy inna przyczyna ktora trzeba znalezc. Sorry ale lekarz co stwierdzil ze juz za pozno to jakad porazka. Podstawa to badanie EMG i NCV, wit. B na recepte, Thiogamma, znalezienie porzadnego osteopaty ktory szybciej sie skapnie co jest grane niz lekarze
Odpowiedz
#12
Jesteś pierwszą osobą szczegółowo opisującą co mam zrobić. Lekarz a raczej lekarka to "specjalistka" ze Szwecji która jest Polką. Poczytam o tym co mi napisałaś bo jestem totalnie zielony.
Dziękuje.
Odpowiedz
#13
Witaj na forum. A może jakaś rehabilitacja na kręgosłup? Warto o niego zadbać i przede wszystkim się nie załamuj.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#14
A ta witaminka na receptę to jaka b6, b12 ?

z kręgosłupem walczę cały czas. Ćwiczenia na siłowni wzmacniające plecy a głównym problemem jest ból i jak by ograniczenie ruchomości w części lędźwiowej. Jak by coś mnie blokowało. Gdy na siłę chce wykonać dany ruch ,wtedy przeszywa mnie niesamowity ból.

Opadająca stopa też występuje. 2 lata temu potrafiłem przejść 9 km przez cały dzień. Co prawda z wysiłkiem ale teraz już praktycznie nie mam panowania nad nią.
Odpowiedz
#15
(19-04-2019, 13:13)Darek8505 napisał(a): A ta witaminka na receptę to jaka b6, b12 ?

z kręgosłupem walczę cały czas. Ćwiczenia na siłowni wzmacniające plecy a głównym problemem jest ból i jak by ograniczenie ruchomości w części lędźwiowej. Jak by coś mnie blokowało. Gdy na siłę chce wykonać dany ruch ,wtedy przeszywa mnie niesamowity ból.

Osteopata albo dobry fizjoterapeuta powinien sobie z bólem pleców poradzić, i zalecić odpowiednie ćwiczenia, nie koniecznie wysiłkowe.
Odpowiedz
#16
Czesc, witamy na pokladzie Uśmiech
Pytam z ciekawosci, moze to i w temacie w zwiazku z Twoim powrotem do Polski: czy nie bedziesz mial problemu z dostaiem sie do programu leczenia SM w Polce? przed naszym wyjazdem lekarz prowadzacy ostrzegal nas o tym ,ze jesli Zona podejmie sie leczenia SM za granica to w Polsce raczej juz szans na leczenie nie ma.
Oraz jesli znajdziesz troche czasu to czy mozez opisac jak sie 'dostac' do programu w Szwecji i jakie leki mozna otrzymac
Odpowiedz
#17
Mnie raz na jakiś czas (bardzo rzadko) też łapie taka blokada. Kuzyna jak złapało to po 2 dniach na stole już leżał. Nie czuł nic od pasa w dół, ogromny ból. Minęło już parę miesięcy od operacji, ale nadal nie chodzi normalnie.

Hela dobrze radzi z tym osteopata. Nie ma co tego zostawiać. Próbuj, zapisz się na wizytę, może coś pomoże. Wiadomo, głowy na pewno Ci nie urwie Oczko
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#18
Tyle co moge pomoc:
- w PL zalatw recepte na "Neurovit" - mocne dawki witaminy B dla tych co maja problemy z przewodnictwem
- zrob NCV (przewodnictwo) nerwu kulszowego, strzalkowego i piszczelowego
- nerwy zaopatruja miesnie takze jesli nerw nie dziala, tracisz miesien
- gdybys mial ucisk kulszowego tzw rwa kulszowa to bys krzyczal z bolu takze raczej to nie to
- mozesz miec neuropatie ktoregos z tych wymienionych nerwow w nodze
- czesto nerw zaplutuja sie pod kolanem i od tego jest foot drop - do sprawdzenia w MRI kolana z kontrastem.
- nie chodzi sie na silownie jak sie nie wie co mozna a co nie.. z kregoslupem nie ma zartow Smutny(( a tym bardziej podnosic ciezary! Fizjo/osteopata ma ci ustawic postawe, skoro jestes krzywy, i dokladne cwiczenia na miesnie przykregoslupowe
- tabletki Thiogamma albo Neurolipon na recepte to kwas Alfa na odzywianie nerwow
- jak dowiesz sie ktory to nerw to wtedy elektrostymulacja
- nerwy odbudowuja sie bardzo wolno, jakos po 1mm, badanie przewodnictwa i EMG pokaze ci jakie jest uszkodzenie. Przy calkowitym zerwaniu sie operuje
Odpowiedz
#19
Sprawa wygląda tak że pobierając rentę w Szwecji odprowadzam tutaj podatki i automatycznie jestem w Szwedzkim programie leczenia. Przyjazd na jeden dzień raz na pół roku wlew i do domu. Termin każdego wlewu dostaje na obecnym na którym akurat jestem. do programu lekowego dostaje się każdy kto ma sm. musie być tylko ubezpieczony w Szwecji. legalnie pracować.
leków o ile mi wiadomo jest pełna paleta. od tabletek, zastrzyków po wlewy. jedynie najnowszy Ocrevus jest średnio dostępny, lecz nie niedostępny.
dziękuje za wszystkie posty. Napewno naprowadziły mnie w odpowiednim kierunku. Teraz czas na realizacje puki istnieje jeszcze jakaś szansa.
Odpowiedz
#20
Cześć, w jakich dawkach podają Ci lek Mabthera? Ten lek - Mabthera to poprzednik Ocrelizumabu. Czy ktoś słyszał aby podawano go w Polsce?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości