Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CIS Klinicznie izolowany zespół
#11
(16-07-2019, 20:50)Mimma napisał(a): Czesc wszystkim, czy gdzies juz byl watek o (CIS) zespole klinicznie izolowanym jesli tak to prosze o podeslanie. Wybaczcie, ale probuje cos znalezc, ale nie wyskakuje mi nic. Czy ktos zostal tak sklasifikowany i jak wyglada to z leczeniem. Mi powiedziano ze mam czekac. Czuje sie jak na bombie. Moja mama ma od 25 lat SM typ pierwotnie postepujacy PPMS.

Mialam rezonans w lutym 2018 bez kontrastu (?) glowa zmiany wskazujace na demielinizacje. Odcinke szyjne czysty. Potem serie badan. Powiedziano mi ze nie ma odstepow od normy, ok. Po roku ponownie rezonans marzec  2019 nic nowego, tych zmian jest kilka - nieaktywne.

W ostatnich latach (2017-2019) mialam kilka objawow: ogromne zmeczenie, zawroty glowy przez dlugi czas, troche mna chwialo czasami, bol prawego oka (pytano dlaczego ciagle oko naciskam palcami), problemy z koncentracja, pamiecia, logicznym mysleniem.
Psychicznie tez inaczej niz normlanie.
Widze ogromna roznice wszystko odpuscilo jakies 2 miesiace temu. Czuje sie jak inna osoba.
Piszcie prosze jesli macie tez takie doswiadczenie. Ide za miesiac na wizyte prywatna, chce uslyszec wiecej opinii, wasze doswiadczenia z CIS rowniez.
Pozdrawiam
Mimma






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
Hej Uśmiech
Odpowiedz
#13
(17-07-2019, 09:06)speculum napisał(a): Próbuję dodać załącznik, zobaczymy czy przejdzie. Oczko

Dziekuje bardzo. Przeczytam Uśmiech
Odpowiedz
#14
Ja byłam CIS w 2009 roku. Brak leczenia. Brak zmian w MRI i 40% szans na pełnoobjawowe SM. Też po pznw w wieku 32 lat.
Odpowiedz
#15
(17-07-2019, 09:05)Olaa napisał(a): Witaj Mimma! Na tym forum znajdziesz mnóstwo informacjiUśmiech
Jakie badania oprócz MRI mialas robione?

Czesc Olaa, mialam rezonans, punkcje i potencjały wzrokowe.
Zmian w mozgu wyszlo kilka i po roku nic nowego sie nie dzieje.
Udalo mi sie przesunac wizyte i ide za 2 tygodnie juz do innego lekarza.

(16-07-2019, 21:29)hela napisał(a): Cześć, witaj, kojarzę że ktoś pisał o cis na forum, ale nie wiem czy był osobny wątek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziekuje, pogrzebie w weekend na forum  Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości