Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milosz31
#1
Cześć Wszystkim,
Jestem tutaj nowy, zdiagnozowany w marcu 2019. Przyjmuje Tecfidere od 2 mcy. Uśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Hej Uśmiech ciężką drogę przebyłeś do diagnozy?
Odpowiedz
#3
Witaj
Odpowiedz
#4
Zaczęło się od drgania prawej dolnej powieki, początkowo myślałem ze brak Mg, ale później zaczął drgać prawy policzek i pod dolna prawa warga. Poszedłem do neurologa skierował mnie na MR - wyszło kilka zmian demi (brak aktywnych) następnie szpital i pobranie płynu z rdzenia - wynik dodatni. Drganie ustąpiło samo po mcu. W 23 czerwca kolejny MR brak nowych zmian jedna aktywna. Początek lipca szpital i terapia tecfidera. Ogólnie nic mi nie jest czasami boli mnie głowa i nie mam na nic siły. A tak to biegam 10km jeżdżę na rowerze 40km i chodzę na siłownie. Dodatkowo biorę olejek CBD wit D oraz wit z grupy B.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czekam teraz na rezo kontrolny i pozbywam się depresji lekowej [emoji31]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Cześć, witajUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
To najważniejsze, że dostałeś szybko diagnozę, zanim objawy pozostawiły ślady.
Teraz już będzie spokojniej.
A dlaczego depresja?
Odpowiedz
#7
Bardziej chyba przez prace ale jeszcze teraz doszła diagnoza SM


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Fajnie, że tak aktywnie uprawiasz sport, mam nadzieję, że to pomoże Ci wszystko łatwiej poukładać. Jednak zawsze potrzeba cierpliwości, a pracę czasem lepiej zmienić, jeśli nie sprawia nam satysfakcji
Odpowiedz
#9
Mam do Was pytanie - co sądzicie na temat opalania się, wygrzewania na słońcu. Nie ukrywam, ze lekarze kazali mi unikać przegrzewania (opalania),ale szczerze uwielbiam słońce, opalanie i podróże do ciepłych krajów. Nawet mam dużo lepsze samopoczucie jeżeli jest 30’ a nie 20’.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
(26-08-2019, 21:18)Milosz2501 napisał(a): Mam do Was pytanie - co sądzicie na temat opalania się, wygrzewania na słońcu. Nie ukrywam, ze lekarze kazali mi unikać przegrzewania (opalania),ale szczerze uwielbiam słońce, opalanie i podróże do ciepłych krajów. Nawet mam dużo lepsze samopoczucie jeżeli jest 30’ a nie 20’.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie chodzi o to, żeby siedzieć ciągle w cieniu ale wysokie temp i słońce mogą wywołać rzut
Każdy inaczej reaguje na słońce i wysoka temp
Leżenie plackiem przez kilka godzin i wygrzewanie się na słońcu może jednak zaszkodzić

Mi np. z czasem upały zaczely szkodzić- czuje się zmęczona, bez sil
Ale nie zawsze
Opalać się nie lubię bo mam jasna cerę i się najzwyczajniej w świecie nie mogę sie opalić
Lepiej znoszę upały na urlopie za granicą niż na codzień w PL
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości