Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zaniki tkanki po zastrzykach
#1
Cześć.
NIe wiem jak zregenerować skórę po bardzo juz długim braniu zastrzyków z copaxonu. Miejsca na ciele, dzie się długo wkłuwam, są już bardzo zniszczone: tkanka jest cieńsza, twarda, praktycznie nie nadaje się do robienia w nią zastrzyków. Może jakieś masaże? Kompresy? Nie wiem. Podpowiedzcie coś, proszę. Płacz
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się że nic z tym nie zrobisz... Ale pewności nie mam. Może ktoś zna jakiś sposób... Ja brałam copaxone przez 2 lata. Teraz już pół roku nie robię zastrzyków a nadal mam kilka śladów na udach. Pielęgniarka kiedy uczyła mnie jak robić sobie te zastrzyki powiedziała mi że jeśli pojawią się zgrubienia pod skórą to w takie miejsce nie można już zastrzyku zrobić.
A rozmawiałaś na ten temat ze swoim lekarzem z programu?
Odpowiedz
#3
(19-09-2019, 21:34)klaudia26 napisał(a): Wydaje mi się że nic z tym nie zrobisz... Ale pewności nie mam. Może ktoś zna jakiś sposób... Ja brałam copaxone przez 2 lata. Teraz już pół roku nie robię zastrzyków a nadal mam kilka śladów na udach. Pielęgniarka kiedy uczyła mnie jak robić sobie te zastrzyki powiedziała mi że jeśli pojawią się zgrubienia pod skórą to w takie miejsce nie można już zastrzyku zrobić.
A rozmawiałaś na ten temat ze swoim lekarzem z programu?

Dzięki. Z lekarzem rozmawiałam, ale nie umiał mi nic konkretnego poradzić. Myślę o lekarzu medycyny estetycznej, może on ma jakieś sposoby. Kurcze, na pewno jest wiele osób w Polsce, które maja takie problemy i jakoś musiały sobie poradzić, tylko jak? Może jeszcze raz odezwę sie na forum, tylko w innej części tematycznej, bardziej ogólnej. Może więcej ludzi czyta, bo ty jedna sie do mnie odezwałaś. :Uśmiech co teraz bierzesz zamiast zastrzyków?
Odpowiedz
#4
Hej.
Wiesz co ja jestem na tec i nie mam zastrzyków ale mój mąż jest cukrzykiem i kiedyś mi mówił, że ze zrostami nic się nie da zrobić. Dlatego ważne jest żeby robić zastzyk za każdym razem w innym miejscu. Można je podobno próbować rozbijać laserowo ale niestety są słabe efekty. Maż pytał kiedyś koleżanki, która pracuje w klinice medycyny estetycznej o to. Powiedziała mu, że szkoda kasy, nic to rozbijanie nie dajeSmutny
Odpowiedz
#5
(20-09-2019, 14:15)kasia1312 napisał(a): Hej.
Wiesz co ja jestem na tec i nie mam zastrzyków ale mój mąż jest cukrzykiem i kiedyś mi mówił, że ze zrostami nic się nie da zrobić. Dlatego ważne jest żeby robić zastzyk za każdym razem w innym miejscu. Można je podobno próbować rozbijać laserowo ale niestety są słabe efekty. Maż pytał kiedyś koleżanki, która pracuje w klinice medycyny estetycznej o to. Powiedziała mu, że szkoda kasy, nic to rozbijanie nie dajeSmutny

Dzięki wielkie. To cenna informacja, bo miałam skorzystać z porady lekarza medycyny estetycznej i pewnie tylko wpędziłabym sie w niepotrzebne koszty. pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
(20-09-2019, 08:34)Japko napisał(a):
(19-09-2019, 21:34)klaudia26 napisał(a): Wydaje mi się że nic z tym nie zrobisz... Ale pewności nie mam. Może ktoś zna jakiś sposób... Ja brałam copaxone przez 2 lata. Teraz już pół roku nie robię zastrzyków a nadal mam kilka śladów na udach. Pielęgniarka kiedy uczyła mnie jak robić sobie te zastrzyki powiedziała mi że jeśli pojawią się zgrubienia pod skórą to w takie miejsce nie można już zastrzyku zrobić.
A rozmawiałaś na ten temat ze swoim lekarzem z programu?

Dzięki. Z lekarzem rozmawiałam, ale nie umiał mi nic konkretnego poradzić. Myślę o lekarzu medycyny estetycznej, może on ma jakieś sposoby. Kurcze, na pewno jest wiele osób w Polsce, które maja takie problemy i jakoś musiały sobie poradzić, tylko jak? Może jeszcze raz odezwę sie na forum, tylko w innej części tematycznej, bardziej ogólnej. Może więcej ludzi czyta, bo ty jedna sie do mnie odezwałaś. :Uśmiech co teraz bierzesz zamiast zastrzyków?

Teraz mam aubagio.
Myślę że lekarz jednak powinien się bardziej zainteresować tematem skoro nie masz już gdzie zastrzyków robić...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości