Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera refundowana?
#1
Co z tą nową listą leków refundowanych? Czy to już pewne, że tabletki Tecfidera będą refundowane od lipca? Ktoś coś wie? Neurolog będzie mógł wypisać receptę? Czy będzie program lekowy, tak jak przy interferonie? Są znane jakieś szczegóły? Czy lek będzie całkiem za darmo?
Odpowiedz
#2
Tecfidera ma być dostępna w ramach programu lekowego, jako lek tzw. pierwszego rzutu (czyli tak jak interferony i Copaxone). Oczywiście refundacja ma wynosić 100%, czyli lek będzie dostępny w ramach programu za darmo.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego opublikowało na swojej stronie projekt programu lekowego "Leczenie stwardnienia rozsianego B.29" po zmianach na liście refundacyjnej 1 lipca:
https://www.ptsr.org.pl/dane/files/20160...rojekt.pdf
Odpowiedz
#3
Myślicie, że będzie możliwość przejścia między programami? Biorę Rebif od 2 miesięcy, ale bardzo źle to znoszę. Boję się zastrzyków, a właściwie igieł. I każde wstrzyknięcie kosztuje mnie naprawdę dużo nerwów. Ostatnio nawet zemdlałam. Do tego gorączka i inne skutki uboczne Smutny Chciałabym brać tabletki zamiast zastrzyków.
Odpowiedz
#4
(25-06-2016, 20:16)Monika napisał(a): Tecfidera ma być dostępna w ramach programu lekowego, jako lek tzw. pierwszego rzutu (czyli tak jak interferony i Copaxone). Oczywiście refundacja ma wynosić 100%, czyli lek będzie dostępny w ramach programu za darmo.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego opublikowało na swojej stronie projekt programu lekowego "Leczenie stwardnienia rozsianego B.29" po zmianach na liście refundacyjnej 1 lipca:
https://www.ptsr.org.pl/dane/files/20160...rojekt.pdf


Dzięki. Jestem ciekawy jak to będzie. Czy to tylko zapis na papierze czy te leki naprawdę będą dostępne dla ludzi. A może ktoś już ma jakieś info od swojego neurologa?
Odpowiedz
#5
Czy ktoś posiada jakiekolwiek info jak to wyglada z leczeniem Tecfidera w Rzeszowie? Chodzi mi przede wszystkim o ewentualne przejście z programu leczenia Betaferonem z uwagi na np. skutki uboczne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(25-06-2016, 20:16)Monika napisał(a): Tecfidera ma być dostępna w ramach programu lekowego, jako lek tzw. pierwszego rzutu (czyli tak jak interferony i Copaxone). Oczywiście refundacja ma wynosić 100%, czyli lek będzie dostępny w ramach programu za darmo.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego opublikowało na swojej stronie projekt programu lekowego "Leczenie stwardnienia rozsianego B.29" po zmianach na liście refundacyjnej 1 lipca:
https://www.ptsr.org.pl/dane/files/20160...rojekt.pdf

Świetna wiadomość ale ciekawe jak będzie z ta refundacja w praktyce. Czy ktoś już się pytał swoich lekarzy o ten lek?
Odpowiedz
#7
Rozmawiał ktoś już z neurologiem? Wiadomo coś więcej o dostępności tych tabletek?
Odpowiedz
#8
Podobno te nowe leki będą dostępne dopiero za kilka miesięcy. I wtedy będzie wiadomo więcej.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#9
Ja mam brać jakieś tabletki refundowane ale jakie to się dowiem dopiero 17 s. Na razie wiem tyle że NFZ mi refunduje postać tabletkową
Odpowiedz
#10
W jakim mieście się leczysz mufa? Napisz coś więcej jak już dostaniesz tabletki.
Czy ktoś jeszcze ma już jakieś konkrety o leku Tecfidera? Daty? warunki dostania? Mój lekarz nic nie wie :/ :[
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości