Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej, podejrzewam u siebie sm
#41
Badania powiedzą prawdę, dobrze że zawracasz uwagę na te symptomy i drążysz temat, a nie olewasz
Odpowiedz
#42
Ale czy rezonans bez kontrastu będzie wiarygodny?
Odpowiedz
#43
Ja pierwszy robiłam bez kontrastu, zadzwonili że pani dr nie może dobrze odczytać obrazu i koniecznie będzie powtórka z kontrastem

Dodatkowo będą widoczne aktywne zmiany

To było mri głowy, odcinek piersiowy był bez kontrastu, nie trzeba było powtarzać
Odpowiedz
#44
(23-11-2019, 18:08)Agata05 napisał(a): Chciałam iść na rezonans prywatnie, jednak teraz tak czytam i jest napisane, ze muszę mieć skeirowanie od lekarza żeby wykonać rezonans z kontrastem. Naprawdę nie ma innej możliwości tylko najpierw udać się do lekarza po skierowanie?

Na samym początku diagnozowania dostałam od lekarza skierowanie na MRI z kontrastem, a radiolog powiedział, że to on decyduje w trakcie badania czy konieczne jest podanie kontrastu czy nie i ostatecznie go nie dostałam. Najlepiej zapytaj się w placówce, w którym chcesz wykonać badanie, jak to jest u nich.

I pamiętaj o aktualnych wynikach kreatyniny, bo bez tego kontrastu też nie podadzą.
Odpowiedz
#45
Ja tez mialam 2mri bez kontrastu,potem w szpitalu zrobili mi punkcje i zabrali karetka na mri z kontrastem.
A po podaniu solu, jakies 2tyg pozniej mialam ostatnie mri tez z kontrastem.
To ostatniei,bylo dla sprawdzenia czy solu zadzialal.
Ale ja nie mieszkam w Polsce ,wiec moze byc inaczej.
Odpowiedz
#46
Lepiej awaryjnie przygotować wynik kreatyniny z krwii, ważny 7dni
Odpowiedz
#47
Przecież można prywatnie z kontrastem, płaci się za niego tylko dodatkowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I tak jak agica pisze, wynik z kreatyniny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#48
Rezonans mam dopiero 12 grudnia, nie wiem jak wytrzymam do tego czasu... strasznie się martwię
Odpowiedz
#49
(26-11-2019, 18:03)Agata05 napisał(a): Rezonans mam dopiero 12 grudnia, nie wiem jak wytrzymam do tego czasu... strasznie się martwię

Prawda taka ze co ma byc to bedzie


Wiem ze to czekanie jest wkurzajace ale wazne ze masz juz termin ustalony
Odpowiedz
#50
Nie martw się na zapas. Niestety taka jest prawda, że co ma być to będzie i nerwy mogą tylko Tobie zaszkodzić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości