Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera skutki uboczne
#31
Moj twierdzi ze to sm a nie tec powoduje zmeczenie.
O wlosach jak juz pisalam moga wypadac ale nie jak po chemii po dwoch dniach leczenia.
Lek nie dziala po dwoch dniach
Moj neuro mi mowil ze zmeczenie to sm i tyle nie zglaszano u mnie takiego skutku ubocznego
Nie ma sensu drazyc tematu
Mysl co chcesz jak uwazasz ze po tec odczuwasz mega zmeczenie to spoko
Nie wracajmy do tego tematu bo nie ma sensu
Ty swoje ja z hela swoje
Moj neuro mowi co innego niz twoj nie widze powodu zeby sie wyklocac kto ma racje
Wazne ze nic gorszego sie u ciebie nie dzieje
Odpowiedz
#32
A ja biore od 3 miesiecy i jakos specjalnie nie czuje sie zmeczona.
Rzeklabym,ze nawet jest duzo lepiej niz wczesniejUśmiech
Jeszcze zeby gira zaczela wspolpracowac to byloby super.
Odpowiedz
#33
Gosiu super! Ja jak przeszlam z Betaferonu na Tec to od razu odzylam
Zle znosilam Betaferon - bardzo zle.
Odkad biore Tec jest ok.
Zmeczenie czuje bo zmeczenie czulam jeszcze przed diagnoza
Neuro mowi ze taka ma natura
No i powraca bezsennosc niestety u mnie
Proszke lykne na noc ale rano zle funkcjonuje wiec nie biore codziennie
Odpowiedz
#34
ja przed diagnoza caly czas bylam zmeczona,
pracowalam tylko na nocki,a jak wracalam do domu,
zasypialam na siedzaco z glowa na stole(takiego lasyczne gwozdzia zabijalam)
Syn jak sie do pracy szykowal to mnie budzil,
Teraz jest ok,nie podsypiam w dzien,
i budze sie wypoczeta,a ze czasem cos boli,no coz,
jak to mowie ,ze jak boli to znaczy ze zyje Uśmiech
Odpowiedz
#35
Ja tam się nie znam, ale skoro mądrzejsi ludzie od nas mówią że zmęczenie jest objawem sm, to jest, i nie jest to skutek uboczny leku, tylko dlatego że jedna p. doktor tak twierdzi. Ale wiem jak problem rozwiązaćUśmiech napisz Orchi do Biogenu tylko po to żeby nam udowodnić że nie mamy racji[emoji23][emoji23][emoji23][emoji1787][emoji1787]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#36
Ja zmęczenie odczuwam od niedawna.Non stop bym spała.Do tej pory leki nasienne brałam bo całe noce mogłam nie spać.Od wczoraj nasennych nie biorę.Dzis ledwo wstalam po 8.

(02-12-2019, 14:37)hela napisał(a): Ja tam się nie znam, ale skoro mądrzejsi ludzie od nas mówią że zmęczenie jest objawem sm, to jest, i nie jest to skutek uboczny leku, tylko dlatego że jedna p. doktor tak twierdzi. Ale wiem jak problem rozwiązaćUśmiech napisz Orchi do Biogenu tylko po to żeby nam udowodnić że nie mamy racji[emoji23][emoji23][emoji23][emoji1787][emoji1787]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nic nie muszę nikomu udowadniać.Do tej pory zmęczona nigdy nie byłam.Oczywiscie objawem SM też jest zmęczenie.
Kłopoty z jelitami też są wpisane w SM.
Tak więc ja znam swój organizm i wiem co jest od SM.Dr też mam dobrą i jej się będę słuchała.

(02-12-2019, 14:08)goska71 napisał(a): A ja biore od 3 miesiecy i jakos specjalnie nie czuje sie zmeczona.
Rzeklabym,ze nawet jest duzo lepiej niz wczesniejUśmiech
Jeszcze zeby gira  zaczela wspolpracowac to byloby super.

Za gire kciuki mocno trzymam
Odpowiedz
#37
A nie pomyślałaś że z czasem ilośc objawów sm które masz moze sie zwiększyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#38
(02-12-2019, 16:50)hela napisał(a): A nie pomyślałaś że z czasem ilośc objawów sm które masz moze sie zwiększyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak pomyślałam o tym.Jesli po 3 mc brania leku dalej tak będzie to ok od SM by wychodziło zmęczenie.Wiec nie pozostaje mi nic innego jak czekać

Ludzie, którzy biorą Tecfidera może odczuwać zmęczenie. W jednym z badań, zmęczenie stało się w 17 procent osób, które zajęło. Ten efekt uboczny może zmniejszać lub odejść z dalszego stosowania leku.Wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym, który miał miejsce w badaniach Tecfidera. Jednak niektórzy ludzie, którzy biorą Tecfidera mieli wypadanie włosów.

To skopiowane z netu
Odpowiedz
#39
Orchidea spokojnie
Na wszystko trzeba czasu
Na forum ktos juz dawno pisal moj neuro tez potwierdził ze lek zaczyna dzialac po ok 3 mcach
A po roku lekarz stwierdza czy lek rzeczywiscie pomaga czy nie
Mi po 8 mcach meczenia sie z Betaferonem zmienili lek na Tec
A neuro mowil ze zazwyczaj czeka sie rok az zmieni sie lek
Wyjatek jak dzieje sie cos mega zlego
I to lekarz podejmuje decyzje
Narazie jestes pod obserwacja lekarza
Jeszcze moze a nie musi sie pojawic jakis skutek uboczny leku
Pisalas na poczatku ze diagnoze mialas postawiona wczesniej ale nie bylas w programie
Po kilku latach jesteS
Pisalas ze nie myslals o sm wtedy bo sie dobrze czulas, nie czulas ze jestes chora
Prawda jest taka ze teraz mozesz a nie musisz odczuwac jakies objawy sm
Nauczylas sie przez te lata ze czulas sie ok a teraz sie cos dzieje
Dzieje bo masz sm i akurat teraz sm daje o sobie znac

Musisz zrozumiec ze nie wiadomo jak sie bedziesz czuc , czy bedziesz odczuwac chorobe czy nie
Nikt tego nie wie

Mi tlumaczono na poczatku ze moge sie czuc nawet 10 lat dobrze nie bedzie rzutow itp a pozniej moze a nie musi sie cos stac

SM to jedna wielka niewiadoma
Natomiast nie wolno jej przypisywac wszytskiego co sie dzieje z organizmem i trzeba z czasem nauczyc sie choc odrobiny dystansu do choroby
Tak zeby nie zeswirowac

Mi czasem dokuczaja oczy wczesniej panikowalam ze to pznw ale szybko mijały objawy i juz wiem co wplywa u mnie na dolegliwosci ze strony oczu
Forumowicze ci co regularnie zagladaja na forum pewnie widza kiedy cos nie tak po ilosci bledow jakie robie. Ja tych bledow czasem nie wylapuje
Daj sobie czas i oczysc umysl z mysli o tec i skutkach ubocznych
Musisz nauczyc sie czytac sygnaly jakie daje twoj organizm i sm
Na to trzeba czasu
Odpowiedz
#40
(02-12-2019, 16:53)Orchidea napisał(a):
(02-12-2019, 16:50)hela napisał(a): A nie pomyślałaś że z czasem ilośc objawów sm które masz moze sie zwiększyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak pomyślałam o tym.Jesli po 3 mc brania leku dalej tak będzie to ok od SM by wychodziło zmęczenie.Wiec nie pozostaje mi nic innego jak czekać

Ludzie, którzy biorą Tecfidera może odczuwać zmęczenie. W jednym z badań, zmęczenie stało się w 17 procent osób, które zajęło. Ten efekt uboczny może zmniejszać lub odejść z dalszego stosowania leku.Wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym, który miał miejsce w badaniach Tecfidera. Jednak niektórzy ludzie, którzy biorą Tecfidera mieli wypadanie włosów.

To skopiowane z netu


I przetłumaczone przez googla[emoji23] badanie czegoś co jest objawem choroby i identyfikowanie tego jako skutek uboczny leku jest niedorzeczne po prostu, to tak jakby skutkiem ubocznym leku na krztusiec był kaszel[emoji23] ale rozumiem bronisz się jak możesz przed tym że masz sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości