Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa
#31
(25-11-2019, 10:38)renatarey napisał(a): Istnieją pewne badania np. 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11153045

Te badania mówią, że u 10 z 26 badanych chorych na SM wykryto przeciwciała boreliozy. Stanowiło to oszałamiający odsetek 38,5% (pomijając, że dla tak małych prób nie powinno wyliczać się procentów). Wskazuje to, że SM może być powiązane z boreliozą. Zwracam uwagę na słowa może (may be) i powiązane (associated). Nie ma tu słowa o związku przyczynowo-skutkowym. To ostatnie zdanie z abstraktu naprawdę nie oznacza, że SM to skutek boreliozy, co próbujesz nam wcisnąć. A z czego może wynikać ten jakoby częstszy związek SM z boreliozą w badanej próbie niż w populacji pacjentów neurologicznych? Może z tego, że wszyscy badani pochodzili z lubelskiego (dużo lasów). Mamy więc jedno badanie, sprzed 20 lat, na małej próbie z jednego regionu, w której wykazano, że czasem SM ma jakiś bliżej nieokreślony związek z zakażeniem borelią. Nie dowodzi ono niczego. Próbuj dalej.

PS. Też nigdy nie ugryzł mnie kleszcz.
Odpowiedz
#32
Nie zawsze potrzebny jest kleszcz do tego aby zarazić się boreliozą. 
Zarazić się ją można również w inny sposób warto przeczytać:
http://www.****
Monika napisał 25-11-2019, 21:32:
Usunięcie linku - strona prywatnej kliniki
Odpowiedz
#33
A to wtedy badania na boreliozę chyba są pozytywne? U mnie było ujemne
Odpowiedz
#34
(25-11-2019, 16:09)renatarey napisał(a): Nie zawsze potrzebny jest kleszcz do tego aby zarazić się boreliozą. 
Zarazić się ją można również w inny sposób warto przeczytać:
http://www.***

Dolaczylas do nas wczoraj
Nie masz SM
Znow koleja osoba pisze o boreliozie na forum o sm
Jeszcze spamujesz i podsylasz linki
Po co to? 
Chcesz zbawic swiat? To wspieraj akcje dobroczynne
Po co ci to forum skoro nie masz Sm?
Chcesz sie czegos dowiedziec o SM czy chcesz spamowac tu o boreliozie?
Pare osob juz pisalo tu ze mieli zle postawiona diagnoze- bardzo mi przykro
Ani sie nie przedstawilas i nie napisalas po co zalozylas tu konto
Tylko spamujesz
Monika napisał 25-11-2019, 21:33:
Usunięcie linku z cytowanego postu
Odpowiedz
#35
(24-11-2019, 22:38)renatarey napisał(a): mam diagnozę lekarską SM, 
a na przyszłość mniej złośliwości...


Na przyszłość to przestań trolować nam forum, sm i borelioza to dwie różne jednostki chorobowe. A w temacie tych badań do których linki wrzuciłaś, to im mniejsza próba tym łatwiej o skrajne wyniki.

Nadal nie wiemy co tu robisz skoro nie masz sm jak twierdzisz? I życzę Ci żebyś faktycznie nie miała, bo straszną krzywdę sobie robisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#36
Skoro wiecie lepiej... to ja już nie wtrącam się. 
Życzę zdrowia.
Odpowiedz
#37
(25-11-2019, 10:29)renatarey napisał(a): Stwardnienie rozsiane w rzeczywistości jest objawem boreliozy z autoagresją i demielinizacją układu nerwowego, pomimo tego, że oficjalna medycyna tego nie potwierdza.

Stwardnienie rozsiane NiE jest objawem boreliozy. 

Temat niestety często wraca, a wiele osób niszczy zdrowie i wydaje ogromne pieniądze w "prywatnych klinikach leczenia boreliozy". Dlatego podczas Konferencji we Wrocławiu (7 grudnia br., Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, zapisy: SMicoztego.pl) jedna z prelekcji poświecona będzie boreliozie i wątpliwościom, które często mają pacjenci chorujący na SM. Specjalistka w tej dziedzinie, mająca wieloletnie doświadczenie m.in. w pracy na oddziałach chorób zakaźnych, rozprawi się z mitami i pseudo-nauką.
Odpowiedz
#38
Serce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości