Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex
#1
Witam serdecznie,jestem tu nowa, od 3 miesiecy jade na Avonexie ,lecze sie i mieszkam za granica.Wykryto u mnie SM prze przypadek we wrzesniu tego roku.Zaczelo sie ponad rok temu od dziwnego uczucia w dloniach nie bylo to ani mrowienie ani bol ale cos jakby trudnosci w braniu malych przedmiotow, zwrocilam sie z tym do lekarza rodzinnego on skierowal nmnie na przeswietlenie aby wykluczyc zmiany typu zapalnego stawow niestety nic nie wykazalo.Potem pierwszy rezonans bez kontrastu ,i od tego sie zaczelo,opis na dwie strony i do powtorki i tym razem z kontrastem.Miesiac pozniej zadzwonili po mnie z oddzialu neurologicznego zeby polozyc sie na pare dni i zrobic komplet badan w tym punkcje ledzwiowa.Wyszlam ze szpitala z diagnoza STWARDNIENIE ROZSIANE!!!!!!!!!!!!!Bog jeden wie ile plakalam,chyba kazdy z was? Przyznam sie ze malo wiedzialam o tej chorobie i jak uslyszalam diagnoze przed oczami stanal mi wozek inwalidzki,zaczelam czytac czytac i jeszcze raz czytac,zrozumialam wiele rzeczy ,uspokoilam sie staram sie o tym nie myslec choc sie nie da!!! Raz w tygodniu biore Avonex zastrzyki robie sobie sama ,cos strasznego ale i do tego mozna sie przyzwyczaic!!!MAM PYTANIE DO WAS! Jak radzicie sobie z bolami miesni na drugi dzien??????A moze lepiej co bierzecie??'
Odpowiedz
#2
Jest specjalny wątek poświęcony tym lekom - najlepiej tam zadaj pytanie, a najpierw przejrzyj wcześniejsze wpisy. Może odpowiedź już tam jest
Odpowiedz
#3
Hej Uśmiech
Odpowiedz
#4
Witam serdecznie.
Ja od września 2018 jestem w programie lekowym Avonex. Początki były kiepskie. Pielęgniarka wspomniała tylko o tym, abym 1 tabletkę przeciwbólową wzięła pół godz przed zastrzykiem. I tej pierwszej serii nie wspominam pozytywnie Smutny Dopiero tutaj na forum dowiedziałam się, że można brać więcej tabletek.
Ja osobiście prawie przez rok brałam jedną pół godz przed zastrzykiem i jedną przed zaśnięciem. Teraz biorę tylko jedną przed zastrzykiem.
Dużo wody trzeba wypić w dzień zastrzyku. Jeśli się wypija np 1 litr wody to w dzień zastrzyku 2 litry trzeba wypić.
Do wszystkiego się człowiek przyzwyczai, ale to wymaga czasu. Czasami jest dzień, że na drugi dzień jest happy A czasami jest kiepsko.
Ja po roku w rezonansie nie miałam nowych aktywnych zmian. Więc jest dobrze.
U Ciebie też będzie dobrze. Dasz radę Uśmiech Daj sobie czasu na to, aby organizm przyzwyczaił się do leku.
Pozdrawiam ciepło Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości