Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plegridy
#71
Ooo, a dlaczego zniknęły wszystkie odpowiedzi od gwandy? Wygląda jak bym sama ze sobą gadała .
Odpowiedz
#72
Po jakim czasie wam znikał odczyn? Jestem po pierwszej dawce, 3 dni po zastrzyku pojawił się rumień ok. 4 cm, swędzi i boli przy ucisku i trzyma się już tydzień. Zastanawiam się, kiedy zniknie
Odpowiedz
#73
A pytałaś lekarza lub pielęgniarkę o to? Nie brałam tego leku więc nie wiem jak przy nim jest ale wydaje mi się dziwne ze odczyn nie pojawił się od razu tylko po kilku dniach.
Odpowiedz
#74
Hej, ja brałam plegridy cały 2020 rok, na brzchu pojawiały się czerwone placki, czasami, ale rzadko obywało się bez. Na udach zawsze ogromne czerwone place, które utrzymywały się dwa- trzy tygodnie. Nie znalazłam żadnego sposobu, żeby ich uniknąć czy pozbyć się szybciej, przykro mi bardzo  Smutny
Odpowiedz
#75
ja biore copaxone, ale tez po zastrzyku wydaje sie, ze jest wszystko ok (zaczerwienienie ktore pojawia sie zaraz po iniekcji mija po ok. 30 min, niewielka opuchlizna utrzymuje sie do max 24 h), ale po 4 - 5 dniach pojawia sie siniak i utrzymuja sie nawet 2-3 tygodni, a jeden juz 2 miesiace =/ Tak reaguja tylko moje uda.

Bylam u pielegniarki i jedyne co mi zalecila to abym sprobowala zmienic mm igly (uzywam autowstrzykiwacza) i robiac zastrzyk wziela falde skory, a przed zastrzykiem ok. 60 sekund przylozyla zimny oklad. Wczoraj zrobilam jak zalecala i zobaczymy.

Warto przejsc sie do pielegniarki - moze tez da Tobie jakies wskazowki.

Pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#76
Tosiia, chyba masz rację, to chyba zależy od grubości tkanki tłuszczowej. U mnie było tak samo jak u Cie i na copaxone i na plegridy: brzuch znosił zastrzyki dużo lepiej.
Na udach nigdy nie udało mi się dobrać głębokości wstrzyknięć, chociaż też kombinowalam
Odpowiedz
#77
Witam 4 lata  na Plegridy. Sposob podania raz na 2 tygodnie suuper. Trzeba uwazac, raczej szybki prysznic, niz kompiel to placki po zastrzyku sa mniejsze i mniej dokuczliwe. Przed zatrzykiem bralam naproxen polecil lekarz objawy grypopochodne mniejsze. Po 3 latach w moim przypadku, na poczatku 2022 pojawily sie bole serca, badania zrobione u kardiologa w normie stosownie do wieku. Puls wysoki biore nebilet 1/2 tabletki. 2-3 dni po zastrzyku wysokie cisnienie. Potem mija.  Moze bedzie zmiana leku. Pozdrawiam
Odpowiedz
#78
Witam. Biorę plegridy od dwóch lat. Dzisiaj podczas zastrzyku zaciął mi się mechanizm i się zablokował. Wie może ktoś jak odblokować tą strzykawkę ?
Odpowiedz
#79
jesli to pen to raczej nie da sie tego odblokowac ... zadzwonilabym do szpitala/lekarza lub do apteki (w zaleznosci skad brales lek) i zapytabym sie jak dalej postepowac. Na innym forum widzialam, ze peny Kesimpty tez niestety sporadycznie zdarzaja sie wadliwe ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości