Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plegridy
#31
Witam

Partnerka jest po kolejnych 5 lub 6 zastrzykach. Skutki uboczne tak jak poprzednie poza ostatnim (wysoka temperatura ciała plus dreszcze, okłady, pół przespana noc, następnego dnia minęło).

24 kolejna dawka mam nadzieje że skutki uboczne będą mniejsze niż poprzednie (nie wiem od czego zależą, od miejsca zastrzyku, samopoczucia, ....).

Pozdrawiam
Odpowiedz
#32
Witajcie, ja biorę lek Plegridy od grudnia, podczas wkłuć w brzuch zauważyłam nadmierną potliwość nawet jak się siedzi, czy leży. Też tak macie?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#33
hej, czy ktos z Was mial przypadek ze pen sie zacial? czy mozna zle przylozyc pena i doprowadzic do zaciecia sie go ?
Odpowiedz
#34
Zastrzyk trzeba zrobić bez wahania. Jeżeli robiłeś przymiarkę do zastrzyku i przyłożyłeś do ciała i powiedzmy... wcisnąłeś troszkę to mógł się już zablokować i jest do wymiany. Są na youtube filmiki jak to robić, powinny pomóc. Moja rade na przykładzie jak to robi moja partnerka, bez wahania przykładasz i przyciskasz aż przestanie pykać, koniec kropka podobno nawet nie boli.
Odpowiedz
#35
(21-02-2017, 20:47)konkon napisał(a): hej, czy ktos z Was mial przypadek ze pen sie zacial? czy mozna zle przylozyc pena i doprowadzic do zaciecia sie go ?


Ja ostatnio doprowadziłam do zacięcia się Pena. Na razie mam jeszcze 1 , a za 2 tyg idę do dr żeby wymienić.
Odpowiedz
#36
cześć
brałam plegridy kilka miesięcy. Zmieniłam z Avonexu bo chciałam się mniej kuć. Niestety mi po plegridy wychodziły wielkie, przeogromne czerwone zmiany na skórze. Miejsca te swędziały, były gorące i bolały. Bardzo długo nie schodziły. Wypróbowałam maście, tabletki antyhistaminowe, fenistil, przykładanie zimnych okładów i nic.
Z ulgą przyjęłam propozycję lekarki powrotu do avonexu.

Czytałam ten wątek i nie wiem jak to jest, że w każdym szpitalu inaczej podchodzą do leczenia. Ja o plegridy poprosiła przy odbieraniu leku i od razu dostałam zmianę. Nawet nie byłam pełnego roku na avonexie. Na avonex wróciłam w sumie też od tak, bo plegridy się nie sprawdziło. Miałam odebrać plegridy, a przywiozłam do domu avonex.
Odpowiedz
#37
Pare dni temu dostałam diagnozę sm.Mam do wybory m.in.plegridy.widze same dobre strony tego leku.opisuj3cie że dobrze się czujecie.Narazie zbieram info o skutkach ubocznych bo tego się boję najbardziej.
Odpowiedz
#38
Hej
ja zaczyn am leczenie od 1 sierpnia i Pani doktor przekonyawała mnie również do Plegride.
Myślę , że dla mnie to najllepsze bo raz na dwa tygodnie.

Jak juz rozpocznę to dam znać.

Pozdrawiam
Gabrsyai Anioł
Odpowiedz
#39
Daj znać koniecznie ja już na 99%zdecydowałam że chce ten zastrzyk,będę pod kontrolą,badania systematycznie mam mieć robione,wiadomo strach jest jak będę reagować bo każdy inaczej.Ale wierzę że będzie ok.
Odpowiedz
#40
No i jutro zaczynam leczenie.
Pierwsza dawka zostanie przez mnie wstrzyknieta jutro koło 21.00
Zobaczymy :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości