Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM? Jaskra? Zakrzepica?
#1
Witam, 

przychodzę z prośba o radę. Mam 23 lata. Dwa lata temu zaczęły się moje dolegliwości.
Ten pierwszy rok był dosyć intensywny pod względem objawów, zaczęło się w kolejności:

-ostry ból oczu, rwący + silne migreny, twarde oko, światłowstręt, stan utrzymujący się dwa tygodnie, później w ciągu roku zdarzało się, że czułam ten ból 

-drętwienia w nocy, częste mrowienia

-bóle kręgosłupa 

-osłabione czucie w lewej stronie ciała

Objawy utrzymywały się przez cały rok z różnym nasileniem. 

Badania jakie wykonałam (kwiecień 2019):

-rezonans głowy: kilka ognisk podwyższonego sygnału w istocie białej półkul mózgowia - najwieksza 7 mm, pojedyncze ognisko w pniu ciała modzelewatego - obraz niecharakterystyczny, może odpowiadać zmianom demienilizacyjnym/naczyniopochodnym

-rezonans rdzenia: czysty

-potencjały wzrokowe: nerwy wzrokowe obustronnie uszkodzone z przewaga lewego - drobne uszkodzenia

-punkcja: bez żadnych odchyleń 

Od tych badan minął rok, okulista chciałby leczyć mnie już na jaskrę, ponieważ występuje progresja zmian w nerwie wzrokowym. 

W ciągu ostatniego roku nie było poważnych objawów - może dlatego, że przestałam o tym myśleć. Czasami mnie coś zamrowi (chociaż lepszym określeniem jest wibruje), nie mam drętwień. Jedynie we wrześniu miałam epizod z migrenami. Czasami czuje, że moja lewa noga jest słabsza. 

Dodatkowo: podwyższone D-dimery, małopłytkowość (kiedy miałam nasilone objawy w pierwszym roku tworzyło się bardzo dużo siniaków) , badania z układu krzepnięcia - górna granica normy. 

Ciężko powiedzieć co właściwie mi jest. Każdy lekarz patrzy na problem ze swojego punktu widzenia. 

Co byście zrobili na moim miejscu? Jakie badania wykonać? Do kogo się zwrócić? 
Gdzie dostanę się dosyć pilnie do neurologa NFZ w Warszawie bądź okolicach?
Odpowiedz
#2
(04-02-2020, 21:51)makmik napisał(a): Witam, 

przychodzę z prośba o radę. Mam 23 lata. Dwa lata temu zaczęły się moje dolegliwości.
Ten pierwszy rok był dosyć intensywny pod względem objawów, zaczęło się w kolejności:

-ostry ból oczu, rwący + silne migreny, twarde oko, światłowstręt, stan utrzymujący się dwa tygodnie, później w ciągu roku zdarzało się, że czułam ten ból 

-drętwienia w nocy, częste mrowienia

-bóle kręgosłupa 

-osłabione czucie w lewej stronie ciała

Objawy utrzymywały się przez cały rok z różnym nasileniem. 

Badania jakie wykonałam (kwiecień 2019):

-rezonans głowy: kilka ognisk podwyższonego sygnału w istocie białej półkul mózgowia - najwieksza 7 mm, pojedyncze ognisko w pniu ciała modzelewatego - obraz niecharakterystyczny, może odpowiadać zmianom demienilizacyjnym/naczyniopochodnym

-rezonans rdzenia: czysty

-potencjały wzrokowe: nerwy wzrokowe obustronnie uszkodzone z przewaga lewego - drobne uszkodzenia

-punkcja: bez żadnych odchyleń 

Od tych badan minął rok, okulista chciałby leczyć mnie już na jaskrę, ponieważ występuje progresja zmian w nerwie wzrokowym. 

W ciągu ostatniego roku nie było poważnych objawów - może dlatego, że przestałam o tym myśleć. Czasami mnie coś zamrowi (chociaż lepszym określeniem jest wibruje), nie mam drętwień. Jedynie we wrześniu miałam epizod z migrenami. Czasami czuje, że moja lewa noga jest słabsza. 

Dodatkowo: podwyższone D-dimery, małopłytkowość (kiedy miałam nasilone objawy w pierwszym roku tworzyło się bardzo dużo siniaków) , badania z układu krzepnięcia - górna granica normy. 

Ciężko powiedzieć co właściwie mi jest. Każdy lekarz patrzy na problem ze swojego punktu widzenia. 

Co byście zrobili na moim miejscu? Jakie badania wykonać? Do kogo się zwrócić? 
Gdzie dostanę się dosyć pilnie do neurologa NFZ w Warszawie bądź okolicach?
Hej, jeśli neurolog stwierdzi taką potrzebę to skieruje Cię na kontrolny rezonans. To jest podstawa diagnostyki w sm
Odpowiedz
#3
Poszerzone naczynia krwionośne gdzieś tam w głowie mogą dawać silne bóle głowy. Ale to już by pewnie wyszło w MRI.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości