Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samolot
#1
HejUśmiech Niedlugo czeka mnie pierwszy w zyciu lot samolotem. I mam w zwiazku z tym 2 pytania do Was
1. Jak sie czujecie i jak znosicie lot?
2. Jak przewiezc lek tecfidera i inne leki ktore biore(witaminy) nie chce brać opakowan, tylko pudełko takie na tabletki z dniami tygodnia i tam mieć wydzielone leki tyle ile potrzebuje(bo lece tylko na 4 dni)  i tu pytanie czy tak moge, czy muszę brac opakowania. I czy lepiej w bagazu podrecznym czy rejestrowanym?

Bede wdzieczna za odpowiedzi, milego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#2
Hej.
Ja tec miałam w podręcznym. Na lotnisku nikt nawet na to nie zwrócił uwagi.

Paszportu na tec nie miałam.
Odpowiedz
#3
(05-12-2019, 15:13)kasia1312 napisał(a): Hej.
Ja tec miałam w podręcznym. Na lotnisku nikt nawet na to nie zwrócił uwagi.

Paszportu na tec nie miałam.

Tak wiem ze na Tec nie trzeba paszportu,czytalam na stronie lini lotniczych ze w podręcznym mozna mieć tyle lekow ile jest potrzebne żeby zazyc je podczas  lotu a moj lot trwa 1,5 godz wiec ich nie potrzebuje.Wiec rozumiem ze moge je miec w bagazu rejestrowanym?Uśmiech

(05-12-2019, 14:37)JMonika79 napisał(a): Hejka. Ja lecialam 4 razy odkąd mam diagnozę.  Nic kompletnie się nie działo w czasie lotu ani po nim. Nie wiem jak z tec bo ja bralam wtedy zastrzyki. Mialam je ze sobą w torbie podręcznej,  mialam zaświadczenie od lekarza ale nikt na lotnisku nawet na to nie spojrzal ani nie zapytał . Ja bralam tylko zastrzyki, bez opakowania ale na nim byla nazwa leku, jak wyjmiesz tabletki to skąd będzie wiadomo co to jest ( mam na mysli obsługę lotniska) pozdrawiam i życzę wysokich lotów  Uśmiech
Na tec na szczęście nie musze miec ani zaświadczenia ani paszportu Uśmiech to rozumiem ze wyciagaja i sprawdzaja jakir tabletki przewozimy?
Odpowiedz
#4
Hej,
ja latam dużo, po diagnozie nic się nie zmieniło, czuję się tak samo dobrze. Leki (a konkretnie Tec) polecam w podręcznym - w przypadku kiedy zgubią nam bagaż rejestrowany nie ma stresu że zostaniemy bez leku. Suplementy i witaminy wożę w rejestrowanym, bez opakowań tylko w pudełku mieszczącym porcje na każdy dzień. O tec nigdy nikt nie pytał, nieważne czy na lotach krajowych, europejskich czy dużo dalszych.
Odpowiedz
#5
Zależy gdzie lecisz, ja brałam tec w podręcznym bagażu, zawsze z paszportem lekowym, w Europie nie ma problemu a poza Europa należy się dowiedzieć jakie są przepisy dotyczące leków. Poza Europą raz sie doczepili o dziwo przy wylocie [emoji23][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Supli nie woziłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(05-12-2019, 16:27)hela napisał(a): Zależy gdzie lecisz, ja brałam tec w podręcznym bagażu, zawsze z paszportem lekowym, w Europie nie ma problemu a poza Europa należy się dowiedzieć jakie są przepisy dotyczące leków. Poza  Europą raz sie doczepili o dziwo przy wylocie [emoji23][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Supli nie woziłam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do Niemiec lece. Ok dziekuje Wam za odpowiedzi Uśmiech mialas paszport na Tec? Lekarz mi mowil jak kiedys pytalam tak teoeetycznie to ze nie trzeba miec
Odpowiedz
#7
Moja lekarka też mowi że nie potrzeba.
Odpowiedz
#8
Wypisali mi na tec paszport od innego leku, leciałam do Gruzji , tam na wwożone leki trzeba mieć papiery. A psychotropów to chyba w ogóle nie wolno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
(05-12-2019, 21:52)hela napisał(a): Wypisali mi na tec paszport od innego leku, leciałam do Gruzji , tam na wwożone leki trzeba mieć papiery. A psychotropów to chyba w ogóle nie wolno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawe, leciałam do Gruzji z tecfiderą i nie miałam ani paszportu lekowego, ani żadnych problemów.

(05-12-2019, 14:13)Beciaa05 napisał(a): HejUśmiech Niedlugo czeka mnie pierwszy w zyciu lot samolotem. I mam w zwiazku z tym 2 pytania do Was
1. Jak sie czujecie i jak znosicie lot?
2. Jak przewiezc lek tecfidera i inne leki ktore biore(witaminy) nie chce brać opakowan, tylko pudełko takie na tabletki z dniami tygodnia i tam mieć wydzielone leki tyle ile potrzebuje(bo lece tylko na 4 dni)  i tu pytanie czy tak moge, czy muszę brac opakowania. I czy lepiej w bagazu podrecznym czy rejestrowanym?

Bede wdzieczna za odpowiedzi, milego dnia Uśmiech

1. Normalnie
2. Ja zawsze przewożę w bagażu podręcznym i tak rekomenduję (a nauczyło mnie tego zgubienie bagażu przez linie lotniczne na 3 dni). Nigdy nie miałam problemów z lekami.
Odpowiedz
#10
Mi przetrzepali bagaż podręczny przy wylocie, mina kobiety jak zobaczyła tec była taka jakby kilo narkotyków znalazła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości