Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Cześć,zaczne od początku.2 miesiące temu zacząłem odczuwać dziwne mrowienie w opuszkach kciuka i wskazującego palca.Bylem u neurologa i nie podejrzewal u mnie SM lecz skierował mnie na badanie EMG które nie wskazało żadnych zmian.Nastepnie pojechalem do fizjo stwierdzil ze moge mieć ucisk wiec zaczal mna "strzelac"rano gdy wstałem poczulem ze mrowienie objęło kolejny ppuszek palca.Miedzy czasie co jakis czas po przebudzeniu czułem dretwienia palców raz lewej raz prawej ręki ktore mijały po paru sekundach.Udalem się do lekarza rodzinnego stwierdzil ze to może byc nerw promieniowy i przepisal mi neurovit ktory mi w sumie pomógł poniewaz na dzien dzisiejszy mrowienie jest bardzo slabe.Mrowienie narasta tylko wtedy gdy reke wyciągnę mocno przed siebie i mrowieja tylko te 3 palce.Zrobilem rtg klatki i kregoslupa szyjnego wszystko wyszlo ok.Dodam jeszcze ze od kilku dni mam szumy w lewym uchu które bezustannie mi dokuczaja.Doszly takze parestezje twarzy ktore wystepuja zazwyczaj na dworzu gdy jest zimno.Obawiam się Sm
Odpowiedz
#2
Cześć, sm diagnozuje się wykonując MRI głowy i najlepiej jeszcze rdzenia, i punkcję lędźwiową. Może po prostu niedobór witamin i mikroelementów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Jeśli tak reagujesz na ruch, albo na zimno, to może coś faktycznie z przewodnictwem nerwów
Odpowiedz
#4
no wlasnie tez tak myślę lekarze mówią ze gdyby to bylo sm to dretwienie nie było by zalezne od ruchow ręka.Gdy reka jest w spoczynku czuje delikatne mrowienie.Czucie w palcach,reakcje na młotek,sila w rekach jest.Ale po wyciagnieciu reki przed siebie wraz z barkiem stanowi dosyc mocne dretwienie tych palców.Do kogo sie udac z takim problemem ?dodam ze jestem osoba bardzo nerwowa i wcale sie nie zdziwie ze moglbym miec nerwicę lękową..Ogolnie zawsze widze wszystko w czarnych barwach.
Odpowiedz
#5
(03-01-2020, 08:44)bartek92 napisał(a): no wlasnie tez tak myślę lekarze mówią ze gdyby to bylo sm to dretwienie nie było by zalezne od ruchow ręka.Gdy reka jest w spoczynku czuje delikatne mrowienie.Czucie w palcach,reakcje na młotek,sila w rekach jest.Ale po wyciagnieciu reki przed siebie wraz z barkiem stanowi dosyc mocne dretwienie tych palców.Do kogo sie udac z takim problemem ?dodam ze jestem osoba bardzo nerwowa i wcale sie nie zdziwie ze moglbym miec nerwicę lękową..Ogolnie zawsze widze wszystko w czarnych barwach.
Trafne diagnozowanie to podstawa, nerwicę oczywiście można zdiagnozować u dobrego psychiatry i leczyć, zobaczyć czy będą efekty.
Ja tak leczyłam dwa lata, ale objawy wracały, więc to nie było podłoże objawów, tylko czynnik wywołujący rzuty
Odpowiedz
#6
A więc byłem na MRI GLOWY I ODCINKA SZYJNEGO.Wszystko na szczęście tam w porządku więc obstawiam nerwicę. Zaczęło się od dwóch palcow a doszło do mrowien drugiej ręki i połowy twarzy i piskow w głowie...Namawiam każdego z osobna by sie nie bał i nie pytał ludzi po forach bo nikt nie jest w stanie wam odpowiedziec,moje dolegliwości tez mocno przypominały o sm az w końcu poszedłem na badania bo bym zwariował. Nasza psychika naprawde umie dużo...ZDROWIA ZYCZE I NIE BAC SIE REZONANSU
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości