Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć, nowa na formum z SM od 2016 r.
#11
Czyli nie lekarze mają takie podejście a inni inne.. Zobaczę czy do piątku objawy się zwiększają, czy zmniejszają, pogadam z moją lekarką i zrobię tak jak mi powie. Wolałabym bez sterydów, bo się po nich źle czułam, do tego wolałabym nie zostawiać na te kilka dni dzieci tylko z mężem.. Ale trudno.. Jak mam być w szpitalu, to wezmę ze sobą komputer i będę miała czas na oglądnięcie całego Netflixa Uśmiech
Odpowiedz
#12
po solu praktycznie za miesiąc miałam kolejny rzut, ale wtedy neuro stwierdziła, że nie będzie podawać solu. dlatego i tak decyzję podejmuje lekarz, a my się zgadzamy albo nie
Odpowiedz
#13
Ja na takie objawy nie brałam solu. Miałam podobne objawy jakieś 4 lata temu tylko że jeszcze z bólem kręgosłupa. Nie brałam wtedy nic. Przeszło samo. Teraz w październiku brałam sterydy w tabletkach które wypisał mi na sorze mój neurolog prowadzący bo miałam bardzo silny objaw Lhermitte'a i mrowienia nóg. A znowu lekarka z programu powiedziała że nie powinien na takie objawy dawać sterydu. Także lekarze mają różne zdania na temat tego kiedy steryd dać a kiedy nie.
Odpowiedz
#14
Trzeba to uzależnić od wyniku MRI, czy są aktywne zmiany czy ich nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Ja w tym czasie nie miałam robionego mri więc to były decyzje oparte tylko na objawach i badaniu nerologicznym.
Odpowiedz
#16
Mnie jedna rzecz zastanawia
Czemu od razu mysli o 2 linii
Odkad bierzesz Tec widzisz pogorszenie stanu zdrowia?
Rzuty byly?
Czy teraz sie cos dzieje dopiero?
Odpowiedz
#17
Wczoraj nasza prowadząca powiedziała, że Tec ma skuteczność na poziomie II linii i wszyscy lekarze są zadowoleni z jej działania, a przy tym tak mało skutków ubocznych. Wygasić pożar to najważniejsze w SM - tak powiedział nam Selmaj. Jak córka miała rzut w grudniu dostała solu 5 dni , a mimo wszystko w lutym były po nim nowe zmiany wtedy prof. Selmaj dał nam jeszcze sterydy w tabletkach i bezwzględnie kazał je wziąć
Odpowiedz
#18
Ja nie jestem fanką sterydów, ale jeżeli masz kilka nowych, aktywnych zmian, to moim zdaniem lepiej wziąć i wyciszyć stan zapalny.
Nie ma co demonizować i bać się drugiej linii. Teraz wszedł do refundacji Ocrevus i Kladrybina a to są naprawdę skuteczne, nowoczesne leki. Jeżeli choroba jest aktywna, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Odpowiedz
#19
(22-01-2020, 15:38)Anka napisał(a): Mnie jedna rzecz zastanawia
Czemu od razu mysli o 2 linii
Odkad bierzesz Tec widzisz pogorszenie stanu zdrowia?
Rzuty byly?
Czy teraz sie cos dzieje dopiero?
Tecfirede biorę do początku 2017 r. 
Od tego czasu dopiero teraz mam objawy rzutu. No i nowe zmiany aktywne na RM z grudnia. Nie wiem jak inni, ale będąc w programie mam raz w roku RM głowy z kontrastem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości