Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Hej,

Moje objawy to:
- oczy: pogorszenie widzenia, mroczki, robaczki migające, podwójne widzenie, widzenie rozproszonych promieni przy patrzeniu na latarnie wieczorem, kiepskie widzenie w nocy
- intymne: lekkie nietrzymanie moczu, problemy z erekcją, brak ochoty na seks
- ogólne: drżenie mięśni, brak samopoczucia/ depresja, lekkie problemy z trzymaniem rzeczy / pisaniem, częste mylenie słów przy czytaniu
- lewa noga: słabsza od prawej, szybko się męczy, mam wrażenie, że trochę mi zostaje w tyle

Badania:
- 2 razy MRI głowy: dwukrotnie bez zmian ogniskowych (robione na 1,5t i 3t)
- potencjały wzrokowe: wyszły źle na obie oczy (wydłużona latencja do 120)
- tężyczka: jest
- witamina D badana kilka razy: zawsze poziom bardzo niski
- badania fizykalne: 3 neurologów, nigdy nie stwierdzili jakichś problemów

Meritum:
Myślę, że moje objawy wpisują się w SM, potencjały wyszły mi źle, ale nie mam żadnych zmian w głowie. Ponadto, mam wrażenie, że objawy mi sie pogłębiają, ale zarówno moi bliscy jak i neurolodzy tego nie dostrzegają. Czy powinienem się jeszcze jakoś badać? Robić MRI odcinka szyjnego? Punkcji się boję. Co byście zrobili na moim miejscu?
Odpowiedz
#2
(24-01-2020, 18:07)bonners napisał(a): Hej,

Moje objawy to:
- oczy: pogorszenie widzenia, mroczki, robaczki migające, podwójne widzenie, widzenie rozproszonych promieni przy patrzeniu na latarnie wieczorem, kiepskie widzenie w nocy
- intymne: lekkie nietrzymanie moczu, problemy z erekcją, brak ochoty na seks
- ogólne: drżenie mięśni, brak samopoczucia/ depresja, lekkie problemy z trzymaniem rzeczy / pisaniem, częste mylenie słów przy czytaniu
- lewa noga: słabsza od prawej, szybko się męczy, mam wrażenie, że trochę mi zostaje w tyle

Badania:
- 2 razy MRI głowy: dwukrotnie bez zmian ogniskowych (robione na 1,5t i 3t)
- potencjały wzrokowe: wyszły źle na obie oczy (wydłużona latencja do 120)
- tężyczka: jest
- witamina D badana kilka razy: zawsze poziom bardzo niski
- badania fizykalne: 3 neurologów, nigdy nie stwierdzili jakichś problemów

Meritum:
Myślę, że moje objawy wpisują się w SM, potencjały wyszły mi źle, ale nie mam żadnych zmian w głowie. Ponadto, mam wrażenie, że objawy mi sie pogłębiają, ale zarówno moi bliscy jak i neurolodzy tego nie dostrzegają. Czy powinienem się jeszcze jakoś badać? Robić MRI odcinka szyjnego? Punkcji się boję. Co byście zrobili na moim miejscu?
Mozesz miec zmiany w odcinku szyjnym czy piersiowym
Nie wiem czy przy sm mozna nie miec zmian demienilizacyjnych w glowie a np tylko odcinek szyjny
Skad jestes? Moze konsultacja u jakiegos speca od sm- mam na mysli nawet jechac pol Polski ale uzyskac opinie kogos kto zna sie na sm
Odpowiedz
#3
Cześć, Anka dobrze radzi, jak masz obawy to znajdź specjalistę od sm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Kogo polecacie z Warszawy/ Lublina?
Odpowiedz
#5
(24-01-2020, 18:07)bonners napisał(a): Hej,

Moje objawy to:
- oczy: pogorszenie widzenia, mroczki, robaczki migające, podwójne widzenie, widzenie rozproszonych promieni przy patrzeniu na latarnie wieczorem, kiepskie widzenie w nocy
- intymne: lekkie nietrzymanie moczu, problemy z erekcją, brak ochoty na seks
- ogólne: drżenie mięśni, brak samopoczucia/ depresja, lekkie problemy z trzymaniem rzeczy / pisaniem, częste mylenie słów przy czytaniu
- lewa noga: słabsza od prawej, szybko się męczy, mam wrażenie, że trochę mi zostaje w tyle

Badania:
- 2 razy MRI głowy: dwukrotnie bez zmian ogniskowych (robione na 1,5t i 3t)
- potencjały wzrokowe: wyszły źle na obie oczy (wydłużona latencja do 120)
- tężyczka: jest
- witamina D badana kilka razy: zawsze poziom bardzo niski
- badania fizykalne: 3 neurologów, nigdy nie stwierdzili jakichś problemów

Meritum:
Myślę, że moje objawy wpisują się w SM, potencjały wyszły mi źle, ale nie mam żadnych zmian w głowie. Ponadto, mam wrażenie, że objawy mi sie pogłębiają, ale zarówno moi bliscy jak i neurolodzy tego nie dostrzegają. Czy powinienem się jeszcze jakoś badać? Robić MRI odcinka szyjnego? Punkcji się boję. Co byście zrobili na moim miejscu?
Cześć! 
w sumie mam troszkę podobna sobie sytuacje do Ciebie. Bolało mnie oko, objawiało się to pogorszonym widzeniem jakby nadwrażliwością na światło, najbardziej dokuczliwy był ból przy ruszaniu gałka oczna. Miałam robione potencjały wzrokowe i wyszły mi złe na oko które mnie bolało. Tylko ze ja miałam wydłużona latencje do 134 aż.. miałam robiony MRI szyjny i głowy z kontrastem ale nie wykazał jakichkolwiek zmian. Badało mnie także dwóch neurologów, którzy nie widzieli większych odchyleń neurologicznych, jednak ze względu ze moja babcia choruje na sm i wyglada na to ze przeszłam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego dostałam skierowanie do szpitala na marzec, będę mieć robiona punkcję i powtórzone badania dla pewności. Od siebie proponuje iść do dobrego neurologa i najlepiej zeobic ta punkcje dla świetego spokoju... po co cały czas się martwić,  skoro MRI wyszedł okej a nadal masz wątpliwości  to według mnie punkcja byłaby najlepszym rozwiązaniem. Tez czuje obawy przed nią, ale zdrowie jest najważniejsze Uśmiech pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

A to ze potencjały wzrokowe wyszły złe na oko lewe i prawe to dziwne i rzadko spotykane w sm. Neurolog pytał mnie czy mam problemy z jednym okiem czy z obojgiem i tłumaczył ze gdy coś się dzieje z obojgiem oczu to raczej rzadko się zdarza aby To było powiązane z sm
Odpowiedz
#6
(24-01-2020, 22:51)e-smka napisał(a): Ta puncja wcale nie jest taka straszna :-)
Hej, zgadzam się punkcja nie jest straszną. Ale i tak uważam, że podstawą jest rezonans
Odpowiedz
#7
Też potwierdzam, ze punkcja w moim przypadku nie była traumatycznym przeżyciemUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości