Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrowienie nogi przy pochylaniu się.
#1
Hej. Kilka lat temu zaczęły mi się mrowienia na całym ciele. Badania nic nie wykazały. 
Rezonansy, EEG, potencjały wzrokowe. Nawet punkcję miałam bo było podejrzenie boreliozy też. 
Ale wszystko wyszło w porządku. 

Od kilku dni mam dziwne mrowienia w części piszczelowej prawej nogi. Nasilają się jak się pochylam (zginął dolna cześć kręgosłupa). Czy to oznaka do niepokoju?
Odpowiedz
#2
Cześć, ja bym zbadała kręgosłup, może coś uciska na jakiś nerw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(28-03-2020, 15:00)hela napisał(a): Cześć, ja bym zbadała kręgosłup, może coś uciska na jakiś nerw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak tylko się skończy to wirusowe szaleństwo, to się zbadam.

Jeśli nie ucisk, to może to być objaw demielinizacji?
Odpowiedz
#4
(28-03-2020, 16:22)carla421 napisał(a):
(28-03-2020, 15:00)hela napisał(a): Cześć, ja bym zbadała kręgosłup, może coś uciska na jakiś nerw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak tylko się skończy to wirusowe szaleństwo, to się zbadam.

Jeśli nie ucisk, to może to być objaw demielinizacji?
Trzeba by zrobic na nowo badania
Mozesz miec niedobory wit itp
Odpowiedz
#5
W dolnej części kręgosłupa nie ma rdzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sensie tam demielinizacja nie ma jak powstać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
(28-03-2020, 16:49)hela napisał(a): W dolnej części kręgosłupa nie ma rdzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W sensie tam demielinizacja nie ma jak powstać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To znaczy, że rdzeń kończy się na części piersiowej? Więc SM "może być" od części piersiowej do mózgu?
Odpowiedz
#7
Kończy się mniej więcej na drugim kręgu lędźwiowym, nie sm może być, tylko demielinizacje w przebiegu sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
(28-03-2020, 17:12)hela napisał(a): Kończy się mniej więcej na drugim kręgu lędźwiowym, nie sm może być, tylko demielinizacje w przebiegu sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję.
W sumie teraz sobie przypomniałam, że już od dłuższego czasu miałam problem - np. siedząc dłużej zgarbiona (np. przed niskim stolikiem) dość szybko zaczynała mi drętwieć prawa noga. 
w ciągu ostatnich dni zauważyłam, że dzieje się to jeszcze szybciej... czyli dyskopatia mogla się pogłębić lub mam niedobory witaminy B? Czy w SM takie rzeczy też się dzieją?
Odpowiedz
#9
Dyskopatia to osobne schorzenie, zajmij się kręgosłupem i nie nastawiaj sie na sm koniecznie. Najwyżej ortopeda Cię odeśle do neurologa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości