Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone - 3 razy w tygodniu
#11
(27-05-2016, 16:02)reni napisał(a): Ja kłuję się codziennie. Ale mam nadzieję, że też doczekam się zmiany. 
Maciej, a używasz lub używałeś autowstrzykiwacza? Czy do zastrzyków 3x w tygodniu jest taki sam jak do codzennych, czy jakiś nowy dają?

Do codziennych miałem autowstrzykiwacz. Teraz, gdy biorę lek 3 x w tygodniu, dali mi inny, ale myślę, że ten poprzedni też byłby dobry. Może spróbuję kiedyś podać lek tym starym, strzykawki są bowiem takie samej wielkości. Uśmiech
Odpowiedz
#12
Dziś odebrałam Copaxone 40mg. Jestem ciekawa jak będzie, ale na razie zostało mi jeszcze 10 "starych" zastrzyków.
Rozmawiałam z pielęgniarką - wstrzykiwacz do zastrzyków 3x w tygodniu jest taki sam jak do tych codziennych.
Odpowiedz
#13
(07-07-2016, 18:52)Monika napisał(a): Dziś odebrałam Copaxone 40mg. Jestem ciekawa jak będzie, ale na razie zostało mi jeszcze 10 "starych" zastrzyków.
Rozmawiałam z pielęgniarką - wstrzykiwacz do zastrzyków 3x w tygodniu jest taki sam jak do tych codziennych.

Będzie dobrze. Ja nie widzę żadnej różnicy oprócz te, że rzadziej się kłuję. Uśmiech  Jak wcześniej napisałem, dali mi nowy wstrzykiwacz.
Odpowiedz
#14
Biorę nowe Copaxone już przez 2,5 miesiąca i tak samo jak Maciej - nie widzę różnicy. Wstrzykiwacz jest ten sam, też dostałam drugi ale jest identyczny. Jest tylko jeden problem.... zdarzyło mi się pomylić dni zastrzyków i pominąć wstrzyknięcie. Smutny Jak się robi zastrzyk codziennie - wchodzi to w krew. Trzy razy w tygodniu - łatwiej zapomnieć.
Odpowiedz
#15
Kiedyś we wolnym wezwali mnie do firmy na nockę i zapomniałem o zastrzyku. Gdy rano wróciłem od razu zaaplikowałem sobie lek. Kolejną dawkę dałem sobie, zgodnie z grafikiem, następnego dnia późnym wieczorem. Obawiałem się reakcji organizmu, ale na szczęście nic się nie działo.
Odpowiedz
#16
Pierwszy zastrzyk 40 mg za mną i jestem zadowolona. Gdybym nie wiedziała, że to większa dawka - nie zauważyłabym różnicy.
Trochę obawiałam się Copaxone w wyższej dawce, ponieważ po standardowej - mam spore obrzęki w miejscu wstrzyknięcia. Bałam się że będzie dwa razy gorzej. Na szczęście - niepotrzebnie. Uśmiech
Odpowiedz
#17
To dobrze, że nie ma większych skutków ubocznych Copaxone stosowanego 3 razy w tygodniu. Tym bardziej chciałabym zmienić. Ale nadal muszę robić codziennie zastrzyki. Zastanawiam się czemu w różnych szpitalach wprowadzają nowe Copaxone w różnych momentach. Skoro jest możliwe ograniczenie liczby zastrzyków to powinno być to dostępne od razu w całej Polsce w tym samym czasie. Przecież wszyscy pacjencji ze stwardnieniem rozsianym czekają pewnie na to tak samo. A jeśli ktoś woli codziennie się kłuć to też powinien mieć możliwość pozostania przy takiej opcji. Ale we wszystkich szpitalach powinno być tak samo i obie opcje dostępne od razu.
Odpowiedz
#18
Po prawie półtora roku jestem bardzo zadowolona z rzadszych wkłuć. Już nie mylą mi się dni (przez pierwsze miesiące po przesiadce był to problem), a skóra ma więcej czasu na odpoczynek. Ogólnie samopoczucie też bardzo dobre. Uśmiech
Odpowiedz
#19
witam wszystkich u mnie copaxone40ml chyba przestał działac juz wgl bo mam stan zapalny układu nerwowego, oznacza to że może SM postępować ??
Odpowiedz
#20
40 mg bo 40 ml to sporą dawkę byś miał Oczko a czym ten stan zapalny się u ciebie objawia? Miałeś rzut?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości