Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wstrzyknięcia i leki doustne pomoc w wyborze leczenia
#11
(17-05-2020, 06:07)Jotenka napisał(a): Kochani czeka mnie wybór pierwszego leczenia.
Przeraża mnie to bo nie chce żeby leczenie było gorsze od choroby, bo objaw mam tylko jeden praktycznie niezauważalny i nieuciążliwy.
Nawet zastanawiałam się nad odroczeniem wdrażania leczenia... Ktoś to zrobił i nie żałuje/żałuje?

Wstrzyknięcia - wydaje mi się, że to okropność, dużo mniej chora bym się czuła jakbym brała tabletki.
Interferony- minusy częste wstrzyknięcia i objawy grypopodobne
Copaxone - zmiany skóry w miejscu wstrzyknięcia i ból

Doustne
Aubagio wydaje mi się fajne tylko jestem młodą kobietą bez dzieci więc to leczenie ewentualnie po zrealizowaniu planów macierzyńskich
Tec - wydaje się najlepszy ale ta możliwość PML mnie przeraża?!!! Niby są kontrole ale sama możliwość tej choroby.. paraliżuje mnie strachem

Proszę o pomoc w wyborze pierwszego leczenia, bo czytam czytam i tylko większy mętlik w głowie mam Smutny
Hej Uśmiech  mysle ze odroczenie leczenia nie wyjdzie Ci na dobre. W naszej chorobie wazne jest szybkie dzialanie czym prędzej sie zacznie leczenie tym wieksza szansa na to zw dłużej będziemy lepiej sie czuc i choroba nie bedzie tak szybko postępować. Wiec jeśli masz możliwość jestes juz praktycznie w programie to nic tylko wybrać lek i zacząć leczenieUśmiechrozumiem , bo ponad 2 lata temu tez stalam przed wyborem leków. Jako ze rowniez jestem młoda kobieta i jesscze bez dzieci to tym bardziej wybor byl trudny, bo wiem ze w przyszłości chce być mamą.  Po rozmowach z moja Pania doktor Koniec końców wybralam Tecfidere i wiem ze jak bede starala sie kiedyś o dziecko będę musiała odstawic na czas ciąży. Wybrałam tec bo jest jednym z najskuteczniejszy leków no i jest w formie tabletek. Ja zastrzykow nie lubie o zawsze mnie to przerazalo wiec cbyba nie bylabym w stanie sobie ich robićUśmiech nie żałuję, biorę Tecfidere juz 2 lata i choroba nie postepuje, nie mam nowych zmian w rezonansie czuje sie ok. Decyzje i tak podejmiesz moze popros lekarza na pewno pomoze Ci ja podjąć. Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości