Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PZNW
#11
Mam kolejne pytanie, bo coś mi nie pasuje jak właśnie przeglądam papiery ze szpitala. Namieszałam swoją drogą, rezonans miałam po 1 dawce Solu Medrolu. Przepraszam Uśmiech

I teraz tak czytam dopiero opis MR oczodołów: "Nerwy wzrokowe o prawidłowej szerokości i sygnale, wzmożonego wzmocnienia pokontrastowego nie wykazują. (...) Nie stwierdza się obszarów nieprawidłowego wzmocnienia pokontrastowego." Czy tak to wygląda przy zapaleniu nerwu? Czy to zapalenie ew. mogło minąć po 1 dawce sterydów, mimo że widziałam lepiej po 4 dawkach?
Odpowiedz
#12
Cześć, 

Ja miałem PZNW w 2014 roku i do dziś nie mam diagnozy. Nie mam też żadnych innych objawów neurologicznych, natomiast znacząco poprawiłem styl życia od tamtego incydentu. 
W MRI wtedy nie miałem żadnych zmian. Kontrolny rezonans robiłem miesiąc temu i nadal bez żadnych zmian. 

Natomiast po wyjściu ze szpitala nie ustalono przyczyny zapalenia, przez chwile szukałem porad u neurologów i okulistów ale chyba nie miałem szczęścia do ludzi więc dałem sobie spokój z szukaniem sobie chorób. Pewnie byłoby tak nadal ale w kwietniu na chwile straciłem wzrok w obu oczach co skłoniło mnie właśnie do wspomnianego kontrolnego rezonansu i konsultacji neurologicznej no i Pani neurolog postawiła diagnozę na migrenę z aurą. Przejrzała płyty i dokumentację i stwierdziła, że PZNW to też mogło mieć związek z naczyniami ale ciężko teraz coś gdybać po takim czasie.
Odpowiedz
#13
O kurcze, no to faktycznie przy SM raczej byłyby zmiany w MRI
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#14
(18-06-2020, 15:15)agica napisał(a): O kurcze, no to faktycznie przy SM raczej byłyby zmiany w MRI

Też mi tak powiedziała Uśmiech 

Zdrowia dla wszystkich. w tamtym czasie to forum bardzo mi pomogło Uśmiech
Odpowiedz
#15
Dziękuję. Tobie również wszystkiego najzdrowszego
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#16
Cześć! :-)
Kiedy byłam na diagnostyce w szpitalu,  poznałam miłą dziewczynę, która również cierpiała na bardzo silne migreny, prowadzące nawet do nagłych utrat przytomności. W rezonansie wyszły jej zmiany, które lekarze określili jako ogniska gliozy (taka tkanka bliznowata w miejscu, gdzie powinny być neurony). Na tej podstawie wyeliminowano u niej SM, lekarze twierdzili, że tło jej problemów jest raczej naczyniopochodne, dlatego robili jej również punkcję, ale też cały pakiet badań kardiologicznych.
Co do PZNW, to tło naczyniopochodne też jest możliwe, ale pewnie będą Cię obserwować i zlecać kontrolne rezonanse (z wpisów powyżej wynika, że masz dobrego lekarza, więc pewnie coś doradzi).
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości