Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania i objawy
#1
Dzień dobry,
poszedłem miesiąc temu na rezonans głowy (bez kontrastu), gdyż miałem nasilające się bóle głowy, lekkie zawroty - chociaż nawet nie nazwałbym tego zawrotami tylko czułem się jakby po 1-2 kieliszkach wódki i dodatkowo było częste zmęczenie, nawet od razu po wstaniu rano. Czasami też przy bólu głowy lub po pojawiał się ból prawej gałki ocznej.
Na badaniu wyszło
"Pojedyncze punktowe zmiany hyperintensywne FLAIR istoty białej podkorowej w płatach czołowych bez odzwierciedlenia w innych sekwencjach - niespecyficzne
"Podwyższenie sygnału FLAIR i T2 około-komorowo w płatach ciemieniowych bardziej zaznaczone po stronie lewej oraz mniej zaznaczone dyskretne wokół rogów czołowych - niespecyficzne
Byłem u neurologa i na dzień dobry rzucił gadkę o stwardnieniu rozsianym i powiem szczerze, że sie przeraziłem i z dalszej rozmowy niewiele pamiętam, natomiast tyle co zrozumiałem to powiedział, że daje mi skierowanie na rezonans teraz z kontrastem i że do tego momentu żebym robił jakieś inne badania jakieś przesiewowe na wykluczanie innych chorób autoimmunologicznych..
Nie wiem o co chodzi, nie wiem czy to początki stwardnienia, czy te zmiany co mam, to one na pewno musza postępować, czy nie?
Nie spytałem neurologa bo mnie zamurowało... 
Na skierowaniu mam napisane "Rozpoznanie: G37:9 Choroby demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego - nieokreślone".
Czy ja już jestem na coś chory, czy o o co chodzi?
Jestem przerażony tym wszystkim
Odpowiedz
#2
Narazie musisz zrobic reszte badan
Zeby stwierdzic czy ma sie SM potrzeba zrobic mri, punkcje i wykluczyc borelioze
Jak bedzie miec lekarz komplet badan da diagnoze
Narazie musisz zrobic badania, chce zebys zrobil to na wlasny koszt czy chce cie polozyc na diagnostyke do szpitala?
Odpowiedz
#3
Cześć, z Twojego opisu wizyty to ja bym poszukała innego lekarza. No i tak jak Anka pisze jeszcze wykluczenie boreliozy i punkcja. MRI powinno być z kontrastem. Jedna wizyta u neuro niczego nie rozstrzyga, sm nie diagnozuje się jednym badaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi, trochę już ochłonąłem.
Odpowiadając na pytanie, nie dał mi żadnego skierowania na te badania, czyli muszę chyba na swój koszt je zrobić. Dostałem tylko skierowanie na kolejny rezonans.

Chciałbym Was zapytać (powinienem neurologa, ale tak jak mówiłem odcięło mnie w czasie rozmowy), czy te zmiany powodują, że jestem już brany za osobę chorą, czy każdą osobę, która ma takie zmiany szufladkuje się jako osobę chorą? Dla porównania, miałem wykryte polipy na woreczku żółciowym i od 10 lat mam je tylko monitorować, nikt mi nie gadał o jakiś rakowych sprawach, pytanie czy to jest podobna sytuacja, czy nie?
Chodzi mi o to, czy te zmiany skoro się pojawiły i już nie znikną, mogą być na tym poziomie przez 50 lat?
Odpowiedz
#5
Pewnie mogą, sm u każdego przebiega inaczej, także nic tu nie ma napewno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
Nie rozumiem do konca o co pytasz
Zmiany moga pojawic sie nowe
Czy jestes chory? Nie masz pelnej diagnostyki zrobionej wiec nie wiadomo
Musisz zrobic mri z kontrastem- kiedy?
Odpowiedz
#7
Dostałem zalecenie żeby iść za pół roku..
Pytam, czy to jest na zasadzie jak z polipami, kwestia monitorowania, czy ja mam już szukać chorób bo jestem chory NA COŚ
Odpowiedz
#8
Nie rozumiem w ogole czemu nie dal ci skierowania na inne badania ktore zalecil ci zrobic
Znajdz innego neuro wez ze soba ostatni rezonans i idz na konsultacje
Najlepiej do kogos kto ma pojecie o sm i pracuje w poradni przy szpitalu i jest lekarzem z programu lekowego
Mozesz miec sm mozesz nie miec
Ciezko stwierdzic

Napisales ze mowil neuro o sm i ze masz zrobic badania wykluczajace inne choroby
Wiec moim zdaniem on podwjrzewa sm ale masz za malo badan zrobic pod katem potwierdzenia diagnozy

Widze ze jestes z Warszawy
Sa tu osoby ktore lecza sie w Wawie
Moze ktos ci poleci jakiegos lekarza i najpierw umow sie prywatnie pozniej cie pokieruje na badania
Odpowiedz
#9
Dobrze, już wiem troszkę więcej, dziękuję wszystkim za pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości