Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Helouuuuu
#11
Hej!

Zdaję sobie sprawę, że lek od tak nie można zmienić, między innymi dlatego biorę pod uwagę rebif, ze względu na plany na posiadanie dzieci w najbliższej przyszłości.
Odpowiedz
#12
Daj znac jak znosisz leczenie bo rozumiem ze jeszcze nie przyjmujesz leku?
Milego dnia
Odpowiedz
#13
Czesc,
Wiec jestem po 4 zastrzykach i jak narazie nie mialam efektow ubocznych - pewnie dlatego, ze jeszcze jestem na nizszych dawkach i godzine przed jem ibuprom lub paracetamol. Mam male rumienie po zastrzykach, same zastrzyki mnie nie bola.
Jak narazie jest lepiej niz myslalam, obym sie tak czula na stalej dawce, oby wyniki krwi mi wyszly dobre i oby lek dzialal!
Odpowiedz
#14
(08-06-2020, 12:45)maarta napisał(a): Czesc,
Wiec jestem po 4 zastrzykach i jak narazie nie mialam efektow ubocznych - pewnie dlatego, ze jeszcze jestem na nizszych dawkach i godzine przed jem ibuprom lub paracetamol. Mam male rumienie po zastrzykach, same zastrzyki mnie nie bola.
Jak narazie jest lepiej niz myslalam, obym sie tak czula na stalej dawce, oby wyniki krwi mi wyszly dobre i oby lek dzialal!
Cześć jak się czujesz ? Masz już pełne dawki leku? Ja jestem po 2 pierwszych zastrzyach Rebifem i żadnych skutków ubocznych. W miejscu wklucia malutki ślad po igle. biorę na 30 minut przez ibuprofen. Ale naprawdę myślałam że będzie dużo gorzej, A okazuje się że narazie jest ok.  Uśmiech u mojej neuro też to był pierwszy wybór z tego względu że planuje dzieci i jeśli znajdę to do 3 trymestru będę mogła brać. A i plus taki że podczas karmienia piersią też można brać. Teraz tylko czekać na efekty leczenia bo już nie chce świecić jak choinka  Oczko zdrówka
Odpowiedz
#15
Cześć. Reakcja na interferon jest mocno indywidualna. Ja biorę Betaferon (interferon beta-1b) i jedynie po pierwszym zastrzyku była reakcja, ale tabletka apapu pomogła, a brałem od razu pełną dawkę. Teraz biorę 3 opakowanie i do zastrzyku nie zażywam żadnych tabletek, ani przed, ani po. Objawów niepożądanych brak. Czego i Wam życzę. Uśmiech
Odpowiedz
#16
(10-07-2020, 20:53)MarcinS napisał(a): Cześć. Reakcja na interferon jest mocno indywidualna. Ja biorę Betaferon (interferon beta-1b) i jedynie po pierwszym zastrzyku była reakcja, ale tabletka apapu pomogła, a brałem od razu pełną dawkę. Teraz biorę 3 opakowanie i do zastrzyku nie zażywam żadnych tabletek, ani przed, ani po.  Objawów niepożądanych brak. Czego i Wam życzę. Uśmiech

I chyba Marcin dobrze robisz bo organizm musi sie przyzwyczaic a nie reagowac inacejniz musi byc.

(10-07-2020, 22:18)baryla1969 napisał(a):
(10-07-2020, 20:53)MarcinS napisał(a): Cześć. Reakcja na interferon jest mocno indywidualna. Ja biorę Betaferon (interferon beta-1b) i jedynie po pierwszym zastrzyku była reakcja, ale tabletka apapu pomogła, a brałem od razu pełną dawkę. Teraz biorę 3 opakowanie i do zastrzyku nie zażywam żadnych tabletek, ani przed, ani po.  Objawów niepożądanych brak. Czego i Wam życzę. Uśmiech

I chyba Marcin dobrze robisz bo organizm musi sie przyzwyczaic a nie reagowac inaczej niiz musi byc.
Odpowiedz
#17
No czuje sie znakomicie! Jestem na pelnej dawce od ponad 2 tygodni i tylko pierwsza pelna dawka dala mi dwugodzinna grype, ale to dlatego, ze przestalam brac paracemol/ibuprom przed, bo po mniejszych dawkach nic mi nie bylo. Poradzono mi, zeby przez pierwsze miesiace jesc tabletki zawsze.
Jedynie wlosy mi wypadaja!!! Tez tak macie po interferonach?
Ale jesli chodzi o efekty grypopodobne to ich kompletnie nie mam. Maly rumien po zastrzyku i tyle ?
Odpowiedz
#18
(13-07-2020, 15:12)maarta napisał(a): No czuje sie znakomicie! Jestem na pelnej dawce od ponad 2 tygodni i tylko pierwsza pelna dawka dala mi dwugodzinna grype, ale to dlatego, ze przestalam brac paracemol/ibuprom przed, bo po mniejszych dawkach nic mi nie bylo. Poradzono mi, zeby przez pierwsze miesiace jesc tabletki zawsze.
Jedynie wlosy mi wypadaja!!! Tez tak macie po interferonach?
Ale jesli chodzi o efekty grypopodobne to ich kompletnie nie mam. Maly rumien po zastrzyku i tyle ?
To super  Uśmiech ja do końca lipca jestem na mniejszej dawce i potem już wchodzi na grubo. Narazie biorę zastrzyki bez leków, ale po wczorajszym zastrzyku strasznie mnie dziś bolą kości, stawy nie wiem ? Mam nadzieje, ze teraz tylko będą dobre efekty leczenia  OczkoA co do włosów pytałam moją neuro i ona mówi że to kwestia indywidualna i dopiero po 2-3 miesiącach można obserwować ze włosy lecą, ale to wtedy nadrobić skrzypem, biotyna itp i powinno być ok i za mare miesięcy się uspokoić. Także zdrowa dieta trochę ruchu mniej stresu i włosy wrócą do normy. Ja z kolei pamiętam jak mi leciały wlosy to miałam spray loxon 3% i świetnie dal sobie radę. Ale nie wiem jak to przy interferonach jest czy też pomaga  spróbować warto.
Odpowiedz
#19
Witaj Marto, swoją historię opisałam w wątku "powitalnym". W pewien dobry sposób "zazdroszczę" Ci, że już wiesz jak to jest po lekach, bo pewnie każde z nas boi się efektów ubocznych. Mam wizytę 17 sierpnia u prof. Maciejowskiego i zaczynam Ocrelizumab. Życzę Ci wytrwałości i dalszego znakomitego samopoczucia.
Odpowiedz
#20
Joka,
Mi pielęgniarka powiedziała, że nawet jeśli się dobrze czuje, to żebym brala paracetamol o Ibuprofen przez pierwsze miesiące, że niby ciało się przyzwyczai że nic mu nie dolega. Nie wiem, nie rozumiem tego, a może ja źle zrozumiałam, haha, ale próbuj na poczatku brać jakiś apap czy coś. Będzie dobrze! Mi ten jeden raz jak miałam skutki uboczne, to też mnie bolały kości i plecy, tak jak przy grypie, ale to tylko od 2 do 4 w nocy (zastrzyki robię o 23). I nie wiem, czy to dzięki Rebifie czy akurat taki przypadek, ale odkąd zaczęłam leczenie nie bolała mnie głowa ani razu. Miałam dosc częste, nie jakieś super mocne bóle głowy po jednej stronie i bóle oka (tego po zapaleniu).

Jeśli chodzi o wypadanie włosów, to sobie myślę, że może to być przez niedoczynność tarczycy, bo sprawdzili mi krew w zeszłym tygodniu, żeby obadac czy wszystko ok po interferonie i coś z hormonami tarczycy znów nie tak - w sumie rzadko kiedy mi wychodzą w normie. I tak, na włosy polecili mi biotyne albo pilexil.
Oby nam ten rebif pomógł!

Yasmina, zaraz wejdę na twój wątek powitalny i poczytam. Bałam się też okrutnie tych efektów ubocznych przez to forum, haha! Na pewno wszystko będzie dobrze A na pewno nie ma co się denerwować na zapas!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości