Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam.
#1
Mam 52 lata i od sierpnia ubiegłego roku po pierwszym rzucie i pobycie w szpitalu stwierdzone SM( podobno na nic w życiu nie jest za póżno Duży uśmiech).  Miałem odrętwienie prawej części twarzy, problemy z chodzeniem, wymioty, początkowo podejrzewano udar, po wynikach z punkcji gdzie stwierdzono prążki stwierdzono SM. mam trzy małe nieaktywne ogniska.
Podobno im wcześniej wdroży się leczenie tym lepiej, lekarz prowadzący ze szpitala stwierdził, że w Polsce zaczyna się leczenie dopiero po drugim rzucie, trochę to niespójne. Wizyta w poradni SM dopiero w sierpniu, czyli rok po rzucie. Zobaczymy co czas przyniesie.
pozdrawiam forumowiczów.
Odpowiedz
#2
Witaj. Twój lekarz nie ma racji
Ja po 1 rzucie nie leczonym sterydami od razu miałam diagnozę postawiona i zapisali mnie do programu lekowego
Ja proponuje konsultacje u innego lekarza
Jesli chcesz sie dolaczyc do programu to nie ma co czekac
I nie wiem skad pomysl ze potrzeba drugiego rzutu
Pozdrawiam

   

Wrzuciłam screena z pliku o kryteriach włączenia do programu lekowego
Zresztą sam bez problemu znajdziesz w internecie jakie są dokładnie kryteria
Odpowiedz
#3
Cześć Kris Uśmiech

Jezeli chodzi o leczenie,  to nie trzeba czekac do drugiego rzutu jeżeli masz stwierdzone SM.

Myślę, że warto skonsultować się z innym lekarzem.
Lepiej zacząć jak najszybciej się leczyć,  dopóki choroba nie poczyniła znaczących szkód. 
Trzymam kciuki Uśmiech
Odpowiedz
#4
Witaj na forum. A teraz jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości?
Odpowiedz
#5
Hej, dokładnie im szybciej wdrożymy leczenie tym jest szansa na stabilność Uśmiech trzeba pójść do innego lekarza
Odpowiedz
#6
(05-06-2020, 21:25)Joanna napisał(a): Cześć Kris Uśmiech

Jezeli chodzi o leczenie,  to nie trzeba czekac do drugiego rzutu jeżeli masz stwierdzone SM.

Myślę, że warto skonsultować się z innym lekarzem.
Lepiej zacząć jak najszybciej się leczyć,  dopóki choroba nie poczyniła znaczących szkód. 
Trzymam kciuki Uśmiech

Sorry, nie przedstawiłem się Krzysiek. Uśmiech

 Na program lekowy kieruje specjalista tylko z poradni SM, czy dostałbym też takie skierowanie od lekarza przyjmującego prywatnie?

(05-06-2020, 22:12)Bubka napisał(a): Witaj na forum. A teraz jak się czujesz? Masz jakieś dolegliwości?
Hej.

Ogólnie jest dobrze, wiosną miałem mrowienie części prawej dłoni i zmniejszone czucie opuszka kciuka, przeszło po tygodniu.Czasem poboli głowa, są też problemy z pamięcią i koncentracją uwagi, ale to może tez efekt mojego peselu  Duży uśmiech.
Wiosną neurolog obadał mnie, postukał, posprawdzał i stwierdził, że "dobrze wyglądam" i dobrze to rokuje na przyszłość, oby....pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
No musi byc lekarz z programu ale mozesz sie leczyc w calej Polsce
Wiec jak chcesz sie zaczac leczyc szukaj szpitali gdzie prowadza program i umawiaj sie
Mozesz tez isc prywatnie do neuro najpierw ale do takiego ktory pracuje w szpitalu przy programie lekowym

Dodam ze sa szpitale ktore od reki moga wprowadzic do programu a sa takie gdzie dlugieeeeee kolejki
Odpowiedz
#8
Mnie tez nie chcieli leczyc po 1rzucie i musiałam czekac na drugi. U mnie na poczatku zdiagnozowali CIS.

Skierowanie do programu dostalam od lekarza rodzinnego
Odpowiedz
#9
Dzięki za posty.
pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Witam na forum. Uśmiech
,,Chory, nie znaczy gorszy''
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości