Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzien dobry
#1
Witam serdecznie.
Korzystajac z okazji chcialbym sie przedstawic. Mam na imie Konrad, 43 latek. Zostalem zdiagnozowany 2 lata temu na  podstawie rezonansu ( dwie stare zmainy w mozgu, oraz nietypowe zmiany w odcinku szyjnym), oraz punkcji kregoslupa. Jezeli chodzi o objawy to nie mialem sily w nogach. Moglem chodzic, ale z trudnosciami. Po wszystkich badaniach ( rowniez wykluczono borieloze) dostalem diagnoze postaci rzutowo-remisyjnej. Choroba zostala wykryta w Polsce, mieszkam i lecze sie za granica. Od razu po powrocie z Polski zaproponowano mi Gilenye i zazywam to
lekarstwo od roku. Nie mam wiekszych skutkow ubocznych. Standardowo niski poziom krwinek bialych oraz enzymow watroby. Ogolnie nie mam wiekszych problemow ze zdrowiem. Mialem tak naprawde jeden rzut. Tydzien po kuracji Solu-Medrolem powrocilem do normalnego zycia. Jest jedna rzecz zwiazana z szyja ktora mnie flustruje. Nie wydajem mi sie, zeby to bylo SM. Opisze to w sekcji Czy moje objawy swiadczo o SM?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Cześć. Witaj na forum.
Odpowiedz
#3
Witaj na forum Uśmiech
Fajnie że dobrze znosisz leczenie i sm Ci nie dokucza Uśmiech
Jeśli coś Cię niepokoi to oczywiście pytaj Uśmiech
Odpowiedz
#4
Witaj na forum Uśmiech Pytaj o co chcesz, z pewnością Ci pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości w miarę Naszej wiedzy Oczko
Odpowiedz
#5
hej Uśmiech
Odpowiedz
#6
hej Konrad Uśmiech miło Cię poznać! Uśmiech
w jakim kraju leczysz się?
Odpowiedz
#7
(01-07-2020, 12:10)queenbee napisał(a): hej Konrad Uśmiech miło Cię poznać! Uśmiech
w jakim kraju leczysz się?
 Cześć. Leczę się w Irlandii. Chyba trochę inne zasady niż w Polsce, chociaż nie do końca wiem jak to tutaj działa. Po diagnozie od razu dostałem leki (po wstępnych badaniach). Biorę Gilenye. Badany jestem w szpitalu uniwersyteckim, więc często mam nowych neurologów. Wszystko odbywa się pod okiem profesora. Bardzo podoba mi się, że oni są ze mną. Jak coś potrzebuje to starają mi się pomóc. Mam dwie wizyty w roku. Jeden skan MRI. Badania krwi co trzy miesiące. Co jakiś czas kontaktuje się ze mną również pielęgniarka od Gilenyi. Pyta się o samopoczucie, przypomina o testach krwi itp. Dodatkowo dostępne są rehabilitacje, na przykład fizjoterapia. Ogólnie jestem zadowolony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości