Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
No, tak właśnie sądziłam, że to nie jest przypadek. Dzięki, że podzieliliście się swoimi doświadczeniami.
Odpowiedz
witam wszystkich Tecfiderczyków Uśmiech
mam pytanie natury przyziemnej aczkolwiek obecnie pewnie na czasie, to moja pierwsza jesień na Tec a, że mam w domu przedszkolaka to pierwszy katar i przeziębienie właśnie zaczyna mnie dopadać, czy możecie mi podpowiedzieć jak leczycie takie infekcje? czego nam na Tec nie wolno a co wolno, chociażby ibuprom zatoki z pseudoefedryną można?
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
Mi powiedzieli, że można wszystko. Uważać tylko na leki metabolizowane w wątrobie.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(18-09-2019, 12:33)kerkia napisał(a): witam wszystkich Tecfiderczyków Uśmiech
mam pytanie natury przyziemnej aczkolwiek obecnie pewnie na czasie, to moja pierwsza jesień na Tec a, że mam w domu przedszkolaka to pierwszy katar i przeziębienie właśnie zaczyna mnie dopadać, czy możecie mi podpowiedzieć jak leczycie takie infekcje? czego nam na Tec nie wolno a co wolno, chociażby ibuprom zatoki z pseudoefedryną można?

W ulotce jest napisane że leków na ibuprofenie się nie powinno, osobiście to biorę aspirynę, wit c, herbatę z lipy i coś z czosnkiem. Czasem fervex, jakbym czuła że mam gorączkę
Odpowiedz
Już się nauczyłam żeby walić w infekcje z armaty jak tylko coś się pojawi, bo u mnie to daje kaskadowy efekt chorowania non stop przez 3 miesiące. Biorę wszystko jak leci z nadzieją, że nerki i wątroba mi to wybaczą
Odpowiedz
(18-09-2019, 12:33)kerkia napisał(a): witam wszystkich Tecfiderczyków Uśmiech
mam pytanie natury przyziemnej aczkolwiek obecnie pewnie na czasie, to moja pierwsza jesień na Tec a, że mam w domu przedszkolaka to pierwszy katar i przeziębienie właśnie zaczyna mnie dopadać, czy możecie mi podpowiedzieć jak leczycie takie infekcje? czego nam na Tec nie wolno a co wolno, chociażby ibuprom zatoki z pseudoefedryną można?

Ja robię inhalacje z majeranku, piję lipę, biorę kilka tys Wit c, jak jestem słaba, boli mnie łeb i czuję jakbym miała gorączkę to piję Gripex.
Już trzy tygodnie walczę z takim przesileniem, z 40 stopni na 20
A jak sezon to morsuje i nic mnie nie bierze
Odpowiedz
(18-09-2019, 21:00)agica napisał(a):
(18-09-2019, 12:33)kerkia napisał(a): witam wszystkich Tecfiderczyków Uśmiech
mam pytanie natury przyziemnej aczkolwiek obecnie pewnie na czasie, to moja pierwsza jesień na Tec a, że mam w domu przedszkolaka to pierwszy katar i przeziębienie właśnie zaczyna mnie dopadać, czy możecie mi podpowiedzieć jak leczycie takie infekcje? czego nam na Tec nie wolno a co wolno, chociażby ibuprom zatoki z pseudoefedryną można?

Ja robię inhalacje z majeranku, piję lipę, biorę kilka tys Wit c, jak jestem słaba, boli mnie łeb i czuję jakbym miała gorączkę to piję Gripex.
Już trzy tygodnie walczę z takim przesileniem, z 40 stopni na 20
A jak sezon to morsuje i nic mnie nie bierze
poza katarem nic się nie dołączyło na szczęście ale łeb i zęby od zatok aż mnie bolą, na razie łyknęłam 1 sztukę 500mg paracetamolu co przy mojej wadze i naturalnym słabym reagowaniu na paracetamol to pewnie tak jakbym go tylko polizała Uśmiech i psiknęłam xylometazolinem do nosa, boję się łykać cokolwiek bez uprzednich testów. kupiłam też witaminę C ale mieli tylko 200mg to chyba pół paczki na raz muszę pożreć Język.
--
co ma być to będzie po co się zamartwiać...
Odpowiedz
Jestem właśnie w szpitalu 3 dzień na solu medrol z powodu rzutu. To mój drugi rzut w ciągu prawie 8 miesięcy brania Tecfidery. Mam nowe zmiany w mózgu dlatego lekarze podjęli decyzję o zmianie leku. Trochę jestem zaskoczona i przestraszona bo nie wiem czego mogę się teraz spodziewać, wcześniej innych leków nie brałam ale pewnie skoro Tec nie działa to raczej nie zmienią mi na Avonex?
I tu moje pytanie o rady, jaki lek mogłabym według was doświadczonych wybrać
Odpowiedz
(20-09-2019, 11:52)Jelonek napisał(a): Jestem właśnie w szpitalu 3 dzień na solu medrol z powodu rzutu. To mój drugi rzut w ciągu prawie 8 miesięcy brania Tecfidery. Mam nowe zmiany w mózgu dlatego lekarze podjęli decyzję o zmianie leku. Trochę jestem zaskoczona i przestraszona bo nie wiem czego mogę się teraz spodziewać, wcześniej innych leków nie brałam ale pewnie skoro Tec nie działa to raczej nie zmienią mi na Avonex?
I tu moje pytanie o rady, jaki lek mogłabym według was doświadczonych wybrać

O rany, bardzo mi przykro Smutny
Nie sądzę, żeby lekarze zaproponowali Ci Avonex albo Copaxone, prędzej pójdą w Aubagio, Lemtradę albo Tysabri. Szkoda, że Ocrevus jeszcze nie wszedł do refundacji, bo byłby pewnie bardzo dobrą opcją. 
Z drugiej strony to dobrze, że nie trzymają Cię bez sensu na Tecfiderze, która u Ciebie nie zadziałała, tylko szybko reagują na potrzebę zmiany leczenia. Trzymam kciuki, żeby kolejny lek był strzałem w dziesiątkę.
Odpowiedz
Ocrevus na postać pierwotnie postępująca będą refundować. Jelonek może liczyć bardziej na cos z II linii.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości