Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(18-11-2020, 15:21)Orchidea ponownie napisał(a):
(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.

(18-11-2020, 15:21)Orchidea ponownie napisał(a):
(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.
Jeszcze dodam, że powiedzialam jej iż prywatnie zrobię badania. Denerwuje mnie, że co chwilę test na covid muszę robić. Od 13 lipca już 4 razy miałam robiony.
Ja też mialam, ale raz. A to jak robisz prywatnie te badania to bez Covida? Ja właśnie też mam możliwość zrobienia wszystkiego łącznie z rezonansem prywatnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(18-11-2020, 16:45)nadziejka napisał(a):
(18-11-2020, 15:21)Orchidea ponownie napisał(a):
(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.

(18-11-2020, 15:21)Orchidea ponownie napisał(a):
(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.
Jeszcze dodam, że powiedzialam jej iż prywatnie zrobię badania. Denerwuje mnie, że co chwilę test na covid muszę robić. Od 13 lipca już 4 razy miałam robiony.
Ja też mialam, ale raz. A to jak robisz prywatnie te badania to bez Covida? Ja właśnie też mam możliwość zrobienia wszystkiego łącznie z rezonansem prywatnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Badania z krwi bez Covida prywatnie. Moja mama tc robiła i też bez Covida
Odpowiedz
Spodziewana też jest nowa wersja leku Tecfidera, obecnie najczęściej wykorzystywanego w leczeniu SM. Jak powiedział prof. Selmaj, nie jest to w tym przypadku tak istotna rewolucja, ale na uwagę zasługuje zmiana na lepsze farmakodynamiki i farmakokinetyki leku, zarejestrowanego już w Europie, który ma lepsze parametry w szybkości działania i wywołuje mniejsze objawy uboczne, niż jego pierwotna wersja.siponimod jest na etapie negocjacji z Komisją Ekonomiczną. Dodał, że obecnie jest opracowywany program lekowy i od stycznia w II linii leczenia znajdzie się alemtuzumab stosowany u pacjentów z wysoce aktywną, rzutowo-ustępującą postacią stwardnienia rozsianego.
Odpowiedz
(19-11-2020, 14:46)Orchidea ponownie napisał(a): Spodziewana też jest nowa wersja leku Tecfidera, obecnie najczęściej wykorzystywanego w leczeniu SM. Jak powiedział prof. Selmaj, nie jest to w tym przypadku tak istotna rewolucja, ale na uwagę zasługuje zmiana na lepsze farmakodynamiki i farmakokinetyki leku, zarejestrowanego już w Europie, który ma lepsze parametry w szybkości działania i wywołuje mniejsze objawy uboczne, niż jego pierwotna wersja.siponimod jest na etapie negocjacji z Komisją Ekonomiczną. Dodał, że obecnie jest opracowywany program lekowy i od stycznia w II linii leczenia znajdzie się alemtuzumab stosowany u pacjentów z wysoce aktywną, rzutowo-ustępującą postacią stwardnienia rozsianego.
Super! Dobre wieściUśmiech dzięki za info!
Odpowiedz
Cześć, słuchajcie! W piątek jadę po tabletki i na badania, jednak źle policzyłem moje zapasy i dziś zażyłem ostatnią kapsułkę (a myślałem, że starczy mi jeszcze na 2 tygodnie). :x
Straszny wstyd mi tam dzwonić. :p Mieliście taką sytuację, że kilka dni (u mnie dokładnie 4) nie braliście leku? Czy ryzykuję rzutem który obejmie mi absolutnie wszystko?
Odpowiedz
Nie martw się - jednorazowa, czterodniowa przerwa (najprawdopodobniej) nie spowoduje rzutu. Natomiast generalnie warto dbać o regularność i brak przerw w zażywaniu leków Uśmiech
Odpowiedz
(14-12-2020, 00:24)Dusknoir napisał(a): Cześć, słuchajcie! W piątek jadę po tabletki i na badania, jednak źle policzyłem moje zapasy i dziś zażyłem ostatnią kapsułkę (a myślałem, że starczy mi jeszcze na 2 tygodnie). :x
Straszny wstyd mi tam dzwonić. :p Mieliście taką sytuację, że kilka dni (u mnie dokładnie 4) nie braliście leku? Czy ryzykuję rzutem który obejmie mi absolutnie wszystko?

Hello! Na pewno nie jestes pierwszym ani ostatnim, ktory sobie  zle policzylUśmiech Wiec nie ma sie czego wstydzic, telefon do łapki i dzwoń, czy możesz byc wcześniej niż w piątek.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi!

Na moim oddziale pracują złote kobiety - dość, że przesunęły wizytę na wcześniej, to jeszcze poratowały paroma tabletkami na lewo, żebym nie miał przerwy! <3
Odpowiedz
Izka. Ja przyszedłem, rzuciłem zastrzykami. Powiedziałem, że jest mi coraz gorzej po 9 mies interferonu i mam sny jak skacze ze szpitalnego dachu. Niecałe 2 mies później już tec. A nie chcieli zmieniać dopóki się nie wkur.. No xD
Odpowiedz
Informacja 
Cześć wszystkim,
Jestem tu nowa ,chociaż posiadam już 15-letnie doświadczenie chorowania.
Obecnie jestem po kolejnym rezonansie(jak zwykle progres)z powodu złych wyników krwi moja Pani doktor nie wie co ma ze mna zrobić ale dała mi tylko na miesiąc tecfiderę.Jeśli leukocyty nie wzrosną to jestem w d... .
Szukam dobrej rady.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości