Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Implanty stomatologiczne a SM i rezonans
#1
Użyłem lupki ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dlatego mam pytanie do użytkoników. Musiałem usunąć dwa zęby. Czy mogę zrobić implanty? Czy SM nie jest przeszkodą? Czy nie będę miał później problemu z rezonansem głowy? Dentysta nie wiedział.
Odpowiedz
#2
Może po prostu zadzwoń do którejś placówki co wykonują rezonans i zapytaj jak sprawa wygląda. Na pewno udziela Ci odpowiedzi.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
Dzwoniłem do mojej placówki zanim tu napisałem. Podobno wszystko zależy od materiału, z którego wykonany jest implant. Niewiele mi ta informacja pomogła, bo wcześniej miałem wszystkie zęby własne. Nie wiem też czy implanty mogą mieć wpływ na SM, a wizytę w poradni neurologicznej mam dopiero na koniec stycznia. Czy ktoś z użytkowników ma implanty i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Odpowiedz
#4
(08-12-2020, 02:37)Max007 napisał(a): Dzwoniłem do mojej placówki zanim tu napisałem. Podobno wszystko zależy od materiału, z którego wykonany jest implant. Niewiele mi ta informacja pomogła, bo wcześniej miałem wszystkie zęby własne. Nie wiem też czy implanty mogą mieć wpływ na SM, a wizytę w poradni neurologicznej mam dopiero na koniec stycznia. Czy ktoś z użytkowników ma implanty i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Moja neurolog powiedziala ze ze zrobieniem implantu nie ma problemu. Ale ze wlasnie trzeba zwrocic uwage na material zeby nie bylo problemow przy rezonansie. Stomatolog/implantolog powinien sie w tym temacie orientowac. Ale posiadacz powinien znac symbol materialu z jakiego jest wykonany zeby w ankiecie przed rezonansem moc wpisac. Generalnie teraz raczej nie powinno byc z tym problemu jest uzywanych teraz duzo implantow do ciala nie tylko zebowych ktore sa wykonywane wlasnie z takich materiałów. Pierwsze implanty i technologie mogly powodowac problem.
Odpowiedz
#5
Muszę znaleźć implantologa bo mój dentysta nic nie wiedział o rezonansie. Już i tak jestem spokojniejszy że są implanty które nie będą przeszkadzać w rezonansie. Miałem po wizycie wizje, że taki szczerbaty sobie na zawsze zostanę. Szczerbol Dzięki gregory.
Odpowiedz
#6
Jak sie dowiesz wiecej to daj znac, tez musze zrobic ale na razie temat stoi w miejscu.
Odpowiedz
#7
Głupio się czuję bez tych zębów, więc będę działał szybko. Napiszę po wizycie czego się dowiedziałem.
Odpowiedz
#8
Ja planowałam implant, niestety z powodów anatomicznych musiałam się zadowolić inną opcją. Dowiedziałam się, że implant jest z tytanu,więc jest bezpieczny przy rezonansie ( a przynajmniej przy aparatach 1.5T ) .Neurolog też powiedziała,że nie ma przciwskazań jeśli chodzi o obecność takiego ciała obcego w organizmie. Ważne tylko,by nie dopuścić do powstania stanów zapalnych. Miałam robiony rezonans ( 1.5 T) dwa razy z aparatem ortodontycznym z elementami tytanowymi .Nie było problemu ani artefaktów.
Odpowiedz
#9
Hej, ja jestem w trakcie diagnozy SM ale zanim w ogóle się za diagnozę zabrałam to zrobiłam sobie implanty.
Z doświadczenia wiem, że nie ma problemów przy MRI bo robiłam rezonans już z implantami i tak naprawdę sam zabieg wszczepienia niczego u mnie nie wywołał negatywnego Uśmiech
Odpowiedz
#10
Podobnie, jak zauważyła Sylka, również uważam, że nie ma z tym problemów.
__________________
Profesjonalna bramka obrotowa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości