Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drętwienia itp
#1
Czesc, mam 39 lat. Od jakiegos czasu mam dziwne objawy- tydzien temu doszlo u mnie do zatrzymania moczu(podejrzenie pecherz neurogenny po badaniu uroflometrycznym i po wizycie u urologa), wczesniej wykapywanie moczu po mikcji (pare minut po mikcji), niedosikiwanie i wizyty w toalecie co 30min-1h. Dretwieja mi palce obu rak, czasami uczucie palenia w opuszkach palcow, kladac sie spac i drzemajac mam niekontrolowane ruchy ciala, rak, nog, takie pojedyncze jakby spazmy. do tego mam wrazenie jakbym chodzil jak slon, malo zwinnie, obijam sie o rozne przedmioty. Do tego zawroty glowy. Urolodzy dali mi lekarstwa na kwestie moczowe, srednio pomagaja. Mialem rezonans glowy rok temu, wyszla torbiel neuroepileptalna w mozgu, ale wg lekarzy do obserwacji, nie zadnych wskazan na SM. Niedawno mialem badania neurograficzne (przewodnictwa nerwowego) - wykazalo niewielkiego stopnia ugolnione uszkodzenia wlokien czuciowych konczyn, oraz rezonans kregoslupa ledzwiowego z kontrastem - poza lekkim zwyrodnieniem brak czegos niepokojacego. Wiele roznych objawow, ale nadal zadnej diagnozy. Czy mimo poprawnych wynikow reoznansu (glowa rok temu, kregoslup ledzwiowy niedawno) to moze byc SM?
Odpowiedz
#2
(12-01-2021, 10:56)makos napisał(a): Czesc, mam 39 lat. Od jakiegos czasu mam dziwne objawy- tydzien temu doszlo u mnie do zatrzymania moczu, wczesniej wykapywanie moczu po mikcji. Dretwieja mi palce obu rak, czasami uczucie palenia w opuszkach palcow, kladac sie spac i drzemajac mam niekontrolowane ruchy ciala, rak, nog, takie pojedyncze jakby spazmy. do tego mam wrazenie jakbym chodzil jak slon, malo zwinnie, obijam sie o rozne przedmioty. Do tego zawroty glowy. Urolodzy dali mi lekarstwa na kwestie moczowe, srednio pomagaja. Mialem rezonans glowy rok temu, wyszla torbiel neuroepileptalna w mozgu, ale wg lekarzy do obserwacji, nie zadnych wskazan na SM. Niedawno mialem badania neurograficze (przewodnictwa nerwowego) - wykazalo niewielkiego stopnia ugolnione uszkodzenia wlokien czuciowych konczyn, oraz rezonans kregoslupa ledzwiowego z kontrastem - poza lekkim zwyrodnieniem brak czegos niepokojacego. Wiele roznych objawow, ale nadal zadnej diagnozy. Czy mimo poprawnych wynikow reoznansu (glowa rok temu, kregoslup ledzwiowy niedawno) to moze byc SM?
Zatrzymanie moczu objaw poważny, ale wykapywanie po mikcji to raczej fizjologia. Odpowiadając na pytanie- To nie może być SM bo nie masz zmian demielinizacyjnych.
Odpowiedz
#3
(12-01-2021, 12:45)skrzat100 napisał(a):
(12-01-2021, 10:56)makos napisał(a): Czesc, mam 39 lat. Od jakiegos czasu mam dziwne objawy- tydzien temu doszlo u mnie do zatrzymania moczu, wczesniej wykapywanie moczu po mikcji. Dretwieja mi palce obu rak, czasami uczucie palenia w opuszkach palcow, kladac sie spac i drzemajac mam niekontrolowane ruchy ciala, rak, nog, takie pojedyncze jakby spazmy. do tego mam wrazenie jakbym chodzil jak slon, malo zwinnie, obijam sie o rozne przedmioty. Do tego zawroty glowy. Urolodzy dali mi lekarstwa na kwestie moczowe, srednio pomagaja. Mialem rezonans glowy rok temu, wyszla torbiel neuroepileptalna w mozgu, ale wg lekarzy do obserwacji, nie zadnych wskazan na SM. Niedawno mialem badania neurograficze (przewodnictwa nerwowego) - wykazalo niewielkiego stopnia ugolnione uszkodzenia wlokien czuciowych konczyn, oraz rezonans kregoslupa ledzwiowego z kontrastem - poza lekkim zwyrodnieniem brak czegos niepokojacego. Wiele roznych objawow, ale nadal zadnej diagnozy. Czy mimo poprawnych wynikow reoznansu (glowa rok temu, kregoslup ledzwiowy niedawno) to moze byc SM?
Zatrzymanie moczu objaw poważny, ale wykapywanie po mikcji to raczej fizjologia. Odpowiadając na pytanie- To nie może być SM bo nie masz zmian demielinizacyjnych.
Moze byc tak, ze takie zmiany wyjda po jakims czasie dopiero? Tak mnie postraszyl profesor urologii
Odpowiedz
#4
(12-01-2021, 17:15)makos napisał(a):
(12-01-2021, 12:45)skrzat100 napisał(a):
(12-01-2021, 10:56)makos napisał(a): Czesc, mam 39 lat. Od jakiegos czasu mam dziwne objawy- tydzien temu doszlo u mnie do zatrzymania moczu, wczesniej wykapywanie moczu po mikcji. Dretwieja mi palce obu rak, czasami uczucie palenia w opuszkach palcow, kladac sie spac i drzemajac mam niekontrolowane ruchy ciala, rak, nog, takie pojedyncze jakby spazmy. do tego mam wrazenie jakbym chodzil jak slon, malo zwinnie, obijam sie o rozne przedmioty. Do tego zawroty glowy. Urolodzy dali mi lekarstwa na kwestie moczowe, srednio pomagaja. Mialem rezonans glowy rok temu, wyszla torbiel neuroepileptalna w mozgu, ale wg lekarzy do obserwacji, nie zadnych wskazan na SM. Niedawno mialem badania neurograficze (przewodnictwa nerwowego) - wykazalo niewielkiego stopnia ugolnione uszkodzenia wlokien czuciowych konczyn, oraz rezonans kregoslupa ledzwiowego z kontrastem - poza lekkim zwyrodnieniem brak czegos niepokojacego. Wiele roznych objawow, ale nadal zadnej diagnozy. Czy mimo poprawnych wynikow reoznansu (glowa rok temu, kregoslup ledzwiowy niedawno) to moze byc SM?
Zatrzymanie moczu objaw poważny, ale wykapywanie po mikcji to raczej fizjologia. Odpowiadając na pytanie- To nie może być SM bo nie masz zmian demielinizacyjnych.
Moze byc tak, ze takie zmiany wyjda po jakims czasie dopiero? Tak mnie postraszyl profesor urologii
Nie konsultował bym SM'u z urologiem(chociaż obydwaj lekarze są od głowy Język). Kiedyś poszedłem z zaburzeniami erekcji do urologa i neurologa, co najlepsze niby powinni się znać, a żaden nie miał pojęcia od czego zacząć i jak to leczyć. Tak więc tylko specjalista od danej jednostki chorobowej może coś konkretnego wnieść do sprawy.
Odpowiedz
#5
(12-01-2021, 17:27)skrzat100 napisał(a):
(12-01-2021, 17:15)makos napisał(a):
(12-01-2021, 12:45)skrzat100 napisał(a):
(12-01-2021, 10:56)makos napisał(a): Czesc, mam 39 lat. Od jakiegos czasu mam dziwne objawy- tydzien temu doszlo u mnie do zatrzymania moczu, wczesniej wykapywanie moczu po mikcji. Dretwieja mi palce obu rak, czasami uczucie palenia w opuszkach palcow, kladac sie spac i drzemajac mam niekontrolowane ruchy ciala, rak, nog, takie pojedyncze jakby spazmy. do tego mam wrazenie jakbym chodzil jak slon, malo zwinnie, obijam sie o rozne przedmioty. Do tego zawroty glowy. Urolodzy dali mi lekarstwa na kwestie moczowe, srednio pomagaja. Mialem rezonans glowy rok temu, wyszla torbiel neuroepileptalna w mozgu, ale wg lekarzy do obserwacji, nie zadnych wskazan na SM. Niedawno mialem badania neurograficze (przewodnictwa nerwowego) - wykazalo niewielkiego stopnia ugolnione uszkodzenia wlokien czuciowych konczyn, oraz rezonans kregoslupa ledzwiowego z kontrastem - poza lekkim zwyrodnieniem brak czegos niepokojacego. Wiele roznych objawow, ale nadal zadnej diagnozy. Czy mimo poprawnych wynikow reoznansu (glowa rok temu, kregoslup ledzwiowy niedawno) to moze byc SM?
Zatrzymanie moczu objaw poważny, ale wykapywanie po mikcji to raczej fizjologia. Odpowiadając na pytanie- To nie może być SM bo nie masz zmian demielinizacyjnych.
Moze byc tak, ze takie zmiany wyjda po jakims czasie dopiero? Tak mnie postraszyl profesor urologii
Nie konsultował bym SM'u z urologiem(chociaż obydwaj lekarze są od głowy Język). Kiedyś poszedłem z zaburzeniami erekcji do urologa i neurologa, co najlepsze niby powinni się znać, a żaden nie miał pojęcia od czego zacząć i jak to leczyć. Tak więc tylko specjalista od danej jednostki chorobowej może coś konkretnego wnieść do sprawy.
Wizyta u neurologa z wynikiem przewodnictwa nerwowego dopiero mnie czeka, ciekawe co powie
Odpowiedz
#6
(12-01-2021, 17:32)makos napisał(a): Wizyta u neurologa z wynikiem przewodnictwa nerwowego dopiero mnie czeka, ciekawe co powie
Pewnie te zaburzenia są powodem Twoich objawów, dlatego ja SM'u bym nie szukał.
Odpowiedz
#7
Bylem u neurogloga, byl zagubiony jak we mgle. duzo mam objawow, ale nie wie co z tym robic. na zaburzenia/uszkodzenie nerwow obwodowych dal mi thiagamme, skierowanie na rezonans szyi z kontrastem, i kazal sie na razie diagnozowac urologicznie -> ma byc polozony na dwie doby w szpitalu zeby sprawdzic kwestie urologiczne. Tylko nie wiem kiedy to polozenie w szpitalu nastapi, lekarz powiedzial, ze sie do mnie odezwa w przeciagu 2-3msc.
Mam dretwienia dloni (calej, najczesniej lewej) zaburzenia czucia w palcach tez glownie lewej reki, takie wrazenie oslabienia lewego przedramienia, w prawej pokrzywke na przedramieniu/bicepsie (to wszystko to nie sa objawy od szyi, musialbym miec wszystkie kregi uszkodzone, a mialem tylko wypukliny w C5-C6, C6-C7), zawroty glowy, sikam leniwym strumieniem, niedosikuje, po jakims czasie po mikcji czuje, ze popuszczam krople moczu.
Troche to tez wszystko wplywa na moja psychike -- niepewnosc co mi jest. Zastanawiam sie czy nie zrobic prywatnie badania rezonansu glowy. Czy mieliscie robiony rezonans glowy z kontrastem? czy bez kontrastu tez pokaze ewentualne zmiany demielinizacyjne?
Odpowiedz
#8
Hejka. Ja miałam kilka MRI glowy i rdzenia bez kontrastu, zmiany były widoczne. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#9
(22-01-2021, 12:53)JMonika79 napisał(a): Hejka. Ja miałam kilka MRI glowy i rdzenia bez kontrastu,  zmiany były widoczne.  Pozdrawiam serdecznie
ok, dzieki za informacje Uśmiech Czy robic lepiej rezonans glowy czy szyi?
Odpowiedz
#10
Hejka. To jest trudne pytanie, bo jak zrobisz szyję tylko i wyjdzie czysto to będziesz sie zastanawiał czy jednak w glowie nic nie ma. Mogę podpowiedzieć ze swojego doświadczenia, że jak mnie dopadl rzut i ręce ( a w zasadzie jedna ręka -lewa ) odmówiła posłuszeństwa to w MRI glowy nie było żadnych nowych zmian, za to pojawił sie nowy aktywny glut w odcinku szyjnym. Od lekarza wiem, że za problemy z rękoma odpowiada odcinek szyjny rdzenia kręgowego, za problemy z nogami - odcinek piersiowy, za problemy z równowagą, mową, koordynacją itede - zmiany w głowie. U mnie to się sprawdziło bo gdy zrobila sie plaka w odcinku piersiowym to odcięlo mi nogi i pęcherz.
Piszesz o przepuklinach w odcinku szyjnym, musialabym wyszukać wypis ze szpitala ale wydaje mi się że ten glut pojawił sie właśnie w odcinku C5 ale głowy nie dam. Wiem, że od problemow z kregoslupem też różne dziwne rzeczy mogą sie dziać zwłaszcza jesli kręgi uciskają gdzies na nerwy, więc to nie musi być sm. I tego z calego serca Ci życzę. Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości