Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć wszystkim!
#1
Jestem tu nowy. To moje pierwsze forum związane z SM...

Moja krótka historia:
Byłem w USA przez ponad 15 lat i wszystko zaczęło się właśnie tam. Przez ponad 10 lat myślałem, że to mój kręgosłup
powoduje mrowienie w stopach, a później nóg... Ale po dłuższym czasie, przyjechałem do Polski do mojej rodziny, gdyż
miałem kłopoty z poruszaniem się... od 2018 jestem w Polsce... Czyli tak na dobrą sprawę moje pierwsze symptomy 
zaczęły się ponad 10 lat temu... A 100% rozpoznanie dopiero w Polsce, bo bałem się punkcji... 

Mój główny problem (poza poruszaniem się), to spazmy jelita grubego. Obkurcza się ono uniemożliwiając prawidłowe
wypróżnienie... Dotychczas pomaga mi z tym herbata z senesem...

Czy ktoś z was ma problemy z wypróżnianiem się?

Z góry dziękuję ze wszystkie odpowiedzi! Uśmiech
Odpowiedz
#2
Hej witam na forum. Przyjmujesz jakieś leki? Herbata z sensem? Co to takiego? Lekarz zaproponował mi na zaparcia olej z pestek dyni. Najlepiej łyżkę wymieszać z jogurtem naturalnym i zjeść na noc, jem jeszcze śliwki suszone i pije kefir. Zawsze coś pomoże Oczko
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
(15-04-2021, 23:28)Bubka napisał(a): Hej witam na forum. Przyjmujesz jakieś leki? Herbata z sensem? Co to takiego? Lekarz zaproponował mi na zaparcia olej z pestek dyni. Najlepiej łyżkę wymieszać z jogurtem naturalnym i zjeść na noc, jem jeszcze śliwki suszone i pije kefir. Zawsze coś pomoże Oczko
Czekam teraz na Okrelizumab. Mam nadzieję że ten lek coś zmieni. Na razie nie przyjmuję nic. Jak byłem jeszcze w USA, to przyjmowałem interferon beta przez rok czasu, ale po roku przestałem bo skutki uboczne były zbyt uciążliwe. A niestety to nie są zwykłe zaparcia. Jestem na Żywieniu Optymalnym, i tłuszcz, którego jem sporo, pomaga bo powoduje rozwolnienie, i witamina C tez. Widziałem swoje jelito grube podczas kolonoskopii zaciska się jak głupie, musieli mnie pompować powietrzem, żeby kamerka cos mogła widzieć, mało nie pękłem hehe. A herbata to np "Liść Senesu" bardzo dobra ziołowa metoda na zaparcia i poważniejsze problemy z wypróżnianiem. Niestety dla mnie może to być zbyt mało. Także dziękuję za rady i podpowiedzi wszystkiego trzeba spróbować.
Odpowiedz
#4
O to masz grubo w jelicie grubym Oczko a ta herbatę to gdzie można dostać w jakimś zielarskim czy w normalnych sklepach też?
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#5
(16-04-2021, 06:51)Bubka napisał(a): O to masz grubo w jelicie grubym Oczko a ta herbatę to gdzie można dostać w jakimś zielarskim czy w normalnych sklepach też?
W normalnych sklepach, czasem w aptekach, to jest normalna herbatka tak jak rumianek... LOL
Odpowiedz
#6
Witaj serdecznie!
Odpowiedz
#7
Witam, bardzo Ci współczuję, bo sama mam wrażliwe jelita i wiem jak to wygląda. Trzymaj się Uśmiech
Odpowiedz
#8
Dziękuje wam serdecznie! Niestety teraz jestem na takim etapie że muszę wypić tych herbatek aż 6 żeby cokolwiek ze mnie wyszło... Stosując przy tym wszelkie metody domowe metody, jak picie kisielu, czy jedzenie kapusty kiszonej (prawdziwej nie z supermarketu), itp... Smutny I boję się co będzie jak ta herbata w końcu przestanie działać... Smutny
Odpowiedz
#9
Senes jest generalnie niezdrowy i bardzo niszczy jelita. Wiem, bo piłam herbatki pt. Figura 1i Figura 2 oparte na senesie. Jak je wycofali że względu na szkodliwość senesu to jakiś czas była lipa z wypróżnianiem. Chyba ze dwa lata dochodziłam do tego, żeby było dobrze. Zatwardzenie goniło rozwolnienie i odwrotnie. Teraz jest już ok. I kiedyś trafiłam na tę herbatki, tyle że teraz to się nazywa figurea.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#10
A próbowałeś czegoś w stylu
https://www.ceneo.pl/32846858#tab=reviews
?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości