Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOCY! Tecfidera - skutki uboczne
#1
Kochani, zaraz oszaleje! Ten ból brzucha jest okropny! Czy to normalne że tak nagle i ostro boli brzuch przy Tecfiderze?? Czy mam jednak wzywać pogotowie? Umówiłam się na wizytę u internisty za niecałą godzinę, mam nadzieję że dojdę
Odpowiedz
#2
(29-08-2016, 16:41)Kasia napisał(a): Kochani, zaraz oszaleje! Ten ból brzucha jest okropny! Czy to normalne że tak nagle i ostro boli brzuch przy Tecfiderze?? Czy mam jednak wzywać pogotowie? Umówiłam się na wizytę u internisty za niecałą godzinę, mam nadzieję że dojdę

Kasiu, jeśli ból jest ostry to na wszelki wypadek dzwoń na pogotowie. Powiedz dyspozytorowi jaka jest sytuacja - o sm,  Tecfiderze i skali bólu. Powiedz jasno, że nie wiesz czy to wymaga karetki ale też że nie wiesz czy jesteś w stanie sama dotrzeć do lekarza. Dyspozytor ma wiedzę medyczną na tyle, żeby ocenić sytuację i zdecydować czy zasadne jest wysłanie karetki.
Odpowiedz
#3
Kasia koniecznie daj znać po lekarzu. U mnie jeden raz miałam tak że myślałam skręt kiszek mam ale wzięłam podwójną dawkę espumisanu
Odpowiedz
#4
Dałam radę dojechać do lekarza, epizod ostrego bólu trwał jakieś 15 minut, ale dla mnie to była wieczność. Teraz jest już lepiej.
Oto rady jakie dał mi lekarz, aby uniknąć takich bólów:
1. Nigdy nie mieć pustego żołądka
2. Aspirynę (którą biorę na ból głowy przy zaczerwienieniach, wtedy ten objaw też szybciej u mnie mija) brać z siemieniem lnianym zaparzonym na galaretkę
3. Alkohol nigdy wysokoprocentowy - może być rozcieńczony w drinkach lub niskoprocentowy, ale też trzeba to wypróbować na sobie z czasem.
4. Po epizodzie ostrego bólu przez tydzień brać jakiś omeprazol. Ja dostałam controloc 40.

Generalnie należy unikać wszystkiego co może drażnić żołądek.
Odpowiedz
#5
Całe szczęście, że czujesz się już lepiej. Uśmiech

Ten ból był zlokalizowany w żołądku? Miałaś wcześniej jakieś problemy żołądkowe? Długo po wzięciu tabletki to się stało?
Odpowiedz
#6
Dobrze ze juz lepiej. Trzymaj się zaleceń lekarza i zdrowiej szybko Uśmiech
Odpowiedz
#7
(29-08-2016, 16:41)Kasia napisał(a): Kochani, zaraz oszaleje! Ten ból brzucha jest okropny! Czy to normalne że tak nagle i ostro boli brzuch przy Tecfiderze?? Czy mam jednak wzywać pogotowie? Umówiłam się na wizytę u internisty za niecałą godzinę, mam nadzieję że dojdę

Jak się teraz czujesz? Nie wiedziałam, że te tabletki mogą powodować aż takie skutki. Straszne. Mam nadzieję, że dziś nic Cię nie boli. Przytulanie
Odpowiedz
#8
Kasiu, też mam nadzieję, że już czujesz się dobrze!
To było od żołądka? Brałaś aspirynę? Może to od niej?
Odpowiedz
#9
(29-08-2016, 22:08)Monika napisał(a): Całe szczęście, że czujesz się już lepiej. Uśmiech

Ten ból był zlokalizowany w żołądku? Miałaś wcześniej jakieś problemy żołądkowe? Długo po wzięciu tabletki to się stało?

Ból byl w nadbrzuszu w okolicach dwunastnicy, jak powiedzieli lekarze (dziś też odwiedziłam internistę - nie byłam w stanie normalnie funkcjonować).
Problemów żołądkowych nie miałam, ale od ponad 3 lat zmagam się z syndromem nadwrażliwego jelita, choć nie wiem czy to dobra diagnoza, bo znam osoby z tym schorzeniem i przechodzą go dużo gwałtowniej niż ja.
Ogólnie ból zaczął się w niedzielę, jeszcze zanim wzięłam poranną tabletkę, ale w niedzielę był dużo łagodniejszy niż wczoraj.

Z tego co może Wam się przydać to zauważyłam, że ból nasila się kiedy jestem głodna. Tecfidera naprawdę nie lubi pustego żołądka Smutny

(30-08-2016, 15:29)izka napisał(a): Kasiu, też mam nadzieję, że już czujesz się dobrze!
To było od żołądka? Brałaś aspirynę? Może to od niej?

Wątpię, żeby aspiryna była jedyną przyczyną - myślę, że nałożyło się kilka rzeczy: w czwartek wieczorem zaczęłam brać 240mg, czyli docelową dawkę Tecfidery, w piątek i sobotę pozwoliłam sobie na kilka drinków, a w niedzielę zjadłam późne śniadanie. Ostatnią aspirynę brałam bodajże we środę lub czwartek. Wszystko to mogło się nałożyć i dać taki efekt.

Jutro spróbuję się dodzwonić do mojej neurolog i spytać o poradę, dam znać czego się dowiedziałam.

Myślę, że wyciągnęłam do tej pory ważną lekcję z tych wszystkich problemów - Tecfidera to nie są dropsy na kaszel, a o żołądek trzeba dbać przy niej podwójnie Uśmiech
Odpowiedz
#10
Kasia ja Ci polecam probiotyki sanprobi te na jelito drażliwe ja je biorę i nie mam takich problemów a bałam się strasznie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości