Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego
#11
Hej to jednak nie rzut polezalam.,wypoczelamw weekend i jest ok
Odpowiedz
#12
U mnie pojawiło się bardzo delikatne rozmazywanie obrazu w prawym oku na początku września. Zrobiłam tydzień później rezonans i pojawiła się nowa zmiana (ale już nieaktywna). Z racji że ostatni rezonans miałam 7 lat temu-niewiadomo kiedy ta plaka w placie czołowym. Ale w oku mam wrażenie jakby opadania powieki i gorszego widzenia. Do tego zrenica w tym oku jest powiększona. Robiłam badanie dna oka ale okulistka powiedziała że nerw wzrokowy w badaniu okulistycznym w porządku.
Skoro w rezonansie zmiany nieaktywne to czy mogę mieć teraz PZNW? Jak temu zaradzić? Jak badać żeby się dowiedzieć?
Odpowiedz
#13
Cześć wszystkim. W lipcu tego roku miałem pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Dostałem solumedrol dożylnie, a po wyjściu ze szpitala neurovit. Wzrok w prawym oku nie wrócił do normy, ale jest duża poprawa. Przynajmniej widzę i w okularach 0.75 prawe oko jest naprawde ok, mimo że kolory są troche wyblakłe i nie ma dobrej ostrości widzenia. Mam 34 lata, badanie rezonasnu mozgu nie wykazalo zadnych zmian. Borelioizy brak. MRI tetnic szyjnych ok. Rezonans galek ocznych: prawy nerw wzrokowy dyskretnie odcinkowo ścieńczały - obraz neuropatii zanikowej? - taki jest opis badania MRI oczodołow. Ale wzrok wrocił do normy w miare. Mineły mniej więcej 3 miesiące od mojego pobytu w szpitalu. Aktualnie kiepsko sypiam, jestem zestresowany, nie mam pojęcia co mam robić, dobija mnie niepewność i zaobserwowałem u siebie bardzo nieznaczne lekkie jakby pulsowanie , jakby krew szybciej plynela w np rekach, klatce piersiowej, lekkie pulsowanie miesni w nocy np. Myslicie, ze to może być ten objaw SM? czy ktoś z was był w podobnej sytacji? Czy jest realna szansa, ze bede zdrowy.. ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości