Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczepionki na grypę
#1
Czy przy stwardnieniu rozsianym powinniśmy się szczepić na grypę? Jeden neurolog mi zalecił, drugi odradził (wręcz zakazał). Może Wy mi lepiej doradzicie.
Odpowiedz
#2
Różni lekarze różnie mówią. Ja się nie szczepię przeciw grypie, ale co roku mam dylemat czy robię dobrze. Ktoś z Was się szczepi?
Odpowiedz
#3
Ja nie szczepię się na grypę. Na początku choroby na jesieni miałam rzuty i o żadnym szczepieniu nie było wtedy mowy, a potem to już tak zostało. Ale myślę, że warto, aby zaszczepili się domownicy, bo to z nimi przebywamy najdłużej i to oni mogą przywlec wirusa do domu. Z drugiej strony, już kiedy byłam chora na SM, dopadła mnie raz ciężka grypa (taka prawdziwa, nie przeziębienie), zresztą tuż po wyjściu ze szpitala po wlewie Mitoxantronu, i nic się nie stało...
Odpowiedz
#4
Ja biorę Tecfidere więc nie mogę
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedzi. A czy jest tu ktoś kto się szczepi? A może macie jakieś opnie od waszych lekarzy?
Jestem zielony - czy przy wszystkich lekach na stwardnienie rozsiane nie można się szczepić? Czy to dotyczy tylko tecfidery? Ja jeszcze nie jestem w programie, dopiero czekam na leki.
Odpowiedz
#6
Maki ja chciałam się zaszczepić zanim zaczęłam kurację to nie było jeszcze szczepionek
Odpowiedz
#7
Lekarka dzisiaj specjalnie dzwoniła do konsultanki ds szczepień i okazuje się że mogę się zaszczepić, więc niebawem idę
Odpowiedz
#8
@mufa kiedy się szczepisz? Daj znać tydzień po jak się czujesz, tez chciałabym się zaszczepić, ale nie wiem czy mogę. Zanim zachorowałam szczepilam się przez 6 lat, co roku. Z tego co wiem, nie możemy szczepić się tzw. żywymi szczepionkami? Ktoś wie czy szczepionka przeciwko grypie do nich należy?
Odpowiedz
#9
Na ten rok influvac nie zawiera żywych wiem na 100%

Planuje jakoś w przyszłym tygodniu bo na ten już miejsc nie ma
Odpowiedz
#10
Nigdy nie szczepiłam się przeciwko grypie. Na stwardnienie rozsiane choruję dopiero od roku i rozważam się czy powinnam się zdecydować. Czy jest jakieś ryzyko związane z tą szczepionką?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości