Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ból nóg
#1
Błąd 
Witam, 
Od niedawna pojawił się problem z nogami, łapią mnie skurcze, mrowienie, ostatni rzut miałam w maju na prawą rękę (wtedy tez padła diagnoza sm)...więc to chyba nie kolejny rzut. Te bule nie są bardzo mocne, ale częste i przez to uciążliwe. Lekarz na wizycie kontrolnej we wrześniu powiedział mi że tak może "bywać" i że  przepisze coś na spastyczność , ale odmówiłam bo nie chce się tak faszerować lekami... wiem że pomocne są ćwiczenia, basen, i ogólna aktywność. Czy polecacie coś jeszcze- np jakieś maści przeciwbólowe, dla sportowców, na żylaki...
Odpowiedz
#2
Na maściach się nie znam, nie używam. Polecam natomiast masaże. Mnie już wiele razy pomogły na drętwienia, ból i skurcze.
Odpowiedz
#3
Klaudia na pewno pomocne by były lekkie ćwiczenia rozciągające ale tu musiałabys się zwrócić do jakiegoś rehabilitanta aby Ci rozpisał ćwiczenia. Może masz kogoś znajomego? Poza tym - masaże, bardzo dobrze działaja na bolące mięśnie. Ja ostatnio również zmagam się ze spastycznoscia w dosyć niefajnym wydaniu, duży ból i sztywność nogi do tego stopnia, że sprawiało mi duży problem chodzenie i biore obecnie lek o nazwie Tizanor. Biorę go już drugi raz i pomaga. Jest lepiej. Trzeba go brać tak około 2- 3 tygodnie.Maści niestety żadnych nie próbowałam.
Odpowiedz
#4
Macie rację- udam się do jakiegoś rehabilitanta, dzięki za pomoc Uśmiech
Do tej pory byłam nie pewna, wstydziłam się sm i nie chciałam nikomu mówić o moich problemach- ale przecież to nic złego, tylko choroba iiii mnóstwo ludzi ma z nią kontakt.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości