Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć
#11
Elina najpierw vivomixx a potem sanprobi
Odpowiedz
#12
(04-11-2016, 10:09)mufa napisał(a): Elina najpierw vivomixx a potem sanprobi

Dziekuje Oczko
Odpowiedz
#13
Elina, ja zażywam lek ze zwykłym śniadaniem i kolacją, np kanpaki, jajecznica etc. Z tego co pamiętam to za pierwszym razem pielęgniarka, która wydawała mi lek powiedziała co jeść, a czego nie, chyba nawet dolaczona była jaka broszura informacyjna. Wydaje mi sie, że ktoś wrzucał zdj tej broszurki. Chyba było tam napisane żeby nie spożywać leków z ciężko strawnymi produktami jakimiś smażonymi etc.  Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz smiało Uśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
(04-11-2016, 14:23)Katieinthesky napisał(a): Elina, ja zażywam lek ze zwykłym śniadaniem i kolacją, np kanpaki, jajecznica etc. Z tego co pamiętam to za pierwszym razem pielęgniarka, która wydawała mi lek powiedziała co jeść, a czego nie, chyba nawet dolaczona była jaka broszura informacyjna. Wydaje mi sie, że ktoś wrzucał zdj tej broszurki. Chyba było tam napisane żeby nie spożywać leków z ciężko strawnymi produktami jakimiś smażonymi etc.  Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz smiało Uśmiech Pozdrawiam

O widzisz dzięki za informację, jak wróce z pracy przegrzebie forum w takim razie ;-) a jeszcze mam takie pytanie jeżeli chodzi o produkty mleczne lepiej spożywać te bez laktozy czy nie ma przy tych tabletkach to znaczenia??( chodzi o rewolucje żołądkowo- jelitowe ;-))? Sorki, że pytam o takie pierdoły ale wole dopytać Was już troche doświadczonych z Tecfiderą  ;-)
Odpowiedz
#15
Pytaj śmiało o wszystko, ja sama tak robiłam na początku i w sumie dalej to robię, bo na forum jest dużo o wiele bardziej doświadczonych osób Uśmiech
Tecfiderę biorę od około 2 mies. i na początku, kiedy spożywałam jeszcze produkty zawierające laktozę to nie wchodziły one w żadne 'interakcje' z lekiem, tj. raczej nie miałam rewolucji żołądkowo-jelitowych. Tylko każdy z nas jest inny, więc nie wiadomo jak u Ciebie się potoczy. Będziesz musiała przetestować jak Twój żołądek reaguje na lek i mleko. Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Cześć. Powodzenia z leczeniem. Śmiało pytaj o wszystko, po to jest to forum. Uśmiech Zwłaszcza, że często pytania (i odpowiedzi na nie) nie tracą na aktualności, przydają się jeszcze wielu innym osobom, które po czasie mają te same problemy.

(04-11-2016, 14:50)elina napisał(a):
(04-11-2016, 14:23)Katieinthesky napisał(a): Elina, ja zażywam lek ze zwykłym śniadaniem i kolacją, np kanpaki, jajecznica etc. Z tego co pamiętam to za pierwszym razem pielęgniarka, która wydawała mi lek powiedziała co jeść, a czego nie, chyba nawet dolaczona była jaka broszura informacyjna. Wydaje mi sie, że ktoś wrzucał zdj tej broszurki. Chyba było tam napisane żeby nie spożywać leków z ciężko strawnymi produktami jakimiś smażonymi etc.  Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz smiało Uśmiech Pozdrawiam

O widzisz dzięki za informację, jak wróce z pracy przegrzebie forum w takim razie ;-) a jeszcze mam takie pytanie jeżeli chodzi o produkty mleczne lepiej spożywać te bez laktozy czy nie ma przy tych tabletkach to znaczenia??( chodzi o rewolucje żołądkowo- jelitowe ;-))? Sorki, że pytam o takie pierdoły ale wole dopytać Was już troche doświadczonych z Tecfiderą  ;-)

Mufa zamieszczała skan broszury. Tutaj jest ten post:
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...05#pid1905
Odpowiedz
#17
Cześć Ewelina Uśmiech
Ja kończę pierwsze opakowanie Tecfidery. Ogólnie to od zawsze mam problemy żołądkowo-jelitowe ;/ Strasznie się bałam skutków ubocznych po tym leku. Jestem zaskoczona, tragedii nie ma. Przede wszystkim trzeba zażywać lek z posiłkiem, serio w sumie nic strasznego się nie dzieje wtedy. Zdarzyło mi się raz, czy dwa bez jedzenia przyjąć wieczorem i okropny ból brzucha miałam w nocy, myślę, że to nie przypadek. Czasami u mnie występują uderzenia gorąca w twarz, żołądek też czasami poboli, ale wszystko do wytrzymania. Nie spodziewałam się, że tak łagodnie będę znosić tabletki. Oby tak zostało.
Powodzenia życzę z lekiem, dużo siły i ogrom zdrówka Uśmiech
Wszystko będzie dobrze Uśmiech
 
Odpowiedz
#18
(04-11-2016, 17:22)Monika napisał(a): Cześć. Powodzenia z leczeniem. Śmiało pytaj o wszystko, po to jest to forum. Uśmiech Zwłaszcza, że często pytania (i odpowiedzi na nie) nie tracą na aktualności, przydają się jeszcze wielu innym osobom, które po czasie mają te same problemy.

(04-11-2016, 14:50)elina napisał(a):
(04-11-2016, 14:23)Katieinthesky napisał(a): Elina, ja zażywam lek ze zwykłym śniadaniem i kolacją, np kanpaki, jajecznica etc. Z tego co pamiętam to za pierwszym razem pielęgniarka, która wydawała mi lek powiedziała co jeść, a czego nie, chyba nawet dolaczona była jaka broszura informacyjna. Wydaje mi sie, że ktoś wrzucał zdj tej broszurki. Chyba było tam napisane żeby nie spożywać leków z ciężko strawnymi produktami jakimiś smażonymi etc.  Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz smiało Uśmiech Pozdrawiam

O widzisz dzięki za informację, jak wróce z pracy przegrzebie forum w takim razie ;-) a jeszcze mam takie pytanie jeżeli chodzi o produkty mleczne lepiej spożywać te bez laktozy czy nie ma przy tych tabletkach to znaczenia??( chodzi o rewolucje żołądkowo- jelitowe ;-))? Sorki, że pytam o takie pierdoły ale wole dopytać Was już troche doświadczonych z Tecfiderą  ;-)

Mufa zamieszczała skan broszury. Tutaj jest ten post:
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...05#pid1905

Dziekuje ci za link do broszury przyda sie napewno Uśmiech
Odpowiedz
#19
Powinnaś taką broszurke dostać przy odbiorze leków. I jeszcze inne ulotki
Odpowiedz
#20
(05-11-2016, 00:41)mufa napisał(a): Powinnaś taką broszurke dostać przy odbiorze leków. I jeszcze inne ulotki

Dzień odbioru leku był  ze tak powiem na" wariackich papierach". Zapytam przy najblizszej okazji. Dostalam tyko broszure jak stosowac Tecfidere
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości