Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć!
#1

Witam!Jestem,,szczęśliwym nabywcą,,SM od 2011 roku.Przyjmiecie mnie do grona swego?

Witam!Jestem,,szczęśliwym nabywcą,,SM od 2011r.Przyjmiecie mnie do swego grona? Nieśmiały
Odpowiedz
#2
(17-11-2016, 14:58)Orio napisał(a):
Witam!Jestem,,szczęśliwym nabywcą,,SM od 2011 roku.Przyjmiecie mnie do grona swego?

Witam!Jestem,,szczęśliwym nabywcą,,SM od 2011r.Przyjmiecie mnie do swego grona? Nieśmiały

Cześć Orio. Jasne, że przyjmiemy. Zapraszamy, rozgość się Uśmiech
Odpowiedz
#3
Dzięki Duży uśmiech .Mam pytanie:od maja dostaje interferon beta-1b,najpierw miałem 22microgr. ateraz 44.Cienko to znoszę mam sztywne nogi i ręce mi się trzęsą,chodzę o kulach od roku.Rezygnować czy poczekać?
Odpowiedz
#4
Cześć. Tak, jak napisała Reni - rozgość się na forum Uśmiech
A co Twój lekarz mówi o o Twojej sytuacji? Konsultowałeś to pogorszenie? Czy przed rozpoczęciem leczenia interferonem też miałaś problemy z chodzeniem?
PS przeniosłam Twoje powitanie do oddzielnego tematu, żebyś tak, jak wszyscy - miał swój własny wątek powitalny Uśmiech
Odpowiedz
#5
Cześć Orio ☺ Miło że do Nas dołączyłes Uśmiech Twoje objawy są niepokojące. Jeżeli chodzi o dalsze leczenie to warto to skonsultować z neurologiem. Może coś innego zaproponuje? A może to jakiś rzut? Pogorszenie ? Może rehabilitacja by pomogła. Ciężko mi powiedzieć.
Odpowiedz
#6
Cześć. Mi to wygląda na rzut, ale nie chce się wymądrzać. W poprzednich latach miałeś jakieś rzuty? Jakie były objawy?
Odpowiedz
#7
Witaj ja bym zaczęła jednak od wizyty u neurologa
Odpowiedz
#8
Witam!dzięki za odpowiedzi.Będę miał wizytę z pielęgniarką od sm. zgłoszę że chce mieć wizytę z moim lekarzem prowadzącym (tak jest w UK).Sugerował w 2015 Ocrelizumab w2017r.
Odpowiedz
#9
Hej
Z powodu podobnych problemów zrezygnowałem z terapii Mitoxantronem. Co do sugestii lekarza to powiedziałbym tak: Chłopie, pieprznij ten interferon w diabły, bo to cholerstwo jest po to, żebyś szybciej wykorkował! Z opinii, jakie słyszałem o Ocrelizumabie mogę tylko tyle powiedzieć, że w tej chwili to chyba jedyny sensowny wybór. Duża skuteczność i brak skutków ubocznych, so go for it!
A mnie zazdrość zżera, bo nawet, jeśli w Polsce będzie dostępny, to pewnie się okaże, że jestem za stary.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#10
Dzień dobry Orio Uśmiech

Z tego, co zauważyłam, coraz mniej osób stosuje taki interferon (np. Betaferon). Pojawiają się coraz to nowsze leki, często skuteczniejsze i nie mające aż tylu skutków ubocznych. Ja też na początku choroby brałam Betaferon i bardo źle go znosiłam, a SM mi galopowało i sypało rzutami co tydzień (koszmar). W przeciwieństwie do le Fer zdecydowałam się wtedy na zaproponowany prezez lekarza Mitoxantron, który postawił mnie na nogi i przywrócił do życia. Po 2 latach zaczęłam stosować Copaxone, który biorę do dziś i który sobie chwalę.
Nie wiem, jak to jest w UK, w Polsce proponują najpierw zmianę leku pierwszego rzutu, a potem leki drugiego rzutu. Nie chcę też nic doradzać, ale ja bym się Betaferonu nie trzymała, ten lek robi się już trochę przestarzały (choć są ludzie, którzy go sobie jednak chwalą).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości