Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam wszystkich
#1
Jestem chory na sm od nie całe 10 lat chodz nie będę ukrywał ze nie wierze w to jjeszcze do mnie nie dotarlo Uśmiech mam takie pytanie do was kto to czyta bo ostatnio się nad tym zastanawiam a mianowicie czy macie wypukly kregoslup szyjny jak odpowiedzieli byście mi bym był wdzięczny Uśmiech pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witam Cię na forum. Ale tylko witam bo na pytanie nie potrafię akurat ja odpowiedzieć. Mi nic takiego lekarz nie powiedział. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
(20-12-2016, 11:43)Bejus napisał(a): Jestem chory na sm od nie całe 10 lat chodz nie będę ukrywał ze nie wierze w to jjeszcze do mnie nie dotarlo Uśmiech mam takie pytanie do was kto to czyta bo ostatnio się nad tym zastanawiam a mianowicie czy macie wypukly kregoslup szyjny jak odpowiedzieli byście mi bym był wdzięczny Uśmiech pozdrawiam

Witam Cię!
Zapewniam Cię (choć nie jestem lekarzem) ze wszelkie krągłości, wklęsłości i wypukłości  nie maja NIC wspólnego ze stwardnieniem rozsianym, i jeśli  ktoś z forumowiczów je ma to z innej przyczyny! Oczko
Pozdrówka!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#4
Cześć. 10 lat to spory staż. Jesteś w jakimś programie lekowym? Jak się czujesz?
Nie mam pojęcia jaki kształt ma mój kręgosłup szyjny. Wydaje mi się, że Yazon ma rację i kształt nie ma nic wspólnego ze stwardnieniem rozsiany. A skąd w ogóle takie pytanie?
Odpowiedz
#5
Witaj Bejus Uśmiech Staż juz dosyć długi, powiedz jak się czujesz, czy leczysz się czymś? Na Twoje pytanie odnośnie kręgosłupa nie potrafię Ci odpowiedzieć. Warto by było zasięgnąć opini lekarza, chyba że ktoś na forum ma podobny problem, to może się odezwie Uśmiech
Odpowiedz
#6
Witaj, ja tam nie wiem jaki mam oprócz tego że krzywy Oczko
Odpowiedz
#7
Tak lat to sporo odziedziczylem to po mamie i babci a babcia ma ponad 70 lat i nie widać po niej ze wogole  jest chora po mamie zresztą też ja chyba miałem najgorzej z nich bo sporo obiawow miałem nawet niedowlady leczylem się antybiotykami i nawet woda utleniona leczeniem interfrontem odmówiłem  nie widać po mnie ze wogole mam sm biegam ćwiczę na siłowni tylko problem mam z głową i pamięcią i szybko w depresję wpadam 
Chialbym was się zapytać i prosiłbym o to żebyście mi napisali czy wasz kregoslup szyjny jest wypukly chodzi mi o to ze jak w lusterku staniecie to widać to lub reka przejedziecie po nim bo miałem kiedyś taki przypadek ze czekałem na pociąg i widziałem chłopaka który jeździ na wózku i u niego był strasznie wypukly kregoslup szyjny i po pewnym czasie przeglądając się w lusterku ja zauważyłem to u siebie aż w szoku byłem ze ja mam tak jak on tylko ze mniejszy ale widać to gołym okiem . Wiem ze trzeba iść z tym d lekarza żeby zbadał ale chciałbym się zapytać czy wy tez tak macie Uśmiech

Jeszcze dodam że sprawdzałem babcie mamę siostrę u której podejrzewają sm ze maja wypukly nawet kolegów i koleżanki i tatę tez sprawdziłem i bylem zaskoczony bo oni nie mieli jeszcze dodam że syn który ma 10 lat tez ma i prosiłbym was tylko o odpowiedz na pytanie z góry dziękuję
Odpowiedz
#8
Witaj Bejrus!
Czy Ty mówisz o tzw. garbie papieskim? Jeżeli chodzi o to, to ma taki sporo osób - u mnie to chyba rodzinne ale SM mam tylko ja. Do tego SM nie jes przecież dziedziczne. Fakt, że u Ciebie w rodzinie widać niestety jest Was więcej.
Odpowiedz
#9
(20-12-2016, 22:50)Bejus napisał(a): Tak lat to sporo odziedziczylem to po mamie i babci a babcia ma ponad 70 lat i nie widać po niej ze wogole  jest chora po mamie zresztą też ja chyba miałem najgorzej z nich bo sporo obiawow miałem nawet niedowlady leczylem się antybiotykami i nawet woda utleniona leczeniem interfrontem odmówiłem  nie widać po mnie ze wogole mam sm biegam ćwiczę na siłowni tylko problem mam z głową i pamięcią i szybko w depresję wpadam 
Chiałbym was się zapytać i prosiłbym o to żebyście mi napisali czy wasz kregoslup szyjny jest wypukly chodzi mi o to ze jak w lusterku staniecie to widać to lub reka przejedziecie po nim bo miałem kiedyś taki przypadek ze czekałem na pociąg i widziałem chłopaka który jeździ na wózku i u niego był strasznie wypukly kregoslup szyjny i po pewnym czasie przeglądając się w lusterku ja zauważyłem to u siebie aż w szoku byłem ze ja mam tak jak on tylko ze mniejszy ale widać to gołym okiem . Wiem ze trzeba iść z tym d lekarza żeby zbadał ale chciałbym się zapytać czy wy tez tak macie Uśmiech

Jeszcze dodam że sprawdzałem babcie mamę siostrę u której podejrzewają sm ze maja wypukly nawet kolegów i koleżanki i tatę tez sprawdziłem i bylem zaskoczony bo oni nie mieli jeszcze dodam że syn który ma 10 lat tez ma i prosiłbym was tylko o odpowiedz na pytanie z góry dziękuję
Hej Bejus!
Znam i spotykam(w niedziele byłem na spotkaniu opłatkowym gdzie było ok. 100-140tu chorych) wiele osób z sm i jeśli się garbią w jakikolwiek sposób to jest to spowodowane osłabieniem pewnych mięśni, przez co postawa jako taka  zmienia się bezwiednie. Także nie jest to objawem choroby a skutkiem który można zniwelować w mniejszy lub większy sposób, rehabilitując i ćwicząc osłabione mięśnie!
Ale tak poza tym to takie skrzywienia kręgosłupa staje się często spotykanym defektem spowodowanym siedzącym trybem życia. Czas przed komputerem, telewizorem i innymi monitorami kiedy przestajemy zwracać uwagę na prawidłową postawę,  wyciągamy szyję z głową do przodu aby lepiej widzieć, i taki mamy efekt!
Takie jest moje zdanie! Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#10
Nie wiem co to jest garb papieski wiec nie jestem w stanie powiedzieć Uśmiech a jeżeli chodzi o garaba to wiem jak on wygląda troszkę osób spotkałem ale to jest co innego moim zdaniem niż garb u mnie nie zrozumcie mnie źle ale ja tylko się pytam czy ktoś ma to z was z sm taki kregoslup szyjny wypukly wiem ze on może być spowodowany to co napisał yazon wszystko wiem ale ja prowadzę zdrowy tryb życia wiec u mnie nie mogło się to zrobić od np. Złego siedzenia i u członków rodziny pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości