Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM czy nie? O to jest pytanie...
#1
Witam wszystkich,
Postaram się napisać w skrócie.
Od kilku miesięcy miałem problem z bólami głowy, bardzo mi dokuczaly wkoncu postanowiłem zrobić MRI glowy z kontrastem - wszystko w porządku, bez żadnych zmian więc trochę się ususpokoiłem, a bóle głowy troche zmalaly choć nie ma dnia by przynajmniej chwilę glowa nie dala o sobie znać. Niecałe dwa miesiące po zrobieniu MRI w pracy nagle zaczęły mrowic mnie nogi, przez 2 dni mrowily mnie praktycznie cały czas, nawet kiedy próbowałem zasnąć i do tego doszły ręce. Teraz po kilku dniach mrowienie ogranicza się tylko do kilku godzin dziennie i zazwyczaj po południu - jest to bardzo delikatne mrowienie. Byłem u lekarza wysłał mnie na badanie krwi, wszystko w normie, witaminy również. Dostalem skierowanie do neurologa i póki co czekam. Strasznie się nieniepokoje. Powiedzcie mi skoro niecałe 2 miesiące temu miałem robiony MRI glowy to czy jest możliwe, że dopiero teraz w mózgu zaczęły pojawiać się jakieś zmiany w tak szybkim tempie? Mam 25 lat. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
#2
Kuba91 witaj!
Oczywiście zdań będzie tyle co ludzi tutaj ale moje jest takie: nie zaglądaj do dr google ale niestety poczekaj na wizytę u prawdziwego lekarza. Są różne obiawy do różnych schorzeń i czasem nie jest to żadna tragedia. Sama kiedyś zaglądałam do neta żeby sprawdzić jakieś wyniki dlatego teraz z doświadczenia wiem, że jak coś mnie niepokoi to idę chociaż do rodzinnego lekarza żeby mniej więcej naświetlił mi sytuację. Teraz przyznaję się, że w ogóle nie wnikam w wyniki i czasem nie wiem o czym inni piszą bo gdybym chciała wiedzieć o czym mowa to poszłabym na medycynę Oczko

Pewnie długo czekasz na wizytę u neurologa ale moim zdaniem lepiej zasięgać opinii lekarza.
Odpowiedz
#3
Kuba,
Oczywiście musisz zasięgnąć porady u lekarza, my Ci nie odpowiemy.
Ale wydaje mi się, że SM to raczej nie jest, bo po pierwsze, wyniki rezonansu tego nie potwierdzają (a zmiany demielinizacyjne widoczne w MRI pojawiają się wcześniej niż objawy), a po drugie, bóle głowy to nie jest objaw SM (a w każdym razie nie jakiś charakterystyczny). Oczywiście mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem. Powodów Twoich objawów może być milion, o większości nie dowiesz się na forum, bo nie mamy o tym pojęcia, tylko u neurologa. Rozumiem, że się denerwujesz, ale ja bym mimo wszystko ostrożnie doradziła, że uszy do góry i spokojnie czekać na wizytę.
Odpowiedz
#4
Kciuk w dół 
(12-01-2017, 20:25)sloneczko25 napisał(a): Kuba91 witaj!
Oczywiście zdań będzie tyle co ludzi tutaj ale moje jest takie: nie zaglądaj do dr google ale niestety poczekaj na wizytę u prawdziwego lekarza. Są różne obiawy do różnych schorzeń i czasem nie jest to żadna tragedia. Sama kiedyś zaglądałam do neta żeby sprawdzić jakieś wyniki dlatego teraz z doświadczenia wiem, że jak coś mnie niepokoi to idę chociaż do rodzinnego lekarza żeby mniej więcej naświetlił mi sytuację. Teraz przyznaję się, że w ogóle nie wnikam w wyniki i czasem nie wiem o czym inni piszą bo gdybym chciała wiedzieć o czym mowa to poszłabym na medycynę Oczko

Pewnie długo czekasz na wizytę u neurologa ale moim zdaniem lepiej zasięgać opinii lekarza.
Witam cię Słońce i Ciebie Kuba tez
Pozytywna, optymistyczna i rzeczowa odpowiedź, bez zbędnego "dewagowania".
Tak trzymaj! Pozdrawiam Uśmiech
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#5
Witaj Kuba91 Uśmiech Rozumiem Twoje obawy o zdrowie. SM jest taka choroba, że jeżeli jest rzeczywiście, to na pewno wcześniej czy później się objawi, a czasami po pierwszym rzucie jest spokój i drugiego juz nie ma. Na razie u Ciebie nie ma podstaw do stwierdzenia, ze to SM. Mrowienie i bol glowy, może mieć wiele roznych przyczyn. Tu tylko lekarz, po badaniu, może coś więcej powiedzieć. Poczekaj na wizytę u neurologa i nie stresuj się tak. Żyj normalnie. My też, pomimo że jesteśmy chorzy, pracujemy, uczymy się itp. i nie czekamy na rzut choroby. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki i daj znać co powiedział lekarz.
Odpowiedz
#6
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. Najlepsze jest to, że robiąc rezonans nie wiedziałem nawet co to takiego to SM i w żadnym wypadku nie dobieralem sobie objawów itp. Myślałem tylko o tym żeby nie mieć jakiegoś guza itp. Ból głowy trochę przeszedł czasami mam tylko jakieś klucia, pulsowanie itp. Generalnie najbardziej niepokoi mnie to mrowienie, dzisiaj doszło dziwne uczucie prądu w palcu i swedzenie w kończynach i twarzy a co za tym idzie jeszcze większy stres tym bardziej, że nigdy wcześniej nie miałem tego typu objawów. Na pewno dam znać i dziękuję jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi i próby dodania mi otuchy Uśmiech
Odpowiedz
#7
Hej Kuba, moj brat (22 lata), mial podobne objawy, jeszcze czeka na jakies wyniki, ale u niego to nie SM, a kumulacja zlego stylu zycia (niedojadanie, niedosypianie) i stresu (bo sesja). Moja mama od zmyslow odchodzila, bo ja mialam SM zdiagnozowane w pazdzierniku, ale on badania porobil i lekarzy odwiedzil, w miedzyczasie skonczyly mu sie zaliczenia i zaczal normalnie spac i nie ma zadnych przeslanek, bo go wrzucic do jednego worka ze mna Oczko
Takze najwazniejsze to sie nie stresowac, bo wszystkie nerwowe sensacje sa potegowane przez stres i poczekac na wizyte u lekarza, jak wszyscy tu mowia. Przyczyn moze byc wiele, czysty obraz MRI na pewno dziala na Twoja korzysc Oczko

Spokoju, zdrowia i optymizmu zycze!
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#8
Kuba a jak tam u ciebie z krzyżem? Nie masz przeciążone lub coś w tym stylu. Jak by nie było racją jest, że stres niszczy nam organizm Smutny
Odpowiedz
#9
Cześć Kuba
Wszystko, co powyżej napisali inni to prawda. Ja moge tylko dodać tyle, że u mnie ciągłe bóle głowy przeszły po zrobieniu (niepełnego) zabiegu CCSVI, czyli można by sprawdzić, czy masz drożne żyły szyjne. Bo nawet, jeśli to nie przyczyna, to same w sobie powinny być drożne. Ale to tylko mała dygresja.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#10
A jeszcze mi przyszlo do glowy, Kuba, odwiedziles okuliste?
Moze malo prawdopodobne, ale zdarza sie, ze takie przewlekle bole glowy to od zmeczonych oczu, ktore probuja dzialac dobrze bez okularow. Zwlaszcza, jesli duzo siedzisz przy komputerze lub czytasz (tez nauka od brata Duży uśmiech).
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości