Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dofinansowanie do likwidowania barier w domu z PFRON
#1
Ciekawi mnie czy ktos korzystał z dofinansowania na pomoce w domu typu barierki w łazience lub krzesełko pod prysznicem, podjazdy... itp ciekawi mnie jak takie coś załatwić jestem w trakcie budowy domu i nie wiem czy PFRON mi zwroci za wzystko co zamontuje czy najpierw musze złożyć wniosek ze planuje coś takiego
Odpowiedz
#2
Ja budowę domu zaczynam wiec tez takie tematy mnie interesują Uśmiech kuzynka mojego męża robi remonty u siebie w mieszkaniu i bierze dofinansowanie na swoje niepełnosprawne dziecko i z tego co mówiła to wniosek składa wcześniej. Zrobiła juz łazienkę i mówiła ze najpierw złożyła wniosek a jak dostała pieniądze to robiła remont. A teraz ma składać jeszcze wniosek na remont kuchni. Wiec myślę że na zrobienie nowej łazienki podjazdow itp chyba tez wcześniej można złożyć. Ale najlepiej po prostu zapytać w pfron-ie.
Odpowiedz
#3
I na pewno trzeba mieć odpowiedni stopień niepełnosprawności wraz z odpowiednim podpunktem
Odpowiedz
#4
Nie mam pojęcia jakie dokładnie są kryteria. Ale ta kuzynka mówiła ze na kuchnię np chce złożyć wniosek i napisać w nim ze musi zrobić między innymi niższe szafki ze względu na to ze syn jest niski i z powodu choroby więcej nie urośnie.
Odpowiedz
#5
Klaudia tylko że dzieci nie mają stopni niepełnosprawności a u dorosłych niestety są
Odpowiedz
#6
No tak. Masz rację. Czyli najlepiej po prostu zapytać w pfron-ie...
Odpowiedz
#7
Aha stopien mam umiarkowany jeszcze przez 2 lata. To bede musiala sie dowiedziec teraz akurat jestesmy na etapie plytki w łazience to nie wiem czy zdaza rozpatrzyc wniosek zanim wykonczymy. Dzieki za odp jak cos sie dowiem to napisze
Odpowiedz
#8
Ewcia czekamy
Odpowiedz
#9
Z tego co mi jest wiadomo to jest taka możliwość ale trzeba było najpierw załatwiać sprawę dofinansowania przez P.F.R.O.N. i uzyskać zgodę na określony zakres prac a dopiero wtedy zaczynać pracę (rozpoczęte prace przed wydaniem decyzji nie są dofinansowywane teraz to już raczej musztarda po obiedzie!) A takie sprawy to załatwia się przez Opiekę społeczna, tzw. Pomoc Rodzinie czy  jakoś tak!
Pozdrawiam!
P.s.
I na wszystko trzeba mieć faktury wystawione przez płatnika Vat! Na materiały i na wykonanie prac!!!
A czas między złożeniem wszystkich dokumentów niezbędnych a decyzją nie jest taki szybki to jest Polska!!!!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#10
Na wszelkie prace musi być zgoda i odpowiednia motywacja! Potwierdzona przez lekarza!? Na każdą rzecz która ma być dofinansowana! Trzeba mieć dużo desperacji aby przez to przebrnąć!
No ale kto nie da rady jak nie MY!!!!
Życzę dużo desperacji w dążeniu do łamania barier w swoim domu!!!
(Znam to z praktyki)
Pozdrawiam i DUUUUUŻO SIŁY!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości