Ankieta: Którego lekarza wybrać
znanego z dużą liczbą pacjentów ale drogi ?
0%
0 0%
Nieznanego nikomu
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawy coś sugerują ?
#1
Dzień dobry.

Mam następujące objawy:
Silne rwące bóle kości i stawów, niezależnie w jakim rejonie się znajduję, 
Osłabienie, 
Utraty równowagi,
Wrażenie czasowego paraliżu palca stopy (bez czucia),
Problem z pamięcią do nazw przedmiotów,
Problem z pisaniem ołówkiem, długopisem,
Czasem problem z mówieniem (bełkot krótkotrwały),
Tycie.
Czy ktoś ma podobne objawy ?
Odpowiedz
#2
Dzień dobry!
Po pierwsze, z taką samą listą warto do lekarza Uśmiech Do neurologa, reumatologa i może jeszcze paru innych (laryngolog z ta równowagą?). Ciężko coś stwierdzić bez wiedzy medycznej, kompletu badań i wywiadu medycznego, a cała pula danych i tak powie coś tylko i wyłącznie specjaliście.
Nie chcę Cię zbywać, ale takie dopytywanie na forum może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Na pewno warto sprawdzić też boreliozę, bo ponoć lubią boleć wtedy stawy (ale to wcale nie muso być od tego).
I pamiętaj, że SM to choroba płatka śniegu, a więc każdy pacjent ma inny zestaw objawów, reakcji na leki i historię choroby. Naprawdę uważam, że zrobisz sobie przysługę, udając się ze swoimi obawami do lekarza. Jakkolwiek grupa na tym forum jest bardzo chętna do pomocy, raczej nikt nie będzie Ci w stanie dać odpowiedzi, czy objawy coś sugerują.

Co do pytania w ankiecie, ja uważam, że warto iść do lekarza, który ma renomę i zna się na swojej robocie. Ale to też zależy od wielu czynników, niektórzy na swoją renomę nie zasłużyli. Także bądź tu mądry i pisz wiersze, jak mawia moja Mama Duży uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#3
Areliee ma rację idź do lekarza po prostu
Odpowiedz
#4
Odpowiedzi w ankiecie są takie, że nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Najlepiej szukać po prostu dobrego lekarza. Nie świadczy o tym ani cena za wizytę, ani liczba pacjentów.
Czy konsultował Twoje objawy jakikolwiek neurolog? Czy masz jakieś badania? Na podstawie takiej listy objawów i Google można zdiagnozować sobie wszystko. Ale zazwyczaj będzie to błędna diagnoza.
Moim zdaniem nie są to charakterystyczne objawy stwardnienia rozsianego. Ale nie jestem lekarzem, nie wiem nic o Tobie, o wynikach Twoich badań. Dlatego tak jak Poprzedniczki - proponuję, żebyś zgłosił się do lekarza.
Odpowiedz
#5
Witam Cie i podpisuję się pod wypowiedzią Areliee w całej rozciągłości!
Tylko Dobry lekarz może Ci pomóc!!!
P.s.
Nie szukaj potwierdzeń swoich przypuszczeń na forach internetowych Wykrzyknik
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#6
(06-03-2017, 10:32)Michał35 napisał(a): Dzień dobry.

Mam następujące objawy:
Silne rwące bóle kości i stawów, niezależnie w jakim rejonie się znajduję, 
Osłabienie, 
Utraty równowagi,
Wrażenie czasowego paraliżu palca stopy (bez czucia),
Problem z pamięcią do nazw przedmiotów,
Problem z pisaniem ołówkiem, długopisem,
Czasem problem z mówieniem (bełkot krótkotrwały),
Tycie.
Czy ktoś ma podobne objawy ?

Cześć Michał35 Uśmiech Rozumiem Twoje obawy i przez co przechodzisz. Pewnie większość z Nas poszukiwała diagnozy w internecie ale wiesz, że My tej diagnozy nie wystawimy  bo od tego jest lekarz. My tylko możemy Ci wskazać gdzie ewentualnie trzeba się udać.  A więc,  najpierw idź do lekarza ogólnego,  powiedz o swoich objawach a On już skieruje Cię do odpowiednich specjalistów.  Myślę, że tu kłania się neurolog, laryngolog i reumatolog. Jeżeli zależy Ci na czasie to najszybciej będzie prywatnie. Jeżeli objawy bardzo się nasila, to wtedy zgłoś się na SOR.  Twoje objawy mogą pasować do wielu różnych chorób,  warto zrobić badania. Daj znać jak juz coś będziesz wiedział.  Trzymaj się Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości