Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć - Olka Student
#1
Cześć, wiem że Forum jest przede wszystkim dla osób chorujacych na SM. Ja jako pielęgniarka mam codziennie kontakt z osobami walczącymi z SM takimi jak Wy. Piszę pracę magisterska na temat wypływu choroby na życie seksualne pacjentek chorych na SM. Temat seksu jest dla wielu tematem tabu, nie uzyskałam zgody na badania w wielu placówkach bo ponoć Wy kobiety z SM to pewnie nie macie o czym mówic, wiele z Was jest przykutych do łóżka, bierze leki non stop i o seksie nie myśli i w ogole po co o seksie mówic, co ja sobie wymyśliłam! Jestem zdołowana takim nastawieniem ludzi. Poznałam grupę osób z Dolnoślaskiego oddziału PTSR, którzy przybliżyli mi swoje problemy, i dlatego proszę Was o pomoc by nikt nigdy nie traktował Was jako osoby pozbawione funkcjonowania w codziennym życiu. W dziale "studenci itp" opublikuje post odnośnie ankiety biorącej udział w badaniu, będę wdzięczna za każdą pomoc. Pozdrawiam Olka.

Link do anonimowej ankiety
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQ...sp=sf_link
Odpowiedz
#2
Witaj na forum. Chyba aż boję się zapytać jakie placówki wykazują się taką znajomość tematu SM i życia chorych... Strach się bać. Co gorsze, takie brednie docierają do świeżo zdiagnozowanych osób i przyczyniają się do powielania stereotypu: SM = wyrok. Na szczęście, tak nie musi być. Fajnie, że zajęłaś się tym tematem. Jestem ciekawa wyników Twoich badań. Powodzenia! Uśmiech
PS Oczywiście zaraz wypełnię ankietę.
Odpowiedz
#3
Witaj Uśmiech Rzeczywiscie temat seksu to temat tabu a już w szczególności u chorych ale my też jesteśmy ludźmi i w większości jeszcze normalnie funkcjonujący w społeczeństwie jak i w życiu rodzinnym. Super, że zajęłas się tym tematem. Tez jestem ciekawa wyników. Oczywiście zaraz wypełnie ankietę Uśmiech
Odpowiedz
#4
(22-03-2017, 23:11)Monika napisał(a): Witaj na forum. Chyba aż boję się zapytać jakie placówki wykazują się taką znajomość tematu SM i życia chorych... Strach się bać. Co gorsze, takie brednie docierają do świeżo zdiagnozowanych osób i przyczyniają się do powielania stereotypu: SM = wyrok. Na szczęście, tak nie musi być. Fajnie, że zajęłaś się tym tematem. Jestem ciekawa wyników Twoich badań. Powodzenia! Uśmiech
PS Oczywiście zaraz wypełnię ankietę.

Niestety, ale przytrafiło mi się to jednej z głównych poradni SM we Wrocławiu. I uznano, ze kobiety w ogóle nic mi nie powiedzą bo co to za tematy. 
I tu masz racje z Sm= wyrok, tak  mówią młodym kobietom, nowopoznana przeze mnie dziewczyna załamała się bo powiedziano jej ze ciąże to w ogóle możesz sobie wybić z głowy... 
bardzo dziękuje za pomoc i gwarantuje ze podzielę się wynikami i artykułem.

(22-03-2017, 23:33)Joanna napisał(a): Witaj Uśmiech Rzeczywiscie temat seksu to temat tabu a już w szczególności u chorych ale my też jesteśmy ludźmi i w większości jeszcze normalnie funkcjonujący w społeczeństwie jak i w życiu rodzinnym. Super, że zajęłas się tym tematem. Tez jestem ciekawa wyników.  Oczywiście zaraz wypełnie ankietę Uśmiech

Witaj! Z przykrością mówię to, ale każdy uważa ze SM to niepełnosprawność, brak normalnego życia, a są w ogromnym błędzie i ja chce to udowodnić. Pokazać ze leki wpływają na jakość zycia i sferę seksualna, ale jej całkowicie nie zabierają.  
Dziękuje ! Zawstydzony
Odpowiedz
#5
Świetnie, że ktoś się zajmuje seksualnością w SM. Męska strona tematu też jest godna uwagi. Tu też powielane są groźne mity. Polecam Ci, gdybyś pisała drugą magisterkę lub doktorat Oczko
Odpowiedz
#6
Olencja45 witaj.
Jestem w szoku, po tym co piszesz. Mimo tego ile się już mówi o różnych chorobach i widzi w mediach jeszcze żyją takie stereotypy- to przykre ale dobrze, że trafiłaś do nas to udowodnimy z Tobą innym, że SM to nie wyrok i dalej jesteśmy ludźmi jak inni Oczko
Ankietę chętnie wypełnię ;-)
Odpowiedz
#7
Witaj na forum! Swietny i wazny temat, zycze powodzenia! Zaraz wypelnie ankiete Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#8
(26-03-2017, 20:03)Areliee napisał(a): Witaj na forum! Swietny i wazny temat, zycze powodzenia! Zaraz wypelnie ankiete Oczko

Dziekuje! Oczko
Odpowiedz
#9
Cześć, dobry temat i ważny. Również wypełnię ankietę. Wkurza mnie ten stereotypowy pogląd na temat eSeMowców. SM = wózek albo łóżko. Ja póki co chodzę, z wysiłkiem ale chodzę, bez pomocy kul czy balkonika. Nie dam się tak łatwo Uśmiech Pozdrawiam.
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości