Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziwne objawy
#1
Moi drodzy, piszę z nadzieją, że ktoś z was mi pomoże i doradzi co to może być.

Mianowicie - od 4 tyg jestem na Tecfiderze (3 tyg na dawce docelowej). Kilka dni temu - jakieś 3,4 pojawił się u mnie bardzo dziwny objaw. Wygląda to tak, że najpierw w gardle, jakby na podniebieniu miękkim (tam głęboko) czuje coś dziwnego - nie jest to żaden smak, może przypomina lekko uczucie jakbym napiła się czegoś gazowanego, ale nie jest to drętwienie. Trwa to jakieś 2-3 sekundy i w tym samym momencie mam odczucie, że moje nogi są bardzo lekkie i dziwnie mi się idzie. Nie jest to raczej ich osłabienie. Cała sytuacja trwa, jak pisałam wyżej, parę sekund i przechodzi. W ciągu dnia pojawia się to kilkanaście razy. Przypisuje ten objaw lekom, nie wiem czy słusznie, mam też lekki katar to tabletkach, czytałam tu na forum, że nie tylko ja go mam. Czy ktoś może mi pomóc? Co to może być? Wiem, że moje opisy średnio oddają te objawy, ale to takie coś, że ciężko mi to porównać do czegokolwiek żeby dobrze to opisać. Nigdy wcześniej tego nie miałam i powiem szczerze, że się trochę boję. Może ktoś miewał coś podobnego? W momencie tego dziwnego uczucia w gardle jest to uczucie w nogach, po chwili znika. 
Wizytę u lekarza mam za tydzień, nawet nie wiem jak mu to opiszę.   Huh
Odpowiedz
#2
Sylwia niestety nie pomogę bo u mnie coś takiego nie występuje
Odpowiedz
#3
Hej Sylwia! Ja też nie pomoge Smutny Jedyne co, to czasem mam uczucie 'napicia gazowanego' w połączeniu ze zgagą, taka śmieszna hybryda. Ale to rzasko i zakładam, że od żołądka. Najlepiej chyba pogadać z lekarzem, może będzie miał jakiś pomysł. Chociaż np. moja ukochana pani doktor sama mi otwarcie powiedziała, że jako że Tec jest na Węgrzech od 3 lat dopiero, to ona się wciąż tego leku uczy, także możemy się uczyć razem Duży uśmiech W Polsce Tec jest jeszcze krócej, także nie na wszystkie pytania mogą być odpowiedzi.
Powodzenia! Obserwuj, czy czas i intensywność tego odczucia ma może jakiś związek z tym, co jesz? Zbieraj dane, żebyś mogła pełniejszy obraz dać lekarzowi Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#4
mufa, Aureliee - dziękuję za odpowiedzi, martwią mnie te objawy, od razu uruchamia mi się panika, że się przewrócę czy coś i generalnie rzecz biorąc przestałam wychodzić sama z domu, nawet spacery z psem na razie odpuściłam. Mam nadzieję, że lekarz powie mi coś sensownego.
Odpowiedz
#5
(29-03-2017, 19:10)sylwia9118 napisał(a): mufa, Aureliee - dziękuję za odpowiedzi, martwią mnie te objawy, od razu uruchamia mi się panika, że się przewrócę czy coś i generalnie rzecz biorąc przestałam wychodzić sama z domu, nawet spacery z psem na razie odpuściłam. Mam nadzieję, że lekarz powie mi coś sensownego.

Czesc ja mialam chyba te objawy co ty, czasem mnie to budzilo w nocy to jest troche bolesne, bardzo dziwne, jakby cos ci zmrozilo cos nizej w gardle, plycej sie oddycha, ale przechodzi. Jesli dobrze pamietam to tecfidera powoduje czasem problemy z oddychaniem i to chyba mozna zaliczyc do tego. Powiedz lekarzowi (pewnie juz to zrobilas). Napisalam bo trafilam na te wiadomosc a to zawsze jakies pocieszenie jak ktos to tez czul. Ja mialam po tecfiderze tez kapanie z nosa, zawsze o tej samej porze dnia.Uśmiech z tymi wszystkimi lekami na sm jest tak, ze zawsze sa jakies skutki uboczne i trzeba sie z tym pogodzic ale tez zglosic lekarzowi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości