Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dieta bezglutenowa
#11
Moje jelita chyba jeszcze się przyzwyczajają do zdrowej żywności Język był czas że jadłam cokolwiek jak leci, i często fast foody, teraz jem zdrowo ale nie ograniczam glutenu. W każdym razie pielęgniarka zasugerowała żebym poszła do gastrologa, bo często boli mnie żołądek i mówi że to może być refluks a gastroskopia to wykaże, pewnie tak jak celiakię w przypadku redheadgirl.. muszę się zebrać i pójść..
Odpowiedz
#12
(09-04-2017, 18:34)Magda napisał(a): Czy ktoś z Was przeszedł na diete bezglutenowa? Czy coś sugerowali lekarze?
Ja przeszłam.
Na rezonansie nie mam plag.
To prawda zero laktozy i glutenu.Nasi dr. polscy. Nie chcą się mieszać. Dr.Terry z USA wstała z wizją inwalidzkiego. To jest dla mnie droga.
Jestem vege od lat jednak glutenu nie jem i bez laktozy żyje.
Rozciągam się Chodze od 13 lat kuleje jednak lekarz sam mi poraz pierwszy jak widział rezonans powiedział. Szykuje się na wuzek po 10 latach .

.Haha
Odpowiedz
#13
(27-04-2021, 10:50)e-smka napisał(a): Ja na diecie bezglutenowej jestem od 20 lat, kiedy to odkryto u mnie pierwszą autoimmunologiczną chorobę Duhringa. Jakoś dieta ta nie uchroniła mnie to od nast. chorób autoimmunologicznych jak Hashimoto oraz SM, co do cukrzycy wyniki za 3 msc.
Jak czytam, że ktoś od diety bezglutenowej cudem ozdrowiał, to śmiać mi sie chce, na pewno od samej diety takie rzeczy się nie zdarzają, do tego potrzebne są jakieś jeszcze inne czynniki, o ktorych ta osoba może wcale nie wiedzieć.
Organizm ludzki wciąż jest zagadką i nie ma złotego środka. Każdy jest inny i każdy może reagować inaczej.
I jeszcze jedno po dr nie stawiamy kropki... Duży uśmiech
Nie ozdrowiał jednak plak smowych to ja nie mam . Nawet dr. Zapytała się jaki lek stosuje. Nauka w USA dr.Terry pokazała 
Wystarczy poczytać Ja osobą nktore mówią że w córa nie wierzą nic nie zamierzam udowadniać. 
Tylko piszę piszę  naukę otworzyć się na pisma jak louise hay która pisze ,że SM to ewidentne zatwardziałe myślenie opisuje inne dolegliwości również.
Owszem każde ciało,myślenie jedzenie jest inne. ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
#14
(29-04-2021, 09:11)e-smka napisał(a): No comment
No mnie pomaga. Zdjagnozowana z zaawansowanym SM. Załatwianie samo wylatuje z pupy. I jak dziecko pampersy. To dieta bezglutenowa to dla mojego ciała uwolnienie ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
#15
Jak to się mówi... co człowiek to inne zdanie, co lekarz to inna diagnoza. Do mojego SM organizm przypiął mi jeszcze Hashimoto. Jem w zasadzie wszystko, bo tak mi polecili lekarze (w tym gluten). Nie toleruję tylko laktozy i na to staram się uważać, choć i tu sprawę potrafi załatwić pół tabletki lactazy. Dobrze pisze e-smka, każdy organizm jest inny i tyle. Trzeba poznać siebie i już.
Odpowiedz
#16
Ja przez IBS jestem po diecie Low FodMap i nie jem glutenu, rzeczy tylko bez laktozy oraz eliminacja tego co szkodzi z owoców i warzyw. Po glutenie jak jem np na urlopie bo nie mam możliwości jeść cały czas bg jestem zmęczona, wzdęta i stan skóry się pogarsza. O ile lactokontrol przy laktozie mi pomoże tak na gluten już chyba nic nie ma na okazje typu urlop.
Odpowiedz
#17
Dieta bezglutenowa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z nietolerancją lub chorujących na cieliakę i chorobę Dhuringa. Przed eliminacją jakichkolwiek produktów z diety warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz dietetykiem. Jeśli nie ma do tego podstaw, to nie ma konieczności unikania glutenu.
___________________________________________
Warszawa - skuteczne leczenie kanałowe w tym gabinecie
Odpowiedz
#18
(12-06-2023, 14:59)Modliszka napisał(a): Dieta bezglutenowa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z nietolerancją lub chorujących na cieliakę i chorobę Dhuringa. Przed eliminacją jakichkolwiek produktów z diety warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz dietetykiem. Jeśli nie ma do tego podstaw, to nie ma konieczności unikania glutenu.

Owszem ale pszenica może szkodzić osobom z chorobami autoimmunologicznymi. Jest prozapalna.
Odpowiedz
#19
Popieram esemka i ta Livia to też przy wszystkich dziwnych linkach i reklamach ukrytych czy mi się wydaje?!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości