Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dieta bezglutenowa
#1
Czy ktoś z Was przeszedł na diete bezglutenowa? Czy coś sugerowali lekarze?
Odpowiedz
#2
Moja lekarka polecila zdrowa, zbilansowana diete. W roznych ksiazkach mozna znalezc polecenia diet bezglutenowych, niskotluszczowych itp., ale naukowo chyba benefitow zadnej nie udowodniono.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#3
Ja przeszłam na bg jeszcze przed diagnozą. Ja się czuję bardzo dobrze jak jestem na tej diecie jak odpuszczę to twarz wygląda okropnie brzuch 2x większy
Odpowiedz
#4
(09-04-2017, 19:07)Areliee napisał(a): Moja lekarka polecila zdrowa, zbilansowana diete. W roznych ksiazkach mozna znalezc polecenia diet bezglutenowych, niskotluszczowych itp., ale naukowo chyba benefitow zadnej nie udowodniono.
Ale udowodniono, ze choroby autoimmunologiczne lubia wystepowac razem. A celiakia nadal jest choroba, na ktora wiekszosc chorych o tym nie wie.  Wiec przyszlo mi do glowy, czy po przejsciu na diete ewentualnie komus poprawil sie stan zdrowia, lub zmniejszyla liczba i ciezkosc rzutow. Gluten u wielu osob wywoluje stany zapalne, nawet jesli nie sa chorzy na celiakie.

(09-04-2017, 20:19)mufa napisał(a): Ja przeszłam na bg jeszcze przed diagnozą. Ja się czuję bardzo dobrze jak jestem na tej diecie jak odpuszczę to twarz wygląda okropnie brzuch 2x większy
No wlasnie. Ja od 2 lat jestem na diecie. Mam celiakie, a we wszstkich publikacjach na ten temat czytalam, ze te choroby lubia wystepowac razem. Moze cos w tym jest???
Odpowiedz
#5
Ja próbuję od 3 miesięcy, ale nie do końca restrykcyjnie, tzn . jem produkty , które "mogą zawierać śladowe ilości glutenu".Nikt mi nie zalecał, ale jak zapytałam, pani doktor powiedziała, że niektórzy pacjenci na diecie bezglutenowej odczuwają mniejsze zmęczenie. Wydaje mi się,że rzeczywiście mam trochę więcej energii. 
Z tym, że przeszłam równocześnie z nie do końca zdrowo prowadzonego wegetarianizmu na weganizm z jak najmniejszą ilością chemii i produktów wysokoprzetworzonych.Zobaczę jak mi to będzie wychodziło i czy będą rezultaty.
Odpowiedz
#6
Czytałam że gluten przy SM może pogarszać stan zdrowia. Stosuję dietę bg od 3 lat ale to dlatego że od 3 lat mam celiakię stwierdzoną podczas badania gastroskopii.
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#7
(11-04-2017, 12:16)redheadgirl napisał(a): Czytałam że gluten przy SM może pogarszać stan zdrowia. Stosuję dietę bg od 3 lat ale to dlatego że od 3 lat mam celiakię stwierdzoną podczas badania gastroskopii.

A jednak ktoś jest.. Mam ciche podejrzenie, że tu na forum jest więcej osób z celiakią, ale większość o tym nie wie. Ja na przykład typowych objawów celiakii nigdy nie miałam. A co u Ciebie było zdiagnozowane jako pierwsze, celiakia czy sm? Gluten wywołuje stany zapalne i szkodzi, nawet osobom, które celiakii nie mają. A swoją drogą, jak radzisz sobie z utrzymaniem diety? Badania kontrolne dobrze Ci wychodzą?
Odpowiedz
#8
A macie moze sprawdzony przepis na chleb bezglutenowy łatwy i szybki do zrobienia ja własnie testuje kolejne przepisy z neta i nie udał mi sie jeszcze taki wyrosniety raczej same gnioty. Od 3 tyg.nie jem glutenu laktozy wysokoprzetworzonej żywnosci wieprzowiny i słodyczy ?
Odpowiedz
#9
(11-03-2018, 13:24)Blanka napisał(a): A macie moze sprawdzony przepis na chleb bezglutenowy łatwy i szybki do zrobienia ja własnie testuje kolejne przepisy z neta i nie udał mi sie jeszcze taki wyrosniety raczej same gnioty. Od 3 tyg.nie jem glutenu laktozy wysokoprzetworzonej żywnosci wieprzowiny i słodyczy ?

Ja piekę chleb z tego przepisu, jest bardzo dobry 
http://qchenne-inspiracje.pl/bezglutenow...-na-chleb/ 
Uśmiech
Odpowiedz
#10
(11-03-2018, 14:21)sylwia9118 napisał(a):
(11-03-2018, 13:24)Blanka napisał(a): A macie moze sprawdzony przepis na chleb bezglutenowy łatwy i szybki do zrobienia ja własnie testuje kolejne przepisy z neta i nie udał mi sie jeszcze taki wyrosniety raczej same gnioty. Od 3 tyg.nie jem glutenu laktozy wysokoprzetworzonej żywnosci wieprzowiny i słodyczy ?

Ja piekę chleb z tego przepisu, jest bardzo dobry 
http://qchenne-inspiracje.pl/bezglutenow...-na-chleb/ 
Uśmiech

Dziekuje ale strasznie duzo roboty z tym chlebem Niezdecydowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości