Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera (fumaran dimetylu)
#11
Odkąd biorę tecfiderę zmian w nastroju nie zauważyłam. Po roku leczenia nowym lekiem z badań kontrolnych miałam robione jedynie badanie krwi, wszystko w normie, leukocyty na poziomie 4,90 (norma 3,8-11). Nastepna wizyta u neurologa za dwa miesiące, nie wiem czy wypisze mi recepte na kolejne pół roku, czy też zleci rezonans. Mieszkam i leczę się we Francji.
PozdrawiamOczko
Odpowiedz
#12
(07-06-2016, 12:00)Edyta napisał(a): Odkąd biorę tecfiderę zmian w nastroju nie zauważyłam. Po roku leczenia nowym lekiem z badań kontrolnych miałam robione jedynie badanie krwi, wszystko w normie, leukocyty na poziomie 4,90 (norma 3,8-11). Nastepna wizyta u neurologa za dwa miesiące, nie wiem czy wypisze mi recepte na kolejne pół roku, czy też zleci rezonans. Mieszkam i leczę się we Francji.
PozdrawiamOczko

Biorę tecfiderę wydaje się od co najmniej 6 lat w ramach programu, jako jeden z "królików". Napisałem "wydaje się" ponieważ przez pierwsze lata mogło to być placebo. Ja uważam, że od początku była  to tecfidera, nazywana wtedy BG00012. Od około 2 lat biorę na 100% tecfiderę 2 razy dziennie, rano i wieczorem (ciągle w ramach programu). Wydaje mi się, że ten lek nie powoduje u mnie żadnych skutków ubocznych. Jedynie po pierwszej dawce, jaką wziąłem w 2009/2010 roku miałem zaczerwienienie skóry i uczucie gorąca, co moim zdaniem dowodzi, że to była tecfidera, a nie placebo. Czy lek mi pomaga? Może tak, a może nie.
Może nie, bo:
Stwardnienie cały czas postępuje, zwłaszcza prze ostatnie pół roku: mam coraz większe problemy z chodzeniem - coraz słabsza lewa noga, w lydce tej nogi "prądy", które pojawiają się zwłaszcza przed snem i nie pozwalają zasnąć, niesprawna lewa ręka itd, itp.
Może tak, bo:
Wypada przyjąć założenie, że gdybym nie przyjmował tego leku, to choroba mogła postępować znacznie szybciej, bo przecież chodzę samodzielnie, bez laski, czyli ogólnie nie jest tragicznie.
Aha: mieszkam i leczę się w Polsce Duży uśmiech
Odpowiedz
#13
Ja witaj, napisz coś więcej o sobie w wątku powitalnym. Leczysz się długo to może coś więcej o nim
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości