Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulga rehabilitacyjna
#1
Czy ktoś z Was korzystał z ulgi rehabilitacyjnej? Zastanawiam się, zakup jakiego sprzętu nie byłby później podwazony przez urząd skarbowy. Chodzi mi np o rowerek stacjonarny.


Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#2
Korzystam z ulgi rehabilitacyjnej od kilku lat, ale odliczałam dotąd jedynie faktury za prywatną rehabilitację (i za leki). Urząd skarbowy nie miał nigdy zastrzeżeń. Sprzętu do rehabilitacji nie kupowałam, więc z własnego doświadczenia nie wiem jak wygląda w tej kwestii.
Natomiast z doświadczeń innych osób - gdy koleżanka kupowała rowerek stacjonarny, to dowiadywała się z US i powiedziano jej, że najlepiej mieć (jeszcze przed kupnem) pisemne zaświadczenie/zalecenie od lekarza, że rower jest wskazany w jej sytuacji zdrowotnej. I - w razie problemów/kontroli - przedstawić im takie zaświadczenie. To było chyba dwa lata temu i nikt jej nie zanegował tego rozliczenia, nie musiała przedstawiać zaświadczenia. Jednak pewnie każda sytuacja jest inna, więc lepiej gdybyś dopytała w US.
Odpowiedz
#3
Wadera ja też tylko odliczam od podatku leki ale też się zastanawiam nad rowerkiem ale raczej na męża i dopiero wybieram się do PCPRu żeby dowiedzieć się jak to widzi PFRON, dlatego również czekam na wszelakie info.
Odpowiedz
#4
Wadera ja odliczałam tylko piłkę plus jezyki taśmy i wkładki ortopedyczne. A takich większych kwot to nie.
Odpowiedz
#5
Mufa - jaką piłkę? Taką dużą do ćwiczeń? Ja się zastanawiam nad takimi taśmami do ćwiczenia jogi relaksacyjnej. Monika - rzeczywiście, jak będę następnym razem u lekarza to poproszę o takie zaświadczenie, że tego typu sprzęt jest mi potrzebny. Sloneczko- ja też spojrzę w takim razie na PFRON - nie pomyślałam o nich!

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
Tak taką dużą do ćwiczeń
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości