Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZUS
#1
Wczoraj nasza neurolog mówiła, że jedna osoba miała jakieś problemy z uzyskaniem renty. Urząd przyczepił się do zwolnień za te dni, w których odbiera się leki ze szpitala (chodzi o kod A przy zwolnieniu) czy ktoś się z tym spotkał.
Pytam na przyszłość
Odpowiedz
#2
Ja nie biorę zwolnienia jak jadę po leki. Najczęściej jest to kosztem urlopu.
Odpowiedz
#3
Ja niestety też wykorzystuję dni z przysługującego mi urlopu...
Odpowiedz
#4
Mufa
Zapewne chodzi o to że pomimo iż jest to niby tylko odbiór leków to faktycznie jest to wizyta, porada itd. tak to jest traktowane i do nfz wplywa informacja taka, bo przeciez wszystko to jest platne. Lekarz i pielegniarka rozliczają taką wizytę, nie jest to więc tylko sam odbiór leków. I pewnie w tym jest proble,, że w czasie zwolnienia jesteś na innej ze tak powiem poradzie. Mam założonego tego ZIP czy jak to sie zwie, i ostatnio właśnie sprawdziłem, że oprócz informacji o wydanych lekach  jest właśnie też taka informacja, No dobra właśnie sprawdziłem i wpis taki to jest - PRZYJĘCIE PACJENTA W TRYBIE AMBULATORYJNYM ZWIĄZANE Z WYKONANIEM PROGRAMU. 
Odpowiedz
#5
Zastanawiam sie czy osoba pracujaca ktora dostanie rente zus moze byc z tego powodu zwolniona.np.na podstawie opinii orzecznika zus o czesciowej niezdolnosci do pracy
Odpowiedz
#6
Rozwiązać umowę o pracę można (prawie) zawsze. Nie potrzeba do tego przejścia na rentę. Ale renta ani częściowa niezdolność same w sobie nie są powodem do zwolnienia.
Odpowiedz
#7
Chcę złożyć wniosek o rentę, ale mój szef mi zagroził, że jak dostanę rentę to mnie zwolni, bo chce mieć ,,normalnego pracownika". Skoro pracuję normalnie, rzadko biorę zwolnienia lekarskie, wykonuję wszystkie polecenia, a lekarz medycyny pracy zaświadczy, że mogę pracować na swoim stanowisku to szef nie ma podstawy chyba żeby mnie zwolnić, prawda?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości