Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponowienie rzutu? :(
#1
Witam. Niedawno miałam 2 - rzut - zapalenie nerwu wzrokowego- biała plama przed okiem i ból oka. Leżałam 5 dni na sterydach, a było to gdzieś w marcu (pod koniec).
Do tej pory biorę Neurovit i raz jest lepiej raz gorzej ze wzrokiem.
Od pół mniej niż roku przyjmuję Plegridy.
Teraz od paru dni znów pobolewa mnie to samo oko, tak jak przed rzutem.
Czy może ktoś z was korzysta z Plegridy i miał ponowiony rzut?
Kiedy korzystałam z Avonexu, nie miałam rzutów przez kilka miesięcy...
Odpowiedz
#2
Kiedy czuję, że zaczyna boleć mnie przy poruszaniu oko i może przerodzić się w zapalenie nerwu wzrokowego, biorę witaminę E w większej dawce np. E 600. Do tej pory pomagało i wiele razy ból oka nie przerodził się w rzut.
Normalnie przyjmuję E 400.
Odpowiedz
#3
Nasia przeniosłam Twój wątek do odpowiedniego działu.  

Takie bóle mogą się zdarzyć po zapaleniu nerwu wzrokowego ale nie zawsze to świadczy o nawrocie choroby. Może to być pozostalosc po rzucie. Jednak jeżeli zaczna się jakikolwiek problemy ze wzrokiem (to znaczy jest gorzej lub pojawi się coś innego) to wtedy może to być rzut. Mnie też od czaś do czasu pobolewa oko ale jeżeli nic nie dzieje się ze wzrokiem nie reaguje.
Przyjmuje Avonex.
Odpowiedz
#4
Ja tez czasami mam taki ból oka. Ale ze wzrokiem ok wiec nie zwracam uwagi na to. Mija samo zazwyczaj po 2-3 dniach. Ale jeśli coś zaczęłoby się dziać ze wzrokiem to zgłoś to lekarzowi.
Odpowiedz
#5
Ja miałam rzuty na oboje oczu i, tak jak poprzednicy pisali, zdarza się, że pobolewają. Zwłaszcza, jak jestem przeziębiona, zestresowana albo zmęczona. Kilka tygodni temu miałam wstrętne przeziębienie, oko bolało bardzo, nawet zaczęły się pojawiać czarne plamy w polu widzenia i pogorszyła się jakość widzenia... To się działo od piątku wieczór do niedzieli wieczór, więc nie szłam do lekarza z tym, próbowałam zaleczyć przeziębienie. I faktycznie, w poniedziałek obudziłam się bez gorączki i bólu gardła i bez bólu oka Oczko

Pytałam ostatnio neurolog na kontroli, potwierdziła, że to prawdopodobnie od infekcji, bo stare rzuty lubią o sobie przypominać w takich sytuacjach.
Obserwuj, jak się oko zachowuje, ale nie panikuj, zastanów się, może powinnaś więcej odpoczywać, wysypiać się, wyleczyć przeziębienie?

Pozdrawiam!
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości