Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sauna
#11
(05-02-2017, 14:06)Yazon napisał(a): Witam wszystkich wielbicieli ciepełka pod różna postacią Oczko 
Moja wiedza na temat nagrzewania się osobników takich ja my jest niestety mało optymistyczna!
Jeden z cięższych rzutów jakie przeszedłem w swojej "karierze" smowca miałem właśnie po intensywnym opalaniu i dłuższym przebywaniu na słoneczku!!! A  że  lubię dociekać przyczyn, nie byłbym sobą gdybym się nie zapytał lekarzy czemu taka reakcja u ludzi chorujących na sm i nie tylko u smowców. Ogólne osłabienie i bardziej odczuwalne dolegliwości różnego rodzaju! Odpowiedź neurologa była krótka: podczas wyższej temperatury otoczenia pocimy się a z potem tracimy duże ilości elektrolitów. I ten czynnik w naszym przypadku jest b.niekorzystny. Następuje wtedy zaburzenie przewodnictwa nerwowego które i tak mamy zaburzone! A więc jeśli ktoś uwielbia się rozgrzewać niech wie ze  gra w ruską ruletkę ja też zawsze leżałem na słoneczku i uwielbiałem ciepełko! Do czasu teraz zamieniłem się w "wampira", chodzę cieniami, unikam miejsc nasłonecznionych a pobytu w saunie sobie teraz nie wyobrażm( no chyba że od razu podłączony do solu medrolu Oczko) Takie sa moje doświadczenia z wysoka temperaturą!
Pozdrawiam

Witam !
Ja bardzo źle znoszę gorąco.Po saunie ... zemdlałam ,unikam przegrzewania.Wawiamszelkie wodne zabiegi w sanatorium miałam w temperaturze ok.37 st.Pozdrawiam ...cieplo !!
Odpowiedz
#12
Witam.
Mam podobnie. W upale KO, a w chłodzie żyć nie umierać [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#13
Mi sauna nie służyła od zawsze więc nie chodzę.
Odpowiedz
#14
Dla mnie ordynator też dość młody mówił żebym unikała przegrzewania i siedzenia na słońcu. Faktycznie kiedy muszę pracować w pełnym słońcu to bardzo szybko tracę siły, czasem kręci się w głowie. Dlatego ja się tego boję, bo nienawidzę uczuć które towarzyszą rzutom.
Zdecydowanie wolę morsowanie, ale może będziesz czuć się fajnie, może warto spróbować jeśli tak Cię ciągnie
Odpowiedz
#15
Ja mam na odwrót niż wszyscy [emoji3] jak jest gorąco, swieci słońce czuje się znakomicie. Jeżeli temperatura spada poniżej 18 stopni wtedy jest masakra. Jeżdżę na wakacje do ciepłych krajów ostatnio byłem w wrześniu temperatura 35’ - czułem się super, teraz tez wyjezdzam - planowana temperatura 26’. Pamiętajcie, ze SM występuje rzadziej w cieplejszych regionach globu. Mi jeden lekarz odradzał saunę i opalanie, drugi mówił ze nie ma nic przeciwko - większa produkcja wit D . Musisz sama wyczuć jak się będziesz czuła, bardziej kieruj się do sauny parowej nie obciąża tak organizmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
Ja po saunie gorzej widzęUśmiech Ale w tym roku w Chorwacji we wrześniu było koło 27 i do tego słońce i było ok
Odpowiedz
#17
(30-10-2019, 07:35)Milosz2501 napisał(a): Ja mam na odwrót niż wszyscy [emoji3] jak jest gorąco, swieci słońce czuje się znakomicie. Jeżeli temperatura spada poniżej 18 stopni wtedy jest masakra. Jeżdżę na wakacje do ciepłych krajów ostatnio byłem w wrześniu temperatura 35’ - czułem się super, teraz tez wyjezdzam - planowana temperatura 26’. Pamiętajcie, ze SM występuje rzadziej w cieplejszych regionach globu. Mi jeden lekarz odradzał saunę i opalanie, drugi mówił ze nie ma nic przeciwko - większa produkcja wit D . Musisz sama wyczuć jak się będziesz czuła, bardziej kieruj się do sauny parowej nie obciąża tak organizmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to chyba mamy tak samo Uśmiech Gorzej się czuje przy zmiennej i zimnej pogodzie - wiatr, plucha, grypa, przestawianie zegarków, wchodzenie z zimna do ciepła - to działa na mnie gorzej niż upał Smutny Chociaż od czasów SM krócej mogę wytrzymać w saunie. Może się to zmieni z czasem, nie wiem
Odpowiedz
#18
Ja tam chodzę do sauny, lubię i nie czuję się gorzej. Uważam że to indywidualne, ale nie należy przesadzać.
Odpowiedz
#19
Chodzę do sauny, biorę gorące kąpiele i jest ok. Neurolog powiedziała mi, żebym po saunie czy gorącej kąpieli zawsze stygł i nigdy nie korzystal z tych dobrodziejstw w trakcie rzutu. Wg neurolog temperatura nie wywoła rzutu ale spowalnia powrót do zdrowia po rzucie.
Odpowiedz
#20
Ja z kolei uwielbiam upały.Gdy jest powyżej 30 st czuję się rewelacyjnie.Nie pocę się wcale.Wiec gdy jest taka temperatura i dochodzi wysiłek fizyczny jestem lekko spocona.Zgadza się,że wydalamy elektrolity,ale też substancje toksyczne podczas upału.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości