Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
#71
(30-04-2019, 20:15)fruu napisał(a): A mam jedno pytanie. Lepiej brać aubagio rano czy wieczorem? Czy też wsio rybka?
Pewnie wsio rybka, ale jak rano wezmiesz to wieczorem i piwko wypijesz. Hahahaha
Odpowiedz
#72
Ja biorę wieczorem ale to z tego względu że rano mogłabym zapomnieć a wieczorem zawsze pamiętam żeby wziąć Oczko a piwo wieczorem jak piłam to też było ok. Zarówno przed jak i po tabletce. Ale za to po winie się źle czułam. Mam nadzieję że to tylko tak jednorazowo bo wino to akurat mój ulubiony rodzaj alkoholu Oczko
Odpowiedz
#73
Ja biorę po obiedzie. Brałabym rano, ale biorę wtedy inne tabletki i już nie chciałam dokładać kolejnej. A rano miałoby tę zaletę, że w razie zapomnienia jest dużo czasu do nadrobienia Uśmiech. Ostatnio przypomniałam sobie o Aubgio dopiero podczas kolacji. A jak wezmę Aubagio po obiedzie, to wieczorem zdarza mi się pić alkohol.
Odpowiedz
#74
Słuchajcie, mam pytanie odnośnie Aubagio i szczepień. Jak to się ma do siebie? Bo chciałem przeciw odrze i 3 dawkę WZW B.
Odpowiedz
#75
Najlepiej zapytaj lekarza. Nie mam pojęcia czy Aubagio przeszkadza w szczepieniach...
Odpowiedz
#76
Ja wzięłam wszystkie 3 dawki przeciw wzw a i b już stosując Aubagio. I neuro, i internista powiedzieli, że nie ma przeciwwskazań.
Odpowiedz
#77
To tak teraz dodam już co nie co z racji krótkiego, acz jednak istniejącego już 1,5 miesiąca "stażu" ;-)
Dopadło mnie niestety wypadanie włosów z brody. Niby nie tak, że od razu cała ale jeśli tak dalej pójdzie, to nie będę musiał tej brody zgalać, bo sama wypadnie ;-(
Mam jeszcze dwa skutki uboczne. Całkowity brak problemów przy wypróżnianiu (często aż za bardzo mnie przypiera) oraz wypryski skórne. Tak się zastanawiam co jeszcze ;-(
Odpowiedz
#78
No niech lepiej przestaną wypadać, bo jak to tak chłop bez brody? A swoją drogą może podjesz tabletki - Biotyna 5000. Mi co prawda nie wypadały, ale jak brałem to się włosy wzmocniły i bardzo szybko rosły.
Odpowiedz
#79
fruu, bierzesz Aubagio dość krótko, więc organizm jest w fazie przystosowywania się do leku. Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale po ok. pół roku stosowania wszystkie objawy powinny minąć. Mnie włosy wypadały garściami, a potem pzestały wypadać prawie zupełnie, w dodatku odrastają nowe.
Odpowiedz
#80
Fruu ja biorę aubagio miesiąc dłużej od ciebie bo dwa i pół miesiąca. Jak na razie skutków ubocznych nie zauważyłam. Jedyne co się zmieniło to tylko że włosy mam przesuszone. Poza tym na razie jest ok.

A jeśli chodzi o wypadanie włosów to polecam vitapil. Mi włosy wypadały przy copaxonie i po tych tabletkach przestały. Może teraz to że mi nie wypadają to też ich zasługa bo nadal je biorę. Miałam przestać ale jak dowiedziałam się o zmianie leku i że skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów to nie przerwałam zażywania ich.

Oby sytuacja u ciebie się poprawiła i problem szybko znikł Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości