Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia na pamięć i koncentrację
#11
Jedno z ćwiczeń, które polecił mi rehabilitant w Borne Sulinowo to chodzenie i liczenie (co krok to dodajemy co trzy) pomaga. :)
Odpowiedz
#12
Aureliee ze mną jest podobnie, również mieszkam za granicą, każdorazowo lecąc do Polski kupuję krzyżówki i zakreślanki, które ćwiczą też spostrzegawczość.
Każdego dnia posługuję się francuskim, niderlandzkim i przy rozmowach na Skype polskim, co pewnie pomaga mi ćwiczyć pamięć i koncentrację.
Miewam problemy z koncentracją i pamięcią, ale poprzez organizację czasu, prowadzenie terminarza itp. jakoś udaje mi się wszystko opanować.

Areliee podobnie do Ciebie, mieszkam za granica, lecąc do Polski kupuję dużo krzyżówek, ale tez wykreślanki, są dobre na spostrzegawczość.
W domu mówię po francusku, poza po flamandzku, a na skypie z rodziną po polsku.
Pamięć i koncentracja academic mnie zawodzą, więc prowadzę terminarz z resztą zawsze byłam osobą zorganizowaną, więc to akurat niewiele się zmieniło.
Polecam naukę języków, to bardzo pomaga.
Odpowiedz
#13
Wyczytałam dzisiaj w artykule, że w Ameryce jest coś takiego jak neurofitness, czyli klub w którym wykonuje się ćwiczenia mające na celu utrzymanie szarych komórek w formie. Podobno nawet tradycyjne siłownie wprowadziły też tego typu ćwiczenia, takie 2 w 1. Wymieniono najbardziej popularne aplikacje na smartfon: Lumosity, Elevete, Peak, Personal Zen, Brain Trainer Special, Cognifit Brain Fitness, Neurogra.

Test pamięci można wykonać tutaj: cogniciti.com/TestCentre/P300

Poradniki autorstwa dr Garry'ego Small:
- "Program profilaktyczny przeciwko chorobie Alzheimera: utrzymuj mózg w zdrowiu do końca życia",
- "Młodszy mózg w dwa tygodnie",
- "Biblia pamięci".

Ważny, jak dla mnie, cytat: " Przede wszystkim trzeba przełamywać rutynę. Najważniejsze w treningu mózgu jest próbowanie nowych rzeczy, tak by wybić mózg z utartych schematów działania." Uśmiech

Raczej artykuł dotyczy choroby Alzheimera, ale pamięć zawsze można poćwiczyć. Może ktoś skorzysta. Szczerze, sama jeszcze nie testowałam tych aplikacji. Muszę potestować.

Źródło : Tekst Katarzyna Trębacka, Magazyn "beactive" Nr 10 Październik 2018, Neurofitness. jak trenować mózg? str. 6-9.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości